Т е са млади, талантливи и обичат театъра, киното, изкуството. Това са младите звезди на българското кино Александра Костова и Радина Боршош.

Момичетата изпълняват главните роли в новия български филм "Маймуна". (Трейлъра на филма вижте във видеото горе)

Кои са те и как попаднаха във филма на режисьора Димитър Коцев - Шошо, разберете от интервюто на Радина и Алекс за Vesti.bg.

- Как се забъркате в тази "маймунска" история?

Радина: Всеки живее нормално докато в живота му не се появи Димитър Коцев - Шошо! Той дойде и ни обърна надолу с главата, като маймунки! Срещата с него е голям шанс за мен. А всичко започна с един обикновен кастинг, който се превърна в яко пътешествие. Шошо прави дори лошите неща да изглеждат добри, а операторът Александър Станишев превръща обикновените неща в красиви. Този тандем нямаше как да не създаде една уникална "Маймуна"!

Александра: Аз се включих по най-нормалния начин - чрез кастинг. Въпросът обаче, който си задавах през първите два кръга, беше за какво съм на кастинг. А като разбрах, направо ми се замая главата.

Вижте как изглеждаха звездите на премиерата на филма и интересни кадри от снимачната площадка в галерията ни

- Кое е най-трудното в това да си на една снимачна площадка с големи актьори като Юлиан Вергов, Ана Пападопулу, Станимир Гъмов, Валентин Ганев и други?

Радина: Оказа се по-лесно, отколкото очаквах! В началото се притеснявах, но известните актьори са големи, защото умеят да подават ръка на прохождащите, на малките. Всеки един от тях ни прие като равни и това направи работата ни естествена и приятна.

Няма да забравя сцените ни с Леонид Йовчев и Радена Вълканова, които така лесно изваждаха от мен радост, тъга, сълзи и смях, толкова силни състояния, които можеш да покажеш само, когато до теб са големи актьори. Благодаря им от сърце!

Александра: Определено го имаше момента с притеснението да се срещнеш с такива страхотни хора. Но не мисля, че беше много трудно да си с тях на една снимачна площадка, защото те са толкова готини и забавни, че се чувстваш като сред приятели.

- Как поехте по пътя на… актьора?

Радина: Това винаги е било в мен, винаги съм го искала. В семейството ми няма актьори, но родителите ми имат отношение към изкуството и театъра. Започнах с детските пиеси пред семейна публика, после младежката театрална студия на Малин Кръстев, а от тази есен вече съм студентка първи курс "Актьорство за драматичен театър" в класа на проф. Стефан Данаилов в НАТФИЗ.

Александра: Винаги съм гледала актьорите във филмите и театрите, възхищавайки се, но никога не съм си мислила, че мога да правя това, което те правят. След това обаче се записах в една детска студия и така потръгнаха нещата.

- Опитът ви все още е малък, но можете ли да ми кажете кое е най-хубавото в тази професия?

Радина: Морган Фрийман казва: "Да играя значи да живея. Това е всичко, което правя и в което съм добър". Така си представям този път. Това е за цял живот. Като зараза, влиза в кръвта и няма спасение.

Още в гимназията започнах да ходя често на театър. Знаете ли, открих, че всеки театър си има собствена миризма. Някаква особена магия, това е едно място, на което ми се иска да принадлежа. Дано успея да го заслужа.

Александра: Ами аз наистина нямам голям опит, но всичко това ми доставя огромно удоволствие.

- Имаше ли момент по време на снимките, в който си казахте "Не мога да направя това"? 

Радина: Имаше трудни моменти, ядосвах се, ако не успея да направя нещо веднага. Шошо ме научи на търпение. На това, че ролята е дълъг процес, който трябва да измина спокойно, стъпка по стъпка. Е, разбира се и доста се посмяхме. В една сцена съм с обувки с високи платформи и трябваше да премина грациозно като мацка в кадър, а аз се спънах и просто изчезнах от кадъра, падна голям смях. 

Александра: Разбира се, че имаше такива моменти, но атмосферата беше много хубава и всичко някак се улесняваше заради това. Много смешна случка беше, когато с режисьора всеки ден си измисляхме поздрав с ръце и най-накрая бяхме стигнали до тридесет и няколко движения.

- Какво ново разбрахте за себе си по време на снимките на филма?

Радина: Разбрах, че искам да правя точно това. Разбрах, че в мен се крие една маймуна, която иска да изскочи навън и да прави шантави неща. Разбрах, че имам да извървя дълъг път, че трябва много да уча.

Александра: Операторът - Александър Станишев разби представата ми, че съм нефотогенична.

- Можете ли да изброите три предимства на актьора пред останалите хора?

Радина: Основното предимство на актьора е, че живее в увеселително влакче. Спускането на горе и надолу е толкова скоростно и така бързо се редуват смях и писък, че ти се завива свят. Харесва ми!

Александра: Има възможността да изживее много други животи, да усети магията на киното и на театъра не от гледната точка на зрител, да застане пред група хора и да ги убеди в нещо.

- С кой световно известен актьор бихте си партнирали в романтична комедия?

Радина: Смятам да направим римейк на "Хубава жена" заедно с Раян Гослинг. Само изчакайте малко!

Александра: Де да можех да си партнирам с всички, на които съм фен, но дотук опитът ми се свежда до големия чаровник Тошко.

Радина Боршош
Радина Боршош

Блиц интервю с Радина

1. Ако можех да говоря с едно животно, то щеше да е... кон.

