П ремиерът на България и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов коментира предизборната кампания за предстоящите президентски избори в студиото на предаването „Здравей, България“ по NOVA.

Преди дни новосъздадената партия ДОСТ на бившия лидер на ДПС

Лютви Местан обяви, че ще подкрепи кандидата на ГЕРБ Цецка Цачева

в името на евроатлантическото бъдеще на страната.

Премиерът коментира този ход така: „Има една приказка в Библията: „Няма по-лошо от непоисканото добро“. Това даде възможност за много приказки, които нямат нищо общо с действителността. Това е непремерен ход на господин Местан“.

Относно кампанията той призова да не се гледат социологическите изследвания и подчерта: „Аз никога не ги гледам“. Според него така е по-комфортно по време на кампания и призна, че вярва само на една социологическа агенция, която му прави изследвания.

За обещанието да подаде оставка, ако Цецка Цачева не е първа на първи тур на изборите той заяви: „Не направих грешка, това е почтена позиция.

Ако не си първа политическа сила, нямаш право на претенции да управляваш.

Аз обаче не считам, че ще подам оставка, защото г-жа Цачева ще направи по-добри резултати от всички останали. Познавам им качествата, тя е класи над тях“.

Министър-председателят коментира и подкрепата на ДПС за бившия премиер Пламен Орешарски. „Ахмед Доган е като Лионел Меси – финтира българските политици. ГЕРБ е единствената партия, която не е влязла в тази игра. Ние сме непорочни. Не сме управлявали заедно.

Ако има нещо за българския народ, което да бъде противно, това бе моделът „Орешарски”. Какво направи Доган – изкара го за кандидат-президент, ще преброи колко гласа има. Той познава прекрасно народопсихологията на българина. ГЕРБ няма да приеме тези гласове, сега топката е при БСП“, заяви Борисов.

Според него кандидатът на БСП

„Радев ще бъде новият Орешарски“,

т.е. ген. Радев ще бъде също толкова зависим, колкото е бил Орешарски, уточни премиерът.

Освен това той иронично благодари на лидера на „Атака” Волен Сидеров: „След като го осъдих за това, че ме е обидил и независимият български съд такава присъда му сложи, че той трябваше да плати 3 хил. лв., а разноските по делото в размер на 35 хил. лв. трябваше да платя аз.

От джоба ми са тия пари. Заплатата ми за година.

За това, че аз го осъдих, че той ме оклеветил. Как да говоря? Дайте ми заплатата си за година, да видим вие как ще говорите“.

Борисов се ядоса, когато го попитаха за поредната порция записи на разговори между бившите съдийки Владимира Янева и Румана Ченалова и попита: „Защо никога не ме питате за санирането за половин милиард? Всеки път за някакви каки и неща, които съм коментирал многократно“.

При повдигането на темата за Делян Пеевски и защо постоянно го свързват с него думите на премиера бяха:

„Не коментирам, не мога, не желая, толкова съм чист“.

Ако имам общо ДПС, ще ме подкрепят и няма да правят отново модела Орешарски, подчерта премиерът Борисов.

Той призна, че кръгът „Капитал“ му е предлагал 5-6 министри - „като се почне Дянков, Трайков, Караджова, Плевнелиев“  и реално са участвали в управлението „докато не им видях акъла и ги изгоних“.

Според него

Прокопиев и Пеевски са еднакви

- единият предлагал министри на БСП, а другият на него самия в началото.

Цялото интервю с премиера Бойко Борисов слушайте във видеото:

- Тате, каво гледаш? - Гледам, Иванчо... гледам! Кави майки имат другите деца!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Памела Андерсън

„Коя е тази? Може би това е Памела Хютиайнен“, казва Памела Андерсън за корените си

Любопитно Преди 2 минути

„Бих искала да сменя името си, но не ми позволяват“, казва иконата от „Спасители на плажа“

STOP&GO: +67 мм, с толкова е увеличена дължината на модела. Широчината е нараснала с 39 мм, с толкова е увеличена предната следа. С 26 мм е по-дълъг предният надвес.

