Т ук са 28 екипа, излъчени от най-добрите пътни полицаи от цяла България. Мен, като вътрешен министър ме е срам да гледам автомобилите, с които те изпълняват задълженията си.

Това каза пред журналисти служебният министър на вътрешните работи Иван Демерджиев, който обяви началото на националния конкурс „Пътен полицай на годината“.

Демерджиев разкри за какво е взел подкуп задържания граничар

Източник: БТА

По думите му автомобилите са закупени през 2013 г. Демерджиев посочи, че професионализмът на пътните полицаи рязко контрастира с техническото им обезпечаване. 

За задържания граничен полицай Иван Демерджиев уточни, че поисканият подкуп е свързан с обществена поръчка за снабдяване с джипиес на гранични кучета. Той е началник сектор, работи по тази поръчка и е искал да му бъде платено, за да се постигне определен резултат – да спечели поръчката определено дружество, каза вътрешният министър. 

Демерджиев разкри за какво е взел подкуп задържания граничар

Задържаха висш служител на Гранична полиция с подкуп

"Работим от няколко седмици по този случай с отдел "Вътрешна сигурност" на МВР. Получихме необходимото съдействие и от страна на прокуратурата. Мисля, че достатъчно прецизно и категорично са извършени следствените действия, за да бъде установена вината му“, добави той.   

Демерджиев посочи, че исканият подкуп е в процент и уточни, че той е достатъчно голям. Според министъра подобни практики са основна причина да не бъдат добре обезпечени нашите сили. В момента водим ефективна борба и това няма да бъде последният арест на хора, които се занимават с това, допълни Демерджиев. По думите му не е бил подаван конкретен сигнал. Водени са разговори и нашата вътрешна сигурност е засякла такива, обясни той.

На въпрос относно информация, че военният, който е бил с убития на границата полицай, се е паникьосал и стрелял по подкреплението, а също така не е имал и радиостанция, Демерджиев отговори, че тази информация не е вярна в нито един от нейните аспекти. Стреляли са и по него, и по автомобила, зад който се е криел, посочи Демерджиев и уточни, че той е отвърнал на огъня.

Демерджиев: Има нова информация за смъртта на българския граничар

Демерджиев обясни, че добра комуникация с подкреплението не е имало, не защото не са работили уредите, а защото назад в годините не е постигната съвместимост между комуникационните системи на армията и МВР. Правим необходимото да снабдим силите на военните с наши радиостанции, уточни той.

Относно вчерашното убийство на столичния „Женски пазар“, Демерджиев потвърди, че става въпрос за междусъседска вражда. 

В отговор на въпрос Демерджиев каза, че мигрантският натиск спада. По думите му, ако при пика му опитите за незаконно проникване в страната са били около 1600 на денонощие, сега са 600. 

Турски медии разкриха какво се е случило във фаталната нощ край Елхово

По повод вчерашния инцидент с мигранти, Демерджиев каза, че луксозният автомобил е следен по магистралата и е бил управляван от естонски гражданин. Апелирам към Народното събрание – ниските наказания, това, че не са криминализирани част от деянията, свързани с подобен нелегален трафик, води до това хора от цяла Европа да идват тук и да извършват тази дейност, коментира министърът.

Относно украинските бежанци, Демерджиев посочи, че близо 11 хил. ще останат на мястото, където се намират, заедно с техните деца, като това ще продължи още четири месеца, а останалите, които тепърва идват, ще минат буферно и престоят в Елхово до 30 дни, като ще бъдат насочени към държавни бази.

