Е ксклузивно в „На Фокус” говори едно от децата на Мартин Божанов-Нотариуса – Мария. Пред NOVA тя обяви, че след смъртта му получава заплахи.

„Единият човек, който ме заплаши, работи в комплекса на баща ми. Подала съм жалба. Той се представи за бивш служител на реда и ми каза, че аз съм следващата. Другата заплаха е индиректна от трети лица, които ми заявиха, че съм заплашена от адвокатите на съпругата на баща ми – Гергана Грънчарова”, обясни Мария.

Съпругата на Нотариуса: Убиха бащата на две малки деца

„Искам да разкрия една истина за събитията, които се случват след смъртта на баща ми. Искам да покажа какви са нещата и действията, които се предприеха срещу мен, моите братя и сестри. Ние сме 5 деца от 4 различни съпруги. Въпреки това поддържах постоянен контакт с баща си през годините. Като всяко нормално семейство сме се карали, обичали, карали, обичали. Най-травмиращото за мен в цялата ситуация е, че месец преди убийството му се скарахме и си бяхме сърдити. През януари не се бях чувала с него. Преди Нова година се чухме за последно”, сподели дъщерята на Божанов.

И допълни, че е знаела, че баща ѝ се занимава с търговска дейност. „От малка знаех, че има заведения, ресторанти, хранителен магазин и пекарна. В момента информацията, която излиза не мога да я коментирам, защото не познавам баща си в тази светлина. За мен това са инсинуации на медиите. Не мога да коментирам за престъпната дейност, защото не съм виждала нещо подобно през годините”, поясни Мария.  

Цацаров: Не познавам Мартин Божанов, не съм го виждал

Тя направи коментар и относно нашумелия таен клуб на Божанов, за който се твърди, че са влизали подбрани съдии и прокурори.

„Посещавала съм го като малка, учех наблизо и след училище ходех често. Израснала съм там. Не мога да кажа дали съм виждала подобни лица вътре, защото бях малка. Всъщност, не съм виждала много хора вътре, бяхме си просто ние. Не съм виждала никога предаване на пари. Баща ми беше естет, харесваше красивото и обичаше да прави места, в които просто да си стои. Не смятам, че името има нещо общо с това, което в момента се изкарва. За мен това не е баща ми. Всеки един човек изгражда образ за родителите си. Познавам го в съвсем различна роля като съвсем различен човек – весел, обичащ живота.”, допълни Мария.

„Трагедията, която сполетя нашето семейство е много по-шокираща от това в медиите. Голям тормоз е всеки ден да четем неща, които граничат с абсолютна лудост. Не мисля, че обикновеният човек си дава сметка за това”, каза още дъщерята на Мартин Божанов.

Относно разследването на NOVA за първите измами на Божанов, Мария обясни следното:

„Изгледах репортажа за лелята на баща ми, за която се твърди, че е изхвърлена от дома ѝ. Това не е истина. Тя почина в апартамента си”.

Разпитани са редица магистрати за евентуални контакти с Мартин Божанов-Нотариуса

И допълни, че според нея разследването около смъртта на баща ѝ не е обективно. По думите ѝ Божанов не е бил заплашван.

На въпрос как е научила за убийството, Мария разказа следното:

„Мои приятели видели в новините и ми се обадиха. Баща ми се е прибирал вкъщи. След като се забавил, съпругата му е пуснала камерите, които гледат към паркоместата им. Видяла е тялото му на земята и веднага е хукнала натам. Звъннала е на 112, като е мислела, че му е прилошало. През цялото време с нея е била и малката ми сестра.  Баща ми трябваше да пътува на 3 февруари извън България. Някой е знаел, че е трябвало да пътува и е побързал да извърши престъплението”.

Относно отношенията си с Гергана Грънчарова, Мария разказа следното:

„Познавам я от 13-годишна. Тя работеше в SS клуб. После се отдели, не я бях виждала няколко години и след като се събраха отново комуникацията ни беше нормална до смъртта на баща ми. След това положението беше „Разделяй и владей” от нейна страна и още няколко членове на моето семейство. Опита се да настрои мен и братята и сестрите ми един срещу друг. Извърши незаконосъобразно действие – опита се да стане едноличен собственик на дружество на баща ми и да постави неин човек като управител. Опитаха се да използват баба ми, за да ме манипулират чрез нея, защото знаеха колко важна беше тя за мен. Живеехме заедно след трагедията, но като видяха, че не поддавам, баба ми се върна при Гергана. Оттогава нямаме комуникация, само сме си писали".

