Р усия несъмнено ще победи и всичко ще бъде наред, съгласи се руският президент Владимир Путин с думите на Владимир Машков, председател на Съюза на театралните дейци на Русия.
Това е основната новина на руската държавна информационна агенция ТАСС в момента.
Путин: Искрено вярвам, че победата е близо
На среща с държавния глава на Русия Машков разказа как Станислав Любшин, тогава 12-годишен народен артист на РСФСР, е отпразнувал Деня на победата на СССР срещу Нацистка Германия през 1945 г.
На 9 май Любшин рано сутринта стоял на опашка за мляко; времето минавало, а магазинът все още не бил отворил. В един момент радостни хора започнали да излизат на улицата, но причината за общата им радост останала неизвестна за чакащите на опашката.
„Изведнъж вратата се отворила и от нея излязла щастлива продавачка, която казала: „Другари, победа, няма да има мляко“, сподели Машков.
Говорейки за т. нар. от Русия „специална военна операция“, която в последните месеци самият Путин нарече война в контекста на масираните украински атаки с дронове, председателят на Съюза на театралните дейци изрази увереност, че Русия ще излезе победител.
Съюзник на Путин прогнозира: „Година на велика победа“
„Разбира се, победата несъмнено ще бъде наша и ние ще запазим както страната, така и великата си култура“, подчерта Машков.
„И мляко ще има“, добави руският президент Владимир Путин.