П роверяват смъртта на 44-годишна жена от село Пудрия. Според информация на близките ѝ тя чакала 40 минути пред регистратурата на отделението, съобщава NOVA.

Мъжът, с когото живеела, помолил за помощ на телефон 112, но след като линейка така и не дошла, той закарал жената сам в болницата. Там тя изпаднала в безпомощно състояние, според свидетели - пред очите на детето си. Час по-късно починала.

На регистратура в болницата, въпреки критичното състояние на жената, дежурната сестра настоявала да получи документи за самоличност и да направи тест за коронавирус. Пред NOVA директорът на лечебното заведение обясни, че на въпросната сестра ще бъде наложена финансова санкция и ще бъде уволнена дисциплинарно. Самата тя е подала молба за напускане.  

„Направи ми впечатление неадекватното поведение на регистратурата. Тя трябваше, беше длъжна направо да отвори вратата и да извика медик”, коментира Иван Илиев, който е свидетел на случилото се.

„Аз съм човекът, който беше на регистратурата. Трябваше да я регистрирам, направих ѝ тест, влязох вътре, докато той отиде да вземе личната карта, предадох на докторката и веднага жената беше влязла. Не виждам да съм се забавила кой знае колко, тъй като сме задължени. Ако тази жена например я вкараме и е починала без да е регистрирана – тогава къде е вината”, заяви сестрата.

„Това, което видях на клипа е отвратително. Ще предприема най-крути мерки. Първото нещо, което ще направя е във финансово отношение, второто – в дисциплинарно”, посочи д-р Петър Керемедчиев – директор на МБАЛ „Христо Ботев“ – Враца.

По-късно през деня Окръжната прокуратура във Враца се самосезира по случая. Предстоят разпити на свидетели, дежурните медицински лица, както и последователността на техните действия. Възложената съдебномедицинска експертиза следва да установи причината за смъртта на жената.

На разследващите е указано да изискат и приложат заверени преписи от цялата медицинска документация, както и всички други относими документи и да бъдат установени действията на длъжностните лица, приемащи сигнали на спешния телефон.

Предстои цялостна проверка на действията на медицинските лица за спасяване живота на болната, техни евентуални пропуски и бездействия с оглед престъпление за причиняване на смърт поради незнание или немарливо изпълнение, добавят от държавното обвинение.

Министърът на здравеопазването проф. Асена Сербезова възложи на „Медицински надзор“ да провери обстоятелствата около случилото се.

Проверени ще бъдат както Центърът за спешна медицинска помощ във Враца заради твърдението, че медицински екип на центъра не се е отзовал на адреса, така и действията на медицинския персонал в лечебното заведение. РЗИ-Враца също ще влезе на проверка в МБАЛ „Христо Ботев“.

Министърът на здравеопазването е провел разговор с директора на врачанската болница д-р Петър Керемедчиев, който я е информирал за всички известни до момента факти и обстоятелства по случая и за предприетите в тази връзка действия.

Млад мъж е починал, докато чака линейка

Почина жената с COVID-19, върната от 6 болници в София

Мъж с COVID-19 чака 9 дни, за да бъде приет в болница

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
TikTok сензацията Лидия Петкова и Светлана Василева напуснаха Hell’s Kitchen

TikTok сензацията Лидия Петкова и Светлана Василева напуснаха Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 5 часа

Те се представиха незадоволително и се разделиха с мечтата за победа

Русия обвини Украйна в нарушаване на сделката със САЩ

Русия обвини Украйна в нарушаване на сделката със САЩ

Свят Преди 8 часа

По-рано днес украинският президент Володимир Зеленски обвини Русия в същото

Трамвай дерайлира и се заби в стълб в София

Трамвай дерайлира и се заби в стълб в София

България Преди 10 часа

Инцидентът е станал на бул. "Мария Луиза", срещу кино "Освобождение"

Снимката е илюстративна

Историята на Цветанка Дончева: Как се става руски агент

Свят Преди 10 часа

Цялата история може да прочетете в следващите редове

Палестинците протестират срещу "Хамас" в Газа

Палестинците протестират срещу "Хамас" в Газа

Свят Преди 11 часа

Те настояват групировката да се откаже от контрола над територията

Тръмп развива стратегията на Никсън за разделяне на Китай и Русия

Тръмп развива стратегията на Никсън за разделяне на Китай и Русия

Свят Преди 11 часа

The Hill: Русия, вече отслабена, само си нанесе допълнителни щети с катастрофалната си грешка в Украйна

НС одобри: България купува ракети от САЩ

НС одобри: България купува ракети от САЩ

България Преди 11 часа

"За" гласуваха 164 народни представители

Кристиан Брюкнер до дни на свобода: Какво означава това за случая "Мади"

Кристиан Брюкнер до дни на свобода: Какво означава това за случая "Мади"

Свят Преди 12 часа

Защо след пет години германските власти все още не са повдигнали официално обвинение?

ЕК: Всеки в ЕС със запаси за оцеляване за поне 72 часа

ЕК: Всеки в ЕС със запаси за оцеляване за поне 72 часа

Свят Преди 12 часа

ЕК: Телефоните, компютрите, суровините и социалните медии са част от "бойно поле"

Разкриха причината за смъртта на бившия федерален прокурор Джесика Абър

Разкриха причината за смъртта на бившия федерален прокурор Джесика Абър

Свят Преди 12 часа

На 22 март Абър беше открита мъртва в дома си

Рюте към Русия: Отговорът на НАТО ще бъде унищожителен

Рюте към Русия: Отговорът на НАТО ще бъде унищожителен

Свят Преди 12 часа

Рюте: Това трябва да е много ясно на Владимир Владимирович Путин

Загадъчен мъж преследвал Джийн и Бетси Хекман месеци преди смъртта им

Загадъчен мъж преследвал Джийн и Бетси Хекман месеци преди смъртта им

Свят Преди 13 часа

Фризьорът на Джийн Хекман и Бетси Аракава разказва за две странни срещи с мъж, които се случили месеци преди трагичния им край

Тръмп: Турция е добра, лидерът ѝ също

Тръмп: Турция е добра, лидерът ѝ също

Свят Преди 13 часа

Американският президент проведе среща с кандидата за посланик на САЩ в Анкара

Мащабна акция срещу имотните измами в София, много арести

Мащабна акция срещу имотните измами в София, много арести

България Преди 13 часа

Задържаните са на възраст от 44 години до 78 години

Разкриха как мъж опитал да вземе апартамента на Янка Ушколова

Разкриха как мъж опитал да вземе апартамента на Янка Ушколова

България Преди 13 часа

Георги Атанасов е задържан за срок до 72 часа

<p>Експерти разкриха трите най-добри пози в секса</p>

Експерти разкриха трите най-добри пози в секса

Любопитно Преди 13 часа

Трима експерти обясняват защо точно тези пози доставят най-голямо удоволствие