Тормоз, рекет, преследване: Какво разказа жертва на групата на Нотариуса (ВИДЕО)

„Не толерирам такива неща. Живеем в правова държава, в която има закони, които трябва да се следват. Затова излязох да говоря. Може би неговата съпруга смята, че ние сме недостойни и тя има право на всичко, но това не е начинът. Не казвам, че тя прилага натиск, но го усещам така", заключи дъщерята на Мартин Божанов.

Целия разговор гледайте във видеото

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

– Скъпи, можеш ли да поправиш крана? – Разбира се! Не ми го напомняй на всеки шест месеца!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Орбан: Унгария и Сърбия са ключови за Балканската стабилност

Орбан: Унгария и Сърбия са ключови за Балканската стабилност

Свят Преди 1 час

„Това, което се нарича приятелство в ежедневието и добри отношения между народите ни, се нарича съюз в международната политика“, заяви Орбан

Георг Георгиев: Единството в ЕС е ключ за бъдещия мир в Европа

Георг Георгиев: Единството в ЕС е ключ за бъдещия мир в Европа

България Преди 2 часа

Георг Георгиев се срещна с посланиците на държавите членки на ЕС

738 населени места у нас нямат никакъв транспорт – нито автобус, нито влак

738 населени места у нас нямат никакъв транспорт – нито автобус, нито влак

България Преди 2 часа

Още 601 населени места са с неадекватно обслужване – разписания само на хартия, нередовни линии и липса на връзки

Франция връща казармата: Въвеждат 10-месечна военна служба за младежи

Франция връща казармата: Въвеждат 10-месечна военна служба за младежи

Свят Преди 3 часа

"Ще бъдат привличани основно младежи на 18 и 19 години, като военната служба ще обхване 3000 души през лятото", обяви Макрон

Осем осъдени на доживотен затвор за взрива на Кримския мост

Осем осъдени на доживотен затвор за взрива на Кримския мост

Свят Преди 3 часа

Терористичната атака беше през 2022 г.

"Такава е работата на един преговарящ": Тръмп защити Уиткоф, съветвал Русия за Украйна

"Такава е работата на един преговарящ": Тръмп защити Уиткоф, съветвал Русия за Украйна

Свят Преди 3 часа

В разговора Уиткоф изглежда е давал съвети на руския официален представител как Кремъл може да спечели подкрепата на Тръмп

Путин: Русия разработва мащабна стратегия срещу тероризма

Путин: Русия разработва мащабна стратегия срещу тероризма

Свят Преди 3 часа

Руският президент добави, че Москва заедно с партньорите си в организацията ще продължи да работи за откриване и ликвидиране на международни терористични групировки и техни клетки

Задържаха цигулки за над 12 000 лв. на Летище София

Задържаха цигулки за над 12 000 лв. на Летище София

България Преди 3 часа

Всички те не са били декларирани по установения ред

Сидни Суини показа извивките си в изрязан бански (СНИМКИ)

Сидни Суини показа извивките си в изрязан бански (СНИМКИ)

Любопитно Преди 3 часа

Актрисата релаксираше с новата си почивка - музикалния мениджър Скутър Браун

Български лекари спасиха 2-месечно бебе с рекордни левкоцити

Български лекари спасиха 2-месечно бебе с рекордни левкоцити

България Преди 4 часа

Случаят започнал в средата на ноември, когато родителите на детето потърсили консултация с дежурния педиатър в СБАЛДБ „Проф. Иван Митев“

Фики Стораро се впуска в игра на интуиция в “Пееш или лъжеш”

Фики Стораро се впуска в игра на интуиция в “Пееш или лъжеш”

Любопитно Преди 4 часа

Тази неделя Кристина Патрашкова и Дарин Ангелов стават част от панела на шоуто