Д нес е 20-ти пореден ден на антиправителствени протести в София с искане за оставка на правителството и главния прокурор.

Един от протестиращите е откаран в ИСУЛ с травма на крака. Според демонстрантите той е блъснат от шофьор на джип, който е навлязъл на платното при кръстовището на Софийския университет. Колата е обградена от протестиращите. Те не пускат шофьора. Той беше тестван за алкохол с дрегер. Не беше открито наличие на алкохол. Направен е и тест за наркотици. По-късно тази вечер ще станат ясни резултатите от него, информира БНТ.

Все още не е ясно как колата се е озовала на пътя на протестиращите.

Пред БНТ шофьорът обясни: Като тръгнах да минавам надясно, всички ме нападнаха. Аз от паника не знам какво направих, набих спирачки, ама те казват, че съм минал покрай на някой крака".

Според него не е имало знак Стоп, а е имало и други коли, пътят направо е бил затворен и той е искал да мине надясно.

Какво се случи по-рано през деня:

Демонстрантите се събраха в Триъгълник на властта между президентството и министерски съвет. Тази вечер тема за протеста са новите социално-икономически мерки за справяне с последствията от коронавирусната пандемия. 

Както и предишни вечери, когато към МС летяха тоалетна хартия, яйца и домати, тази вечер отново сградата бе мишена на протестиращите – т.нар. Отровно трио раздаде на демонстрантите топчета за пейнтбол със зелена боя. Зеленият цвят трябва да символизира „съсипаната природа вследствие на политиката на кабинета“, информира БНР.

Протестиращите и тази вечер блокираха Орлов мост. Шествието тръгна по-рано днес от сградата на президентството под звуците на националния химн, като премина по ул. "Раковски" и спря за малко пред Представителството на ЕК в България, след което продължи към Орлов мост.Някои от участниците се придвижваха с тротинетки и велосипеди. Протестиращите вървяха под звуците на вувузели и свирки, и с викове "Оставка", информира БТА.

По-рано тази вечер представители и привърженици на „Да, България!” проведоха „Масов следствен експеримент” като протест пред правителствената вила “Секвоя” в квартал Бояна, предаде БГНЕС.

Източник: БГНЕС

От младежката организация на „Да, България!” бяха донесли и няколко чувала с евровибанкноти, илюстрирани с лика на премиера Бойко Борисов. Банкнотите са от по 500 евро, а протестиращите заявиха, че искат да видят дали могат да ги внесат вътре чрез НСО - така, както по думите им са внесени и банкнотите от снимките от нощното шкафче на премиера.

"Искам законност, ред и прозрачно управление, заяви Линда Христова", която е на протеста в Бояна. Тя посочи, че не знае дали разпространените снимки от нощното шкафче на премиера са истински, има органи, които трябва да установят това, но по думите ѝ е притеснителен фактът, че тези институции нищо не правят.

Източник: БГНЕС

Да провери как протича "следственият експеримент" дойде и лидерът на партията Христо Иванов. Той призова хората да излязат на големия протест обявен за сряда като национален.

Около 20,00 часа младежите започнаха да се разотиват, като преди това изметоха с метли стотиците имитации на 500-еврови банкноти пред оградата на правителствената вила, пише БНР. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Словакия &quot;не е брюкселски папагал&quot;:&nbsp;&nbsp;Лидер разказа за шока си от психическото състояние на Тръмп&nbsp;</p>

Европейски лидер разказа за шока си от психическото състояние на Тръмп след срещата в "Мар-а-Лаго"

Свят Преди 4 минути

Фицо, съюзник на Тръмп, е споделил пред лидери на срещата на ЕС, че е загрижен от начина, по който американският президент е говорил с него, съобщиха дипломати

След поредица от откази: Ред е на Петър Чобанов - ще имаме ли най-накрая служебен премиер?

След поредица от откази: Ред е на Петър Чобанов - ще имаме ли най-накрая служебен премиер?