Това, че след новогодишното парти ме цепи главата и не помня нищо, почти се понася. По-лошото е, че в офиса колегите съчуствено питат: "Шефът вика…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Джордж и Амал Клуни получиха френско гражданство

Джордж и Амал Клуни получиха френско гражданство

Любопитно Преди 2 минути

Джордж и Амал Клуни официално получиха френско гражданство, след като напуснаха Холивуд от притеснение за възпитанието на 8-годишните си близнаци, избирайки живот във ферма във Франция, далеч от папараци и средата на Лос Анджелис

Разследват убийство на 75-годишен мъж, задържаха сина му

Разследват убийство на 75-годишен мъж, задържаха сина му

България Преди 5 минути

Деянието е извършено по особено мъчителен начин чрез нанасяне на удари с нож в областта на гръдния кош

„Моите слънчица“: Енрике Иглесиас и Анна Курникова споделиха снимка на четирите си деца

„Моите слънчица“: Енрике Иглесиас и Анна Курникова споделиха снимка на четирите си деца

Любопитно Преди 45 минути

Енрике Иглесиас и Анна Курникова споделиха първата семейна снимка с четирите си деца, след раждането на най-малкото на 17 декември, като отново показаха своя дискретен, отдаден на семейството живот далеч от светлините на прожекторите

Президентът назначи посланици в Колумбия, Италия, Португалия и Финландия

Президентът назначи посланици в Колумбия, Италия, Португалия и Финландия

България Преди 46 минути

Процедурата предвижда кандидатите да са предложени от Министерския съвет

,

Арестуваха мъж за домашно насилие над съпругата му

България Преди 57 минути

Обвиняемият вече е осъждан

Външният министър на Русия Сергей Лавров

Лавров: Украинците в Русия трябва да гласуват на изборите в Украйна

Свят Преди 1 час

Руският външен министър заяви, че ръководството на страната „трябва да получи мандат за сключване на мирни споразумения“

Хърватия изпрати 1200 повиквателни за нововъведената задължителна военна служба

Хърватия изпрати 1200 повиквателни за нововъведената задължителна военна служба

Свят Преди 1 час

Медицинската годност за военна служба ще бъде определяна от специалисти по трудова медицина

<p>Какво да видим и да ядем в най-щастливата страна в света</p>

БезГранично: Финландия - къде да отидем и какво да ядем

БезГранично Преди 1 час

Ръководство за българския турист във Финландия

Седем тенденции в пътуванията, които ще определят 2026 г.

Седем тенденции в пътуванията, които ще определят 2026 г.

Любопитно Преди 1 час

През 2026 г. пътуванията ще бъдат доминирани от тишина и дигитална детоксикация, AI-планиране, мистериозни почивки, пътешествия с автомобил, хиперперсонални ретрийти, off-grid дестинации и културни преживявания, водени от литература и кино

Желязков: С ръст от над 3% на икономиката България е в топ 5 на държавите в ЕС

Желязков: С ръст от над 3% на икономиката България е в топ 5 на държавите в ЕС

България Преди 1 час

Той подчерта, че няма друго правителство, преминало през 6 вота на недоверие

„Печат на победители“ в „Темата на NOVA“

„Печат на победители“ в „Темата на NOVA“

Любопитно Преди 1 час

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

F-35 от САЩ за Саудитска Арабия: какво ще означава това?

F-35 от САЩ за Саудитска Арабия: какво ще означава това?

Свят Преди 2 часа

Въпреки че споразумението все още не е влязло в сила, сделката вече предизвиква безпокойство в Близкия изток

Китай подготвя правила как да се държи човешкият AI

Китай подготвя правила как да се държи човешкият AI

Технологии Преди 2 часа

Изкуственият интелект все повече ще наподобява човек по поведение и някои страни вече подготвят конкретни правила как да се гарантира, че хората няма да бъдат подведени от тези системи

Мистериите, които озадачиха света през 2025 г.

Мистериите, които озадачиха света през 2025 г.

Свят Преди 2 часа

Загадъчни летящи обекти, изчезнало дете и кремирани тела – кои са мистериите, с които ще запомним отиващата си година

,

Задържаха шофьор без книжка, номера и с 3,32 промила алкохол в Добричко

България Преди 2 часа

Водачът е спрян за проверка в тервелското село Зърнево

Съсобственичката на „Мис Вселена“ осъдена на 2 години затвор за измама

Съсобственичката на „Мис Вселена“ осъдена на 2 години затвор за измама

Свят Преди 2 часа

Джакапонг „Ан“ Джакраджутатип – основател на JKN Global Group и съсобственик на международния конкурс за красота – беше осъдена на две години затвор без право на условно освобождаване, след като беше призната за виновна за измама