С офийски градски съд (СГС) призна за виновен подсъдим за умишлено убийство, извършено с особена жестокост и в условията на домашно насилие и му наложи наказание 17 години лишаване от свобода при първоначален строг режим.

Обвинителният акт е внесен в съда от Софийска градска прокуратура (СГП), в края на 2023 г. Разследването по случая е проведено от СДВР, съобщиха от прокуратурата.

Подсъдимият е предаден на съда за това, че за времето от 21.08.2022 г. до около 04:00 ч. на 24.08.2022 г. в къща в с. Войнеговци, близо до София, умишлено умъртвил жената, с която живеел. като ѝ нанесъл множество удари с ръце и крака по тялото, главата и крайниците.

Оставиха в ареста мъж, убил жена в Софийско

В резултат пострадалата получила множество травматични увреждания – кръвонасядания, охлузвания, счупвания на 3 ребра, както и травматично разкъсване на слезката, довело до масивен кръвоизлив в коремната кухина, който причинил смъртта ѝ.

Убийството е извършено с особена жестокост, тъй като броят, видът, тежестта и локализацията на всички причинени на пострадалата наранявания сочат на проявена от обвиняемия изключителна ярост и ожесточение.

Деянието е извършено в условията на домашно насилие, предшествано от системно упражняване на физическо и психическо насилие от страна на обвиняемия спрямо пострадалата, с която се намирал във фактическо съжителство от началото на 2010 г. до смъртта ѝ.

По време на съжителството обвиняемият проявявал физическа агресия и към трите им общи деца, както и, а и най-вече срещу сина на пострадалата от предишна връзка. Била издадена заповед за незабавна защита, която осъденият нарушавал и в един от случаите изритал с крак в областта на половите органи на доведения си син. За това деяние му била наложена глоба.

Столичната полиция разследва смъртта на жена

Жертвата многократно гонила обвиняемия от общинското жилище в ж.к. „Люлин“, където била настанена с четирите си деца и в последствие отишла с децата да живее в бащината ѝ къща в с. Войнеговци.

Той обаче ги намерил и я пребил. За да бъдат защитени, децата били изведени от дома ѝ и настанени при приемни семейства.

Убиецът останал да живее с нея. Той продължил с насилието спрямо нея, като в един от случаите я намушкал с нож в областта на бедрото и поради силния кръвоизлив лично подал сигнал на тел. 112. Съобщил, че жена му се е самонаранила и самата тя потвърдила думите му, била транспортирана в болнично заведение, но отказала да подаде сигнал. След случая, жената трябвало да ходи с патерици.

Насилието продължило, като тя се оплаквала на близки и роднини от непрекъснатите физически нападения от страна на мъжа. Хората я виждали с различни наранявания по тялото и я съветвали да напусне обвиняемия, но тя от страх отказвала.

През август 2022 г. жената успяла да избяга за кратко на неустановено място в. гр. Костинброд. Тогава споделила в телефонен разговор на една от приемните майки на децата ѝ, че не издържа повече. Не след дълго мъжът разбрал местонахождението ѝ и я заставил да се прибере с него в с. Войнеговци. Системните побои и вербалната агресия продължили до убийството ѝ.

Първоинстационната присъда на СГС не е окончателна и може да бъде обжалвана пред Апелативен съд – София.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кристалина Георгиева: Световната икономика устоява на енергийния шок от войната с Иран по-добре от очакваното

Кристалина Георгиева: Световната икономика устоява на енергийния шок от войната с Иран по-добре от очакваното

Свят Преди 9 минути

Шефът на МВФ говори пред репортери във Вашингтон преди предстоящата среща на министрите на финансите и на управителите на централните банки на държавите от Г-20

ООН: Светът е опасно близо до ера на "роботи убийци"

ООН: Светът е опасно близо до ера на "роботи убийци"

Свят Преди 25 минути

Гутериш и Червеният кръст призоваха държавите спешно да приемат международни правила за автономните оръжия

Зеленски вижда край на войната с Русия следващото лято

Зеленски вижда край на войната с Русия следващото лято

Свят Преди 8 часа

Зеленски посочи, че Украйна е предала на американските преговарящи план за прекратяване на войната

Ловеч остава без вода заради авария

Ловеч остава без вода заради авария

България Преди 9 часа

Водоподаването за града ще бъде възстановено в 6:00 ч. в сряда

Отркиха 53 невзривени боеприпаса край Белица

Отркиха 53 невзривени боеприпаса край Белица

България Преди 9 часа

Общата площ за прочистване е 566 дка, като до днес са прочистени 398 дка

ЦИК прие граница от малко над милион евро за партия за президентските избори

ЦИК прие граница от малко над милион евро за партия за президентските избори

България Преди 10 часа

В Сметната палата ще бъде създаден единен публичен регистър на партиите, коалициите и инициативните комитети

Почина музикалната легенда Доли Партън

Почина музикалната легенда Доли Партън

Свят Преди 10 часа

Тръмп: В нейна памет свалям американското знаме в Съединените щати за период от една седмица

Румънски сенатор гол до кръста на заседание

Румънски сенатор гол до кръста на заседание

Свят Преди 10 часа

Случката предизвика смях сред колегите му

Съд във Варна образува дело за спирането на тока в Баба