България Преди 4 минути

По-рано президентът Илияна Йотова се срещна с управителя на БНБ Димитър Радев

Пиян баща преби 15-годишния си син в Пернишко

Пиян баща преби 15-годишния си син в Пернишко

България Преди 29 минути

54-годишният мъж от село Расник е задържан, след като съпругата му подала отчаян сигнал на тел. 112

Снимката е илюстративна

Скандал с газов пистолет в Крумовград: Мъж заплаши 18-годишен с оръжие в центъра на града, търсят се свидетели

България Преди 35 минути

Полицията издирва свидетели на конфликтната ситуация, разиграла се посред бял ден

Блъскана в гърдите: Жена от Ново Делчево разкри за агресия от съпруга си

Блъскана в гърдите: Жена от Ново Делчево разкри за агресия от съпруга си

България Преди 40 минути

36-годишна жена сигнализира полицията, че е била блъскана в гърдите от своя съпруг по време на разпра в жилище в курортния град. По случая е образувано досъдебно производство.

Киър Стармър лети за Китай под сянката на Тръмп

Киър Стармър лети за Китай под сянката на Тръмп

Свят Преди 48 минути

Пътуването идва в момент, когато има наплив от дипломация между западните страни и Китай, тъй като те се подсигуряват срещу непредсказуемостта на САЩ и ден след като ЕС и Индия подписаха безпрецедентна сделка за свободна търговия

<p>ДАНС въвежда задължителни пешеходни походи за служителите си</p>

ДАНС въвежда задължителни месечни пешеходни походи за служителите си

България Преди 59 минути

Организираните пешеходни походи ще заменят досегашната индивидуална форма на подготовка, при която служителите тренират самостоятелно в работно време

Руски войници завързват полуголи дезертьори за дърво (СНИМКИ)

Руски войници завързват полуголи дезертьори за дърво (СНИМКИ)

Свят Преди 1 час

„Военен архив“, украински канал, обясни, че изтезанията, видяни във видеото, съответстват на „обновените методи“ на руската армия

Секунди на ужас: Трима братя се удавиха в замръзнало езеро пред очите на майка им

Секунди на ужас: Трима братя се удавиха в замръзнало езеро пред очите на майка им

Свят Преди 1 час

"Опитвах се да ги спася, докато в същото време се опитвах да остана жива", каза майката Шайен Хангаман

<p>Най-честите грешки при правенето на бекъпи на данни</p>

Най-честите грешки при правенето на бекъпи на личните данни от устройствата ни

Технологии Преди 1 час

Поддържането на редовни и актуални резервни копия на информацията ни е задължителна задача за модерния дигитален човек, но мнозина допускат няколко ключови грешки, които може да обезсмислят всичките им усилия и да ги оставят без бекъпи

Бурята "Джоузеф" взе жертва, предизвика наводнения и свлачища в Испания

Бурята "Джоузеф" взе жертва, предизвика наводнения и свлачища в Испания

Свят Преди 2 часа

Сред най-сериозните инциденти е верижна катастрофа с участието на 14 превозни средства на магистрала АП-9

Кой е Том Хоман, „граничният цар“ на Тръмп, изпратен в Минеаполис

Кой е Том Хоман, „граничният цар“ на Тръмп, изпратен в Минеаполис

Свят Преди 2 часа

Той е и сред най-гласовитите защитници на имиграционната политика на Тръмп и на кампанията за масово депортиране

След свлачище: Град в Сицилия - на ръба на голяма пропаст

След свлачище: Град в Сицилия - на ръба на голяма пропаст

Свят Преди 2 часа

Обявиха извънредно положение на острова след опустошителни бури

Южнокорейски съд осъди бивша първа дама на затвор

Южнокорейски съд осъди бивша първа дама на затвор

Свят Преди 2 часа

Съдът оправда Ким по обвиненията в манипулиране на цените на акциите и нарушаване на закона за политическите фондове

Археолози откриха 600-годишни останки на рицар: Уникална болест е деформирала лицето му

Археолози откриха 600-годишни останки на рицар: Уникална болест е деформирала лицето му

България Преди 2 часа

Рицарят е принадлежал към Ордена на Калатрава – испански военно-религиозен орден от средновековния период