2. Вечер заспивам с мисълта за... мириса на сутрешно кафе.

3. Най-голямата беля, която съм правила е... все още предстои.

4. Като малка исках да приличам на... мама.

5. Най-много се страхувам от... змии.

6. Ако можех да избирам, щях да живея в... София.

7. Мечтата ми е някой ден... да играя на голяма сцена.

8. Не пропускай премиерата на "Маймуна", защото... е убийствено добър!

Блиц интервю с Александра 

Александра Костова
Александра Костова

1. Ако можех да говоря с едно животно, то щеше да е... котката ми, мисля, че имаме много неща да си кажем.

2. Вечер заспивам с мисълта за... това, че май трябваше да си легна по-рано.

3. Най-голямата беля, която съм правила е..., че като малка непрекъснато изчезвах нанякъде тихо и потайно. Нашите изпадаха в ужас.

4. Като малка исках да приличам на... мама и на кака в едно. Все още искам.

5. Най-много се страхувам от... тлъсти паяци.

6. Ако можех да избирам, щях да живея в... София.

7. Мечтата ми е някой ден... да имам още повече мечти, отколкото сега.

8. Не пропускай премиерата на "Маймуна", защото... не се виждат толкова маймуни на един клон всеки ден.  

Може да гледате "Маймуна" по кината от днес (30 септември).

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Рая Назарян: Ще работим интензивно за плавен и успешен преход към еврото

Рая Назарян: Ще работим интензивно за плавен и успешен преход към еврото

България Преди 1 час

Председателят на Народното събрание се срещна с еврокомисар Валдис Домбровскис

Съветът ЕС одобри над 1,8 млрд. евро за Украйна

Съветът ЕС одобри над 1,8 млрд. евро за Украйна

Свят Преди 1 час

Финансирането има за цел преди всичко да подкрепи макрофинансовата стабилност на Украйна

Шери Шепърд получи звезда на Алеята на славата

Шери Шепърд получи звезда на Алеята на славата

Любопитно Преди 1 час

Шепърд, бивша водеща на The View и също така водеща на собственото си токшоу SHERRI, беше почетена в Холивуд с 2827-ата звезда на световноизвестната Алея на славата

Влаков сблъсък в Индия, има загинали и много ранени

Влаков сблъсък в Индия, има загинали и много ранени

Свят Преди 1 час

Железопътните власти съобщиха, че всички налични ресурси са мобилизирани на мястото на инцидента

<p>МААЕ работи като посредник между Украйна и Русия по отношение на атомните централи</p>

Гроси: МААЕ работи като посредник между Украйна и Русия по отношение на атомните централи

Свят Преди 2 часа

МААЕ работи като посредник между Украйна и Русия по отношение на атомните централи, съобщи Рафаел Гроси

Зеленски призова Орбан: Не блокирайте Украйна за ЕС

Зеленски призова Орбан: Не блокирайте Украйна за ЕС

Свят Преди 2 часа

Украинският президент добави, че би желал страната му да се присъедини към ЕС преди 2030 г.

Антиислямски активист благодари на Мъск, след като бе оправдан по обвинение в тероризъм

Антиислямски активист благодари на Мъск, след като бе оправдан по обвинение в тероризъм

Свят Преди 2 часа

Робинсън благодари на милиардера, който, според него, е финансирал защитата му

Разкриха причината за смъртта на Дик Чейни

Разкриха причината за смъртта на Дик Чейни

Свят Преди 2 часа

През целия си живот Чейни се е борил със сериозни здравословни проблеми, включително пет инфаркта

Ново развитие по делото за жестокото убийство в Гоце Делчев

Ново развитие по делото за жестокото убийство в Гоце Делчев

България Преди 2 часа

Осъдителната присъда подлежи на обжалване и протест

Най-добрата защита от олово в храната, според токсиколог

Най-добрата защита от олово в храната, според токсиколог

Любопитно Преди 2 часа

За децата загрижеността е особено голяма, тъй като по-малките им тела и метаболизъм ги правят по-уязвими

Джордж Буш за Дик Чейни: Един от най-добрите държавни служители на своето поколение

Джордж Буш за Дик Чейни: Един от най-добрите държавни служители на своето поколение

Свят Преди 2 часа

Дик Чейни е определян за най-влиятелният вицепрезидент в историята на САЩ

Кога е построен Белият дом – и защо е бял? Историята зад най-известния дом в света

Кога е построен Белият дом – и защо е бял? Историята зад най-известния дом в света

Любопитно Преди 2 часа

Строителството започва с полагането на основния камък на 13 октомври 1792 г.

Пускат под гаранция мъжа, нападнал с брадва полицай

Пускат под гаранция мъжа, нападнал с брадва полицай

България Преди 3 часа

Ако той не внесе до 10 дни определената му парична гаранция, ще бъде задържан под стража

.

Заради бандите: Швеция иска да вкарва 13-годишни в затвора

Свят Преди 3 часа

В Швеция престъпни банди привличат все по-често деца под 15 години, защото те не попадат под ударите на закона

Бундесверът се готви за действие с дълъг списък от желани оръжия

Бундесверът се готви за действие с дълъг списък от желани оръжия

Свят Преди 3 часа

Експерти предупреждават: до момента на доставката им, оръжията може вече да са остарели

Великобритания забранява протестите пред домовете на политици

Великобритания забранява протестите пред домовете на политици

Свят Преди 3 часа

Мярката е част от усилията за борба с тормоза и заплахите в политиката