Г ЕРБ-СДС не управлява, управляват "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ). Това заяви председателят на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в Народното събрание.

Ще върнем всичко в парламента. Те избраха министри, зам.-министри, сменят агенции, сменят всичко, не ни питат. Ако искат да питат, тяхна работа. След осем месеца ще е обратното“, коментира Борисов. "Сега се връщаме към думите им, че те искат да управляват, а всички комисии ще са наши и на другите партии, за да ги контролираме. Днес това ще направим. Председателите ще бъдат от другите партии", обясни той. Ангажиментът ни е към Кирил Петков да оглави комисията по европейските въпроси, добави Борисов.

"В последните две-три седмици за пореден път някой, който иска да прави политическа партия, започва да се занимава с Бойко Борисов дори нарушавайки и служебните си ангажименти. Всичко това в тези няколко седмици беше, за да се направи основата на политическа партия", заяви Бойко Борисов и добави, че визира бившия главен прокурор Иван Гешев. По думите на Борисов Гешев нито веднъж не е закачил нито ДПС, нито БСП, нито ИТН, нито Корнелия Нинова, за да покаже в коя част на политическата сцена ще застане. 

Официално: Президентът освободи Иван Гешев от поста "главен прокурор"

Според Борисов е видно и очевидно, че "Иван Гешев тръгна да прави партия, нападайки мен и Кирил Петков, за да ги дискредитира тези имена, защото му пречат на политическия проект". Бойко Борисов заяви, че не е избирал Борислав Сарафов за изпълняващ дейността на главен прокурор.

„Нито съм участвал в свалянето на Гешев, не познавам никой от прокуроската квота, нито в избора на Срафов, нито на неговата заместничка“, каза той.

В края на брифинга Бойко Борисов се развика на журналистите с думите: „Като премиер направих най-доброто председателство в България, инфраструктура, пречиствателни станции. Две години и половина какво направиха? Какво направиха, за да ме питате? Айде да вземем на всички деца в София ДНК. Това ли ме питате? И на вашите да взимаме, айде. Искате ли?“. Малко преди това Борисов беше попитан защо е отказал да даде ДНК проба по т.нар. разследване „Барселонагейт“, на което той отговори: „Да ходя за чужди деца да давам проба“.

“Нито съм избирал Борислав Сарафов, нито съм го виждал, не съм го чувал. Последния път мисля беше по Костинброд, когато ме разпитваха. Нито съм участвал в свалянето на Гешев, не познавам никой от прокурорската квота, нито съм участвал в избора на Сарафов и неговата заместничка”, поясни още Борисов.

Сарафов: Още днес ще предложа подмяната на всички зам.-главни прокурори

За поискания му имунитет, Борисов заяви, че години наред не е имал имунитет дори когато много хора са си правили политическа партия на негов гръб.

“Така бяха Бареков, Яне Янев, БСП - ето виждате Борисов пак е първи. Няма да си харча енергията да се обяснявам по тази тема. Видно е, че Гешев започна да прави партия, нападайки мен и Кирил Петков, за да ги дискредитира тези имена, защото му пречат на политическия проект”, каза още лидерът на ГЕРБ и продължи:

Гешев не заключи нито веднъж ДПС, БСП, нито ИТН, нито никой, за да покаже в коя част на политическата сцена ще застане”.

Във връзка с думите на ген. Атанас Атанасов, че Борисов и Пеевски са избрали Сарафов за и.д. главен прокурор Бойко Борисов заяви, че е право на Атанасов да говори глупости. “Понеже ги говори днес ще им покажем, че или ще са истински партньори, защото ние не управляваме. Всъщност управляват ПП-ДБ, едните с 36 депутата, другите ги няма. Те избраха министри, заместник-министри, сменят шефове на агенции, не ни питат, след 8 месеца ще е обратното. Сега се връщаме към думите им, че те искат да управляват, а всички комисии в парламента ще са наши или на другите партии, за да ги контролираме. Това и ще направим”, обясни още Бойко Борисов.

Гешев официално поиска имунитета на Бойко Борисов

“Аз съм бил три пъти премиер, така че най-малко комисиите ме интересуват”, каза още той. Относно думите на Радостин Василев, че Борисов е “Зайко Байко” лидерът на ГЕРБ обясни: “Всяко изказване в България ако не започне с Бойко Борисов не е изказване. Две години и половина нас ни няма и този Зайко Байко, който е всъщност опасен вълк всява такъв страх, че просто се разтреперваме. Като направи партия, като Гешев ще се яви на избори и на изброите ще го последва същата съдба, каквато ги последваха всички други партии, защото ГЕРБ е яка, силна, единствената, която е направила нещо за България”.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Норвежкият крал Харалд

