Е вгения Банева остава в ареста. Това реши Специализирания наказателен съд. Малко по-рано тя се оплака от потресаващи условия в килията ѝ преди началото на заседанието на Специализирания наказателен съд. „Условията в т.нар. „луксозен арест“ на „Г.М. Димитров“ са потресаващи.

Може да се получи интересно, ако ми позволят да си водя кампанията за евроизборите от килията,

за да може да види обществеността в какви условия лежат арестантите в Република България, горд член на Европейския съюз“, каза тя, цитирана от агенция БГНЕС.

Ужасяващо! Вижте килията на Десислава Иванчева

Банева коментира информацията, че е водела контакти с близки от килията. „Това е поредното нещо, което аз отнасям към предварително обявена за виновна. Защото на 28 декември при акция по намиране на телефона на моя съпруг, подобна акция наречена на арестантски жаргон „пълен тараш“ беше извършена и в моята килия.

Нищо не беше открито. Пълният тараш беше последван от още два други пълни тараша няколко дни по-късно. По разпореждане на прокуратурата бях преместена в нова килия, където също бях подложена на около четири нови пълни тараша, някои, от които в стил „Рамбо“, заяви Банева.

Тя обясни, че при при обиска в килията ѝ нахълтали 6-7 души с метални детектори за откриване на непозволени предмети. По време на акцията се изважда всичко от помещението – дрехи, храни, „обзавеждане“.

„Ако е имало нещо, което е трябвало да бъде намерено, да е било намерено.

Иначе всички останали внушения намирам за абсолютна лъжа“, категорична беше съпругата на Николай Банев.

Прокурорът Мария Дойчева заяви, че съгласно Наказателно-процесуалния кодекс обвиняемите лица нямат задължение да говорят истината и Банева се възползва от това. „Съдебно-компютърната експертиза е безусловен факт, нейните съобщенията с мъжа ѝ също, разговорите с децата също, разговорите с представителите на руската страна също“, заяви Дойчева.

Тя добави още, че искането на Банева за промяна на мярката ѝ е поискана по общия ред, а не по здравословни причини. Прокурорката обясни още, че ако Банева поиска да води кампанията си от килията ще ѝ бъде осигурен достъп и прокуратурата няма да ѝ пречи.

Заседанието на спецсъда беше отложено с 1 час,

заради искане на Банева и адвокатите ѝ да се запознаят с документацията по делото. Съдийският състав трябва да реши дали да измени мярката ѝ от задържане под стража в по-лека.

От 6 декември 2018 г., Евгения Банева и съпругът ѝ Николай Банев, са в ареста по обвинение за участие в организирана престъпна група за данъчни и длъжностни престъпления и пране на пари. Банев вече поиска да излезе на свобода, но и първоинстанционният Наказателен съд, и Апелативният спецсъд му отказаха.

Междувременно стана ясно, че Инициативен комитет е решил да издигне кандидатурата на Евгения Банева на евровота през май.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Норвегия ще достави на Украйна системи за противовъздушна отбрана за близо $700 млн.

Свят Преди 29 минути

"Заедно с Германия ще гарантираме, че Украйна ще получи ефективни системи за противовъздушна отбрана", каза норвежкият премиер Юнас Гар Стьоре

о

Възобновиха снимките на „Емили в Париж“ след смъртта на помощник-режисьора

Свят Преди 1 час

Хитовото шоу на Netflix преустанови снимките, след като помощник-режисьорът припадна и почина

о

Гърция отчете рекордни приходи от туризъм през първата половина на тази година

Свят Преди 3 часа

Броят на посетителите е нараснал незначително

.

Австралия върна откраднати археологически артефакти на Украйна

Свят Преди 4 часа

Артефактите са били заловени в Сидни благодарение на сътрудничеството между Киев и Канбера

Опасности в ресторанта: Какво да избягвате, за да не платите скъпо с болки в стомаха

Опасности в ресторанта: Какво да избягвате, за да не платите скъпо с болки в стомаха

Любопитно Преди 4 часа

Поръчването на риба в ресторант за морски дарове, който не е близо до брега, е рисковано

Как цифровите екрани вредят на очите ви - и лесни начини да ги предпазите

Как цифровите екрани вредят на очите ви - и лесни начини да ги предпазите

Любопитно Преди 4 часа

Последиците от екранната зависимост най-често се свързват с чувство на тревожност и депресия

<p>24 август: Денят, в който времето спря</p>

24 август: Денят, в който времето спря – изригването на Везувий

Любопитно Преди 4 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

ж

Двама светци почитаме днес, кои са те

България Преди 4 часа

В този ден се почита и свети Козма, монах и просветен деец, будител на гръцкия народ

Снимката е илюстративна

Пожар заради паднал украински дрон в АЕЦ „Курск“

Свят Преди 4 часа

Няма пострадали, но част от производствения капацитет е временно намален

,

Макрон обсъди Украйна и Близкия изток с южноафриканския президент Рамапоса

Свят Преди 13 часа

Двамата лидери са се споразумели да разговарят отново през септември

Снимката е илюстративна

Украински дрон е свален при опит да достигне Москва

Свят Преди 14 часа

Това съобщи в канала си в месинджъра Мах кметът на града Сергей Собянин

.

Мицкоски: Реконструкция на правителството веднага след местните избори

Свят Преди 14 часа

Според него, тези избори няма да бъдат вратата за Демократичния съюз за интеграция на Али Ахмети към правителството

Белият дом придоби 10% дял в Intel за $10 милиарда

Белият дом придоби 10% дял в Intel за $10 милиарда

Свят Преди 16 часа

В необичайна сделка с изпитващия затруднения производител на чипове САЩ придобиват дял в частна компания

<p>Всичко, което Гилейн Максуел каза за Епстийн &ndash; и какво скри</p>

Какво научихме от Гилейн Максуел за Епстийн в интервюто си с Министерството на правосъдието

Свят Преди 16 часа

Вижте някои ключови моменти, които заслужават внимание

Снимката е илюстративна

Яхта се обърна край Бургас, спасиха капитана

България Преди 17 часа

Вероятно заради техническа неизправност лодката е започнала да се пълни с вода и това е предизвикало обръщането ѝ

Джокович: Сърбия е на ръба на гражданска война

Джокович: Сърбия е на ръба на гражданска война

Свят Преди 17 часа

Тенисистът каза, че общата атмосфера в страната е превърнала спорта във второстепенна грижа за много от гражданите