И нтензивно е движението на някои от граничните контролно-пропускателни пунктове (ГКПП) с Румъния. На граничните пунктове със Сърбия, Гърция, Република Северна Македония и Турция трафикът е нормален, съобщиха от Главната дирекция „Гранична полиция“ на МВР на сайта си.

На границата с Румъния трафикът е интензивен на  ГКПП "Видин", ГКПП "Кардам", ГКПП "Оряхово",  ГКПП "Дуранкулак" и ГКПП "Никопол"  за товарни автомобили на изход. Преминаването през съвместните гранични пунктове "Кайнарджа"/"Липница“ и "Крушари"/"Добромир“ се осъществява съгласно договореното работно време от 8:00 до 20:00 часа.

На границата със Сърбия трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове. Граничните проверки на ГКПП "Калотина" се извършват на осем работни места за влизащи леки коли и на пет работни места за излизащи леки коли. На пункта се извършват строително-монтажни дейности във връзка с договор за реконструкция и модернизация. Дейностите налагат временно стесняване на пътните платна и реорганизация на движението на преминаващите превозни средства. През почивните дни пътуващите с леки автомобили следва да имат предвид, че временната организация на движението преди и в зоната на граничния пункт може да удължи времето за преминаване. За  да избегнат интензивния трафик, пътуващите могат да използват и останалите пунктове на българо-сръбската граница: ГКПП "Брегово", ГКПП "Връшка чука", ГКПП "Стрезимировци", ГКПП "Олтоманци".

На границата с Гърция трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове. Препоръчва се на гражданите, които пътуват към и от Гърция, да използват за преминаване освен ГКПП "Кулата" и ГКПП "Маказа", и останалите пунктове на българо-гръцката граница - ГКПП "Илинден", ГКПП "Златоград", ГКПП "Ивайловград" и ГКПП "Капитан Петко войвода".
През гранични пунктове  "Маказа", "Златоград“ и "Ивайловград“ могат да преминават само леки коли и микробуси.

На границата с Република Северна Македония и с Турция трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове. 

Полицай спира шофьор: – Знаете ли защо ви спрях? – Да, да — да си поговорим малко. Нали и на вас ви е скучно?
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Белгия

Стачки блокират Белгия - без влакове, полети и детски градини

Свят Преди 21 минути

Белгия се готви в понеделник за тридневни стачки срещу реформите, планирани от правителството на Де Вевер

Градски транспорт протест КНСБ

Протест в центъра на София - КНСБ с искания за по-високи заплати

България Преди 55 минути

Акцията е под наслов „НЕ на разединението на работещите! ДА на по-високите доходи!“

Как евтините китайски дрехи заляха Европа

Как евтините китайски дрехи заляха Европа

Любопитно Преди 2 часа

Двете компании - Temu и Shein - имат различни бизнес модели, но резултатът е един и същ

24 ноември: Неразгаданата мистерия на похитителя, който изчезна с откупа

24 ноември: Неразгаданата мистерия на похитителя, който изчезна с откупа

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

,

Ниска активност на изборите в Република Сръбска

Свят Преди 10 часа

На една от секциите е докладван случай, при който човек, който вече е гласувал, е участвал повторно в процеса

<p>Клавиатурата изчезва заради поколението &quot;Алфа&quot;&nbsp;</p>

Поколение "Алфа" маха клавиатурата: Младите хора никога няма да се налага да пишат мейли

Любопитно Преди 10 часа

Клавиатура може да е следващото устройство, което ще изчезне

Затвориха летището във Вилнюс заради балони с контрабанда

Затвориха летището във Вилнюс заради балони с контрабанда

Свят Преди 11 часа

„Делфи“ напомня, че това е един от зачестилите през последния месец случаи на затварянето на летището заради балони

,

Началникът на щаба на "Хизбула" е убит при израелски удар в Бейрут

Свят Преди 11 часа

При удара са загинали най-малко четирима души, а 24 са ранени

Макрон: Франция върви към доброволна военна служба

Макрон: Франция върви към доброволна военна служба

Свят Преди 12 часа

Франция преустанови наборната военна служба през 1997 г., по време на президентството на Жак Ширак.

Крум Зарков: Никой не е говорил с мен да се кандидатирам за президент

Крум Зарков: Никой не е говорил с мен да се кандидатирам за президент

България Преди 13 часа

„Такава покана не бих могъл да имам, защото не се вписвам и не мога да представлявам ръководството на БСП“ , заяви той

,

7 души арестувани за разпространение на над 30 кг марихуана в Стара Загора

България Преди 14 часа

Полицейски операции на ОДМВР и ГДБОП разкриха мрежа за разпространение на наркотици в малки населени места

Напредък в Женева: Украйна одобри новия проект за прекратяване на войната

Напредък в Женева: Украйна одобри новия проект за прекратяване на войната

Свят Преди 14 часа

Разговорите в швейцарския град са част от усилията на Вашингтон да оформи „рамка“ за мирно споразумение

Проверяват готовността на зимните ни курорти

Проверяват готовността на зимните ни курорти

България Преди 15 часа

Министерството на туризма проведе няколко работни срещи

Министерството за правителствена ефективност на САЩ бе разформировано

Министерството за правителствена ефективност на САЩ бе разформировано

Свят Преди 15 часа

Критици посочват, че инициативата, стартирала с голям шум, е донесла малко реални икономии

Тръмп: Киев не прояви благодарност относно предложения план за мир в Украйна

Тръмп: Киев не прояви благодарност относно предложения план за мир в Украйна

Свят Преди 15 часа

По думите му предложението на Вашингтон „не е окончателно”