Тестваме силно промененото Clio, "златната кокошка“ на Renault

Технологии Преди 6 минути

Най-продаваният модел на Режията идва напълно преосмислен като външен и вътрешен дизайн, самозареждащият се хибрид също е напълно нов, с повече мощност и по-нисък разход

Нов кървав конфликт: Тайланд нанесе въздушни удари по Камбоджа

Нов кървав конфликт: Тайланд нанесе въздушни удари по Камбоджа

Свят Преди 36 минути

Двете страни се обвиниха взаимно, че са извършили удари по спорната граница в понеделник сутринта

<p>Републиканците се &quot;присмиваха&quot; на Тръмп преди изборите</p>

Марджъри Тейлър Грийн: Републиканците се подиграваха на Тръмп зад гърба му

Свят Преди 37 минути

След като Тръмп е спечелил изборите, републиканците са започнали рязко да се "умилкват", каза Грийн

<p>На 8 декември лоша поличба носи бедност цяла година</p>

Празник е! Българи с интересни имена имат имен ден. Има и забрани

Любопитно Преди 46 минути

Една от тях е лоша поличба, която вещае бедност и нещастие

Снимката е илюстративна

Огнен ад в Австралия: Загина пожарникар, а 40 къщи са изпепелени

Свят Преди 1 час

59-годишният мъж е бил ударен от падащо дърво, докато гасял горски пожар близо до град Буладела в щата Нов Южен Уелс

Москва и Киев си размениха масирани въздушни удари, има ранени

Москва и Киев си размениха масирани въздушни удари, има ранени

Свят Преди 1 час

Най-малко седем души са ранени при руска атака с безпилотни летателни апарати в Ахтирския район на Сумска област

<p>Зеленски: Разговорите с представителите на САЩ не бяха лесни</p>

Зеленски: Разговорите с представителите на САЩ бяха конструктивни, но не и лесни

Свят Преди 1 час

В събота той проведе телефонен разговор със специалния пратеник на Тръмп – Стив Уиткоф и зетя на президента на САЩ Джаред Къшнър

Стармър, Макрон и Мерц се срещат със Зеленски в Лондон

Стармър, Макрон и Мерц се срещат със Зеленски в Лондон

Свят Преди 1 час

Очаква се фокусът на разговорите да е върху това какъв да бъде отговорът на американските предложения за прекратяване на войната в Украйна

Кой е Чиприан Чуку – кандидатът, който обеща да подреди Букурещ и спечели

Кой е Чиприан Чуку – кандидатът, който обеща да подреди Букурещ и спечели

Свят Преди 2 часа

Всички социологически проучвания в изборната седмица го сочеха като най-вероятния победител

<p>Тръмп:&nbsp;Зеленски още не е готов да приеме&nbsp;предложението за мир</p>

Тръмп: Зеленски все още не е готов да приеме предложението на САЩ за край на войната

Свят Преди 2 часа

Американският държавен глава намекна, че украинският президент пречи на напредъка на преговорите

<p>&nbsp;5,8 по Рихтер разтърси градчето Якутат в Аляска</p>

Земетресение от 5,8 по Рихтер разтърси градчето Якутат в Аляска

Свят Преди 3 часа

Епицентърът на труса е бил на дълбочина 5 километра

Последно сбогом с автора на "Една българска роза" Найден Вълчев

Последно сбогом с автора на "Една българска роза" Найден Вълчев

България Преди 3 часа

Поклонението ще бъде в столичния храм „Света София“

Космическа тревога и научно чудо: Защо 2026 ще бъде година като никоя друга за индийската мисия до Слънцето

Космическа тревога и научно чудо: Защо 2026 ще бъде година като никоя друга за индийската мисия до Слънцето

Любопитно Преди 4 часа

Това е първият път, когато обсерваторията, която беше поставена в орбита миналата година, ще може да наблюдава Слънцето