Отново голям брой случаи на коронавирус у нас
Източник: iStock/Guliver Images

З а изминалото денонощие са установени 128 нови случаи на коронавирус в България, което е с 2 случая по-малко от вчера, по данни на Единния информационен портал. Изследвани са 3016 проби. 

7 заразени с коронавирус на детски рожден ден с 4 деца

Разпределението по области по настоящ адрес на лицата е, както следва: Благоевград - 1; Бургас- 5; Варна- 2; Велико Търново - 2; Враца - 2; Кърджали - 2; Кюстендил - 14; Пазарджик - 6; Перник - 1; Плевен - 1; Пловдив - 1; Разград - 2; Русе - 1; Сливен - 8; Смолян - 21; София - 12; София (столица) - 38; Шумен - 3; Ямбол - 3.

Пореден ден с рекорден брой случаи на коронавирус у нас

Общо потвърдените случаи на COVID-19 в България са 4242. От тях активни са 1770. 2263 са излекуваните лица. 46 от тях са регистрирани през изминалите 24 часа.

В лечебни заведения за болнична помощ се намират 390 пациенти с доказана коронавирусна инфекция, от които 16 са настанени в интензивни отделения и клиники.

Удължават извънредната епидемична обстановка

Националната информационна система показва, че у нас медицинските служители, при които е констатиран новият коронавирус, са общо 376. През изминалото денонощие са регистрирани нови 5 случая.

209 са починалите лица, при които е бил потвърден COVID-19. Един нов случай е регистриран през последните 24 часа - на 75-годишен мъж със сърдечно заболяване. 

Тестват за коронавирус всички служители в Министерството на финансите. Заради положителна проба във ведомството започва и щателна дезинфекция на сградата. Работата ще продължи дистанционно.

Затварят Министерството на финансите заради заразен с коронавирус

Каква е ситуацията по света?

Пандемията от новия коронавирус причини смъртта на най-малко 478 818 души по света, откакто Китай официално съобщи за появата на болестта през декември, съобщи агенция Франс прес, като се позова на събрани от нея официални данни към 19.00 ч. по Гринуич вчера, предаде БТА.

Над 9 326 400 са официално регистрираните случаи на заразяване в 196 страни и територии от началото на пандемията. От тях най-малко 4 574 300 са смятани за оздравели. 

Страните, регистрирали най-много смъртни случаи през последните 24 часа са Бразилия /1374 починали/, Мексико /793/ и САЩ /749/. 

Гришо отказал да се тества за COVID-19, зверска атака срещу него

САЩ регистрираха нов печален рекорд на заразени с коронавирус за едно денонощие от април насам - 36 хиляди, според данни, събрани от Си Ен Ен, "Ню Йорк таймс" и университета "Джонс Хопкинс", съобщиха Ройтерс и Франс прес.

Общият брой на случаите на коронавирус в страната наближава 2,4 милиона.  Близо половината от 50-те щати отбелязаха нарастване на случаите през последните две седмици, а някои като Тексас и Флорида регистрират всекидневни рекорди в броя на заразените.

През последното денонощие жертвите на коронавируса станаха 756, с което общият им брой в страната надхвърли 120 100.

Tреньор на Гришо за бащата на Джокович: Няма как да падне по-ниско

Южна Корея съобщи за 28 нови случая на коронавирус за денонощие, с което общият брой на заразените достигна 12 563, съобщи центърът за контрол и превенция на заболяванията, цитиран от Асошиейтед прес. От началото на епидемията са починали 282 душ, предаде БТА. В болниците се лекуват 1307 пациенти, а 10 974 са оздравели.

Южна Корея регистрира скок на заразата откакто облекчи мерките за борба с коронавируса, отбелязва агенцията. Но ежедневният прираст не е достигнал равнището от края на февруари и началото на март, когато Южна Корея регистрираше стотици нови случаи всеки ден.

Повечето от новите случаи на заразяване са свързани с нощни клубове, масови посещения на църкви, огромен склад за електронна търговия и продавачи от врата до врата.

Китайските власти регистрираха през последното денонощие 19 нови случая на коронавирус, 13 от които - в Пекин, съобщи днес Държавният комитет по въпросите на хигиената и здравеопазването на КНР, цитиран от ТАСС. Няма починали, пет души са изписани от болниците. 

От 19-те нови случая пет са привнесени. Общият брой на привнесените случаи в Китай достигна 1893. От тях 1805 вече са оздравели и са изписани от болниците. Нито един от заразените, пристигнал в страната от чужбина, не е починал. По данни до полунощ общият брой на потвърдените случаи на COVID-19 в Китай е достигнал 83 449, починали са 4634 пациенти, 78 433 са излекувани.

Още актуални данни за разпространението на COVID-19 по света можете да намерите тук.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Сушата засегна и Панамския канал, ограничават корабите

Сушата засегна и Панамския канал, ограничават корабите

Свят Преди 8 часа

Броят на транзитните преминавания, за които могат да се правят резервации, постепенно ще бъде намален

Бус и кола се сблъскаха край Самоводене, трима пострадали

Бус и кола се сблъскаха край Самоводене, трима пострадали

България Преди 8 часа

Леките автомобили се пренасочват през Горна Оряховица, а товарните изчакват на място.

Сатанизъм, неонацизъм и секти сред младежите в България

Сатанизъм, неонацизъм и секти сред младежите в България

България Преди 10 часа

В Телеграфно подкастът говори д-р Десислава Панайотова

Не се разбраха за размера на минималната работна заплата

Не се разбраха за размера на минималната работна заплата

България Преди 10 часа

Окончателният размер на МРЗ за 2027 г. ще се определи с решение на правителството

Десетки потърсиха спешна помощ заради жегата в София

Десетки потърсиха спешна помощ заради жегата в София

България Преди 10 часа

Основните оплаквания включват колaпси, световъртеж, рязко спадане или покачване на кръвното налягане, както и сърдечни смущения

Русия е готова да изслуша предложения за прекратяване на войната в Украйна

Русия е готова да изслуша предложения за прекратяване на войната в Украйна

Свят Преди 11 часа

Според Рябков САЩ са демонстрирали готовност за „конструктивен диалог“

Димитър Радев даде оценка на прехода към еврото

Димитър Радев даде оценка на прехода към еврото

България Преди 12 часа

Управителят на БНБ е категоричен, че „еврото не създаде инфлацията в България“

Демерджиев отговори на Борисов за заплахата за България

Демерджиев отговори на Борисов за заплахата за България

България Преди 12 часа

Демерджиев: Първата задача беше да подсигурим българо-турската граница

Почина бившият басист на Queen Бари Мичъл

Почина бившият басист на Queen Бари Мичъл

Свят Преди 13 часа

Мичъл е басист на създадената в Лондон рок група за кратък, но значим период между август 1970 г. и януари 1971 г.

"Кърваво насилие", мъж вилня с меч в училище в Швеция

"Кърваво насилие", мъж вилня с меч в училище в Швеция

Свят Преди 13 часа

Нападателят е бил прострелян от полицията

КЗП провери половината плажове по Черноморието, ето какво откри

КЗП провери половината плажове по Черноморието, ето какво откри

България Преди 13 часа

Потребителите имат право да получат ясна информация за цената и условията

Предложенията предвиждат допълнителни проверки при сделки с имоти и повече публичност при процедури, които могат да засегнат правата на собствениците.

Затягат правилата срещу имотните измами

България Преди 13 часа

Предлагат повече проверки при сделки, публичност при саморъчните завещания и нови изисквания при придобиване на имот по давност

Съдът в РС Македония отказа лечение на Ива Михаилова

Съдът в РС Македония отказа лечение на Ива Михаилова

България Преди 13 часа

Министерството на външните работи на България предприе спешни мерки

<p>Тежък удар за принц Хари и Елтън Джон: Осъдиха ги да платят милиони</p>

Тежък удар за принц Хари и Елтън Джон: Осъдиха ги да платят 9,5 милиона паунда на Daily Mail

Свят Преди 13 часа

Известните личности може да бъдат принудени да платят още милиони на издателството, което е похарчило 34 милиона паунда, за да се защити срещу обвиненията

Турция издаде нова заповед за арест на Нетаняху

Турция издаде нова заповед за арест на Нетаняху

Свят Преди 14 часа

Това съобщи турският министър на правосъдието Акин Гюрлек