Н ародното събрание в сряда освободи от поста досегашния министър на околната среда и водите Нено Димов, който подаде оставка и е в ареста.

След това депутатите гласуваха министерството да оглави представителят от „Обединени патриоти” Емил Димитров, известен с прякора Ревизоро.

Ревизоро: Поех поста, за да не падне правителството

„За” бяха 111 народни представители, а „против” - 96. Нямаше въздържали се. Предложението на ВМРО Димитров да оглави Министерството на околната среда и водите бе подкрепено от депутатите от ГЕРБ и „Обединени патриоти”. От „Воля” обявиха, че няма да участват в гласуването.

Кристиан Вигенин каза, че БСП няма да подкрепи предложената кандидатура и попита защо само Нено Димов е „на топло в ареста”, а други, съобщавайки името на регионалния министър Петя Аврамова, са си на „топло у дома”.

Кой ще бъде новият екоминистър

От ДПС също заявиха, че няма да подкрепят предложението Емил Димитров – Ревизоро да оглави МОСВ.

Павел Шопов от „Атака” пък обяви, че се неглижира един от „супер проблемите” на екологията и опазването на околната среда - вносът на боклуци в България. Депутатът каза, че от „Атака” ще искат мораториум на внасянето на отпадъци от чужбина.

„Всякакви прозвища са ми слагали в годините, най-често са ме обиждали, разбира се. Но вижте, един депутат и добре, и зле да работи, накрая го правят министър”, заяви пред журналисти в парламента новият министър на околната среда и водите Емил Димитров.

Той каза, че ще делегира отговорности за всички и ще търся персонална отговорност.

„Надявам се да сложа правилните хора. Не отивам с намерение да съм метла, каквато и да било – синя, червена, жълта. Искам мандатът ми да мине нормално и да има резултати и да помогна на всички колеги, които са ангажирани с кризата в Перник. Ще си поставя за цел да разбера какво се е случвало, най-малкото, за да не се повтори с друг язовир”, посочи Димитров.

За това какво ще направи относно водната криза в Перник, той припомни, че има двама министри, които са изпратени от премиера на място.

„Нали разбирате, че аз не мога през тяхната глава да отида да си правя самоволни действия. Премиерът е този, който ще определи кой екип кога и къде да ходи да работи. Разбира се, че ще се запозная с проблема, най-малкото, за да не се повтори на други места ето така, в последния момент да го разберем, трябва да го знаем своевременно”, каза Димитров.

Той припомни биографията си и добрата съвместна работа с министри от различни политически партии.

„На практика съм постигнал всичко - голяма част от сенчестия бизнес съм го поставил на светло, каза Димитров по повод управляваната от него Агенция „Митници”.

По думите му трябва да има засилен и рестриктивен контрол по отношение на вноса на отпадъци. Димитров обеща, че преди важни решения ще се консултира с експерти.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Софи Търнър: Целувките с Кит Харингтън бяха отвратителни

Любопитно Преди 4 часа

Двамата актьори си партнират в готическия хорър „The Dreadful”

а

Колко хора в световен мащаб притежават цял биткойн

Любопитно Преди 5 часа

Според проучване броят им е между 800 и 850 хиляди души

Желязков: Гаранциите за сигурност на Украйна трябва да включват подкрепа от ЕС и от САЩ

Желязков: Гаранциите за сигурност на Украйна трябва да включват подкрепа от ЕС и от САЩ

България Преди 9 часа

Премиерът приветства ангажимента на американския президент

Терънс Стамп - злодеят от "Супермен", почина на 87 години

Терънс Стамп - злодеят от "Супермен", почина на 87 години

Свят Преди 9 часа

Стамп е починал в неделя сутринта

Земетресение край Сливен

Земетресение край Сливен

България Преди 9 часа

Трусът е регистриран в 5:28 ч.

.

Уиткоф: Путин направи отстъпки от исканията за размяна на украински територии

Свят Преди 9 часа

Според специалния пратеник на САЩ руският президент се е съгласил на „солидни гаранции за сигурност” за Украйна

.

Голям пожар в Старозагорско, обявяват бедствено положение

България Преди 10 часа

Временно е спряно движението на превозни средства по пътя от областния град до разклона за село Пряпорец

,

Трима убити и 11 ранени при стрелба в препълнен нощен клуб в Ню Йорк

Свят Преди 10 часа

"Това е ужасяваща стрелба в град Ню Йорк“

Зеленски пристигна в Брюксел за среща с Фон дер Лайен

Зеленски пристигна в Брюксел за среща с Фон дер Лайен

Свят Преди 11 часа

След нея те заедно ще заминат на визита във Вашингтон

Експлозии разтърсиха Харков

Експлозии разтърсиха Харков

Свят Преди 11 часа

Това съобщи ръководителят на Харковската областна военна администрация Олег Синегубов

Тази напитка ще ви спаси от камъни в бъбреците

Тази напитка ще ви спаси от камъни в бъбреците

Любопитно Преди 11 часа

Подробности четете в следващите редове

Нетаняху: Край на войната без разгрома на Хамас е победа за терористите

Нетаняху: Край на войната без разгрома на Хамас е победа за терористите

Свят Преди 11 часа

Нетаняху остро разкритикува протестиращите в страната, които настояват за прекратяване на войната в Газа

о

Европейски лидери ще придружат Зеленски при срещата му с Тръмп

Свят Преди 12 часа

Фон дер Лайен обяви, че ще посрещне Зеленски в Брюксел

Пожар до аквапарка в Несебър

Пожар до аквапарка в Несебър

България Преди 12 часа

Заради силния вятър огънят бързо се е разпространил

<p>Голям пожар и 250 евакуирани в Галиполи</p>

Голям пожар и 250 евакуирани в Галиполи

Свят Преди 12 часа

Пожарникарите работиха през цялата нощ, а 12 самолета и 18 хеликоптера се включиха отново в гасенето на зазоряване в операция с участието на 900 души

<p>Откриха телата на двамата изчезнали в морето край Слънчев бряг</p>

Откриха телата на двамата изчезнали в морето край Слънчев бряг

България Преди 14 часа

Двамата изчезнаха в бурното море край хотел „Вянд“ в четвъртък