Какво се случва с краля на Норвегия? Дворецът пусна извънредно съобщение

Любопитно Преди 2 минути

89-годишният монарх, който е най-възрастният управляващ владетел в Европа, беше приет в Националната болница в Осло миналата седмица с рядко заболяване на кръвта

Продавач удари клиент с диня по главата край Кюстендил

Продавач удари клиент с диня по главата край Кюстендил

България Преди 9 минути

Пострадалият е с лека телесна повреда

Дронове могат да гонят облаците, разумно ли е това

Дронове могат да гонят облаците, разумно ли е това

Технологии Преди 42 минути

Дроновете се превърнаха в почти универсален апарат, който може да се използва за множество цели. Една от новите идеи е да развалят струпването на облаци, за да се предотвратяват силни бури над чувствителни региони като соларни паркове

„Да върнем войната у дома“: Как се променя украинската стратегия за удари в Русия

„Да върнем войната у дома“: Как се променя украинската стратегия за удари в Русия

Свят Преди 56 минути

Киев засилва атаките с далекобойни дронове срещу нефтени, газови, логистични и складови обекти на руска територия

Иран затяга хватката около Ормузкия проток: Заплаши кораби с глоби и конфискация

Иран затяга хватката около Ормузкия проток: Заплаши кораби с глоби и конфискация

Свят Преди 59 минути

Техеран предупреди, че плавателни съдове, които нарушават новите правила, могат да бъдат задържани, а товарите им - конфискувани

Кървава драма в Перник: Раниха мъж с мачете след скандал, задържани са баща и син

Кървава драма в Перник: Раниха мъж с мачете след скандал, задържани са баща и син

България Преди 1 час

Пострадалият е откаран болницата в града, където е настанен за лечение

Мача Аржентина - Англия

Футболна реликва: Ето за колко милиона се продаде топката от "Божията ръка" на Марадона

Свят Преди 1 час

Футболната реликва от мача Аржентина - Англия на Световното първенство през 1986 г. достигна цена от £2,5 млн.

Разкриха тайната: Защо Земята е замръзвала 22 пъти и може ли да се случи отново

Разкриха тайната: Защо Земята е замръзвала 22 пъти и може ли да се случи отново

Любопитно Преди 1 час

Оказва се, че мощните вулканични изригвания са изиграли ключова роля, според научно изследване

Кошмарът се завръща: Всичко за новия сезон на „То: Добре дошли в Дери“ и истината за Пениуайз

Кошмарът се завръща: Всичко за новия сезон на „То: Добре дошли в Дери“ и истината за Пениуайз

Любопитно Преди 1 час

След ключовия успех на първата част, HBO официално поднови хитовия хорър сериал. Новите епизоди ще върнат лентата назад във времето, за да покажат кървавото клане на бандата Брадли и новия цикъл на кошмарното същество

Разходите за пенсии надхвърлиха 7,6 млрд. евро: Колко получава средният пенсионер

Разходите за пенсии надхвърлиха 7,6 млрд. евро: Колко получава средният пенсионер

България Преди 1 час

Разходите на Държавното обществено осигуряване са нараснали с 9,5% за година, а пенсионерите вече са над 2,06 милиона

Гади Айзенкот

Той е бивш генерал и баща, загубил сина си. И може да победи Нетаняху.

Свят Преди 1 час

Партията на Гади Айзенкот води в редица социологически проучвания. Ще успее ли да разклати хватката на Нетаняху върху властта?

ПСВ Айндховен обяви Филип Костич с фолк хита „Зарзават“ в TikTok

ПСВ Айндховен обяви Филип Костич с фолк хита „Зарзават“ в TikTok

Любопитно Преди 1 час

Грандът от Нидерландия привлече сръбското крило като свободен агент с договор за една година

Мелания Тръмп

Мелания Тръмп проговори за детството си в Словения и неочакваната си страст към колите

Любопитно Преди 1 час

След месец извън светлината на прожекторите Мелания Тръмп се завърна на публичната сцена. На състезанието Freedom 250 във Вашингтон първата дама направи изненада с разкрития за баща си, детството си в Словения и неочакваната си любов към бързите коли

Рекордно маловодие: Каква е ситуацията с Дунав при Лом

Рекордно маловодие: Каква е ситуацията с Дунав при Лом

България Преди 1 час

Нивото на реката се е покачило със сантиметър за последното денонощие, но остава ниско

„Льо Констеласион“ - популярно заведение, разположено в центъра на алпийския курорт Кран Монтана

Собственикът на изгорелия бар в Кран Монтана е задържан за домашно насилие

Свят Преди 2 часа

Жак Морети е обвинен в предполагаемо насилие над съпругата си Джесика, с която е съдружник в заведението