Кук: Хората не обърнаха внимание на батериите
Тим Кук   
Източник: ЕПА/БГНЕС

К огато Apple първоначално пусна софтуерния ъпдейт, който влияе на производителността на телефоните заради старите им батерии, хората не обърнаха внимание. Това заяви изпълнителният директор на Apple Тим Кук в интервю за американската телевизия ABC News.

Apple призна, че забавя работата на старите iPhone-и

Apple се извини за гафа с батериите и бавните iPhone-и

В края декември миналата година Apple призна, че по-стари модели на iPhone имат софтуер, който намалява тяхната производителност. Компанията се аргументира с факта, че батериите на тези устройства са стари и губят свойствата си, което води до проблеми с тяхната работа. Софтуерният ъпдейт пък намалявал риска от внезапни изключвания на iPhone, макар това да е за сметка на производителността в някои моменти на по-голямо натоварване.

Нов троянски код за Android има невиждани способности

Потребителите на iOS харчат над 100 млн. долара на ден

Apple се извини и обяви, че е допуснала грешка като не е информирала потребителите достатъчно ясно. В интервюто си за ABC News обаче Кук има малко по-различна позиция.

"Когато първоначално пуснахме ъпдейта, казахме какво представлява, но не мисля, че хората му обърнаха внимание", казва Кук. Малко след това допълва: "Може би, ние също трябваше да сме малко по-ясни. Поднасяме своите дълбоки извинения на всеки, който мисли, че сме имали някаква друга мотивация", коментира Кук.

Сенатор поиска отговори от Apple заради бавните iPhone-и

Возняк: iPhone 8 е същият като iPhone 7 и като iPhone 6

Като част от мерките за решаване на проблема Apple обяви, че ще предлага по-евтина смяна на батериите на засегнатите стари модели. Освен това компанията ще пусне и нов софутерен ъпдейт, който ще даде по-голяма информация на потребителите за състоянието на батериите в устройствата им. Кук допълва още, че новият софтуер ще има и функция за деактивиране. "Софтуерът ще показва дали производителността им е намалена и ще могат да го изключат, ако не го искат", казва той.

Новият софтуер ще бъде пуснат в бета версия през следващия месец. Това означава, че най-вероятно той ще е готов за потребителите през март т.г. Компанията ще запази оригиналната си позиция, че е по-добре забавянето на производителността да бъде оставено активирано, защото това намалява риска от внезапни изключвания на iPhone.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

Още новини може да откриете на нашата Facebook страница ТУК.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Свлачище в Индонезия: 25 жертви, 80 души все още са в неизвестност

Свлачище в Индонезия: 25 жертви, 80 души все още са в неизвестност

Свят Преди 6 часа

Проливните дъждове, започнали ден по-рано, предизвикаха свлачището край село в района Западен Бандунг вчера сутринта

Протест на превозвачи блокира границата между България и Северна Македония в понеделник

Протест на превозвачи блокира границата между България и Северна Македония в понеделник

Свят Преди 6 часа

Граничните пунктове, на които ще бъде блокирано преминаването на товарни превозни средства, са „Деве баир“, „Делчево“ и „Ново село“ (на границата с България), „Дойран“, „Богородица“ и „Меджитлия“ (на границата с Гърция), „Кяфасан“ и „Блато“ (на границата с Албания) и „Блаце“ (на границата с Косово)

Двама загинаха при тежка катастрофа край Бургас

Двама загинаха при тежка катастрофа край Бургас

България Преди 8 часа

Загиналите са пътували в лек автомобил с бургаска регистрация

Зимна буря парализира САЩ: Над 800 000 без електричество, 10 000 полета отменени

Зимна буря парализира САЩ: Над 800 000 без електричество, 10 000 полета отменени

Свят Преди 9 часа

Наричайки бурите „исторически“, президентът Доналд Тръмп одобри обявяване на извънредно положение на федерално ниво в няколко щата

Зеленски: Документът за гаранции за сигурност от САЩ е готов, Русия избягва мир

Зеленски: Документът за гаранции за сигурност от САЩ е готов, Русия избягва мир

Свят Преди 9 часа

Документът е 100% готов и чакаме нашите партньори да потвърдят датата и мястото, където ще го подпишем“, каза Зеленски на пресконференция във Вилнюс по време на посещението си в столицата на Литва

Автобус от България изгоря на ГКПП "Капъкуле", няма пострадали

Автобус от България изгоря на ГКПП "Капъкуле", няма пострадали

България Преди 10 часа

Автобусът пътувал за турския град Измир

НАП наложила глоби за над 360 000 лв. за спекула с еврото

НАП наложила глоби за над 360 000 лв. за спекула с еврото

България Преди 11 часа

От началото на годината в НАП са постъпили и над 2000 сигнала от граждани

Ромски фамилии се сбиха с тръби пред полицията в Горна Оряховица (ВИДЕО)

Ромски фамилии се сбиха с тръби пред полицията в Горна Оряховица (ВИДЕО)

България Преди 11 часа

Наложило се е фамилиите да бъдат отделени една от друга с полицейски кордон

Осем български звезди се борят за "Евровизия 2026"

Осем български звезди се борят за "Евровизия 2026"

България Преди 12 часа

Керана и Космонавтите, Михаела Маринова, Молец, DARA, MONA, Preyah, Роксана и Innerglow имат еднакъв брой точки

Германски полицай: "Криптокралицата" Ружа Игнатова може да е жива

Германски полицай: "Криптокралицата" Ружа Игнатова може да е жива

България Преди 12 часа

Последно Игнатова е видяна да се качва на самолет от София за Атина и оттогава не е забелязвана

Фен на Левски "София Запад" е загинал на фронта в Украйна

Фен на Левски "София Запад" е загинал на фронта в Украйна

Свят Преди 12 часа

От коментарите става ясно, че Мишо се е сражавал на страната на Киев в конфликта

Сблъсъци в Тирана: Десетки задържани, ранени полицаи

Сблъсъци в Тирана: Десетки задържани, ранени полицаи

Свят Преди 12 часа

По данни на властите са задържани десетки участници в безредиците, а трима полицаи са били ранени

Италия изрази възмущение от освобождаването на собственика на бара в Кран Монтана

Италия изрази възмущение от освобождаването на собственика на бара в Кран Монтана

Свят Преди 12 часа

Пожарът, избухнал в ранните часове на 1 януари в бар, пълен с тийнейджъри, в швейцарския ски курорт Кран Монтана, отне живота на 40 души, сред които шестима италиански граждани, а над 100 бяха ранени

Генералният директор на СЗО Тедрос Аданом Гебрейесус

СЗО: Причините на САЩ за оттегляне са погрешни – светът е по-малко сигурен

Свят Преди 12 часа

В изявление СЗО отговори за първи път подробно на обвиненията, отправени от администрацията на президента Доналд Тръмп, след като САЩ официално се оттеглиха от организацията по-рано тази седмица

Столична община: Продължава сметосъбирането в "Слатина", "Подуяне" и "Люлин"

Столична община: Продължава сметосъбирането в "Слатина", "Подуяне" и "Люлин"

България Преди 13 часа

На терен се работи с фокус върху вътрешноквартални улици и тези с масов градски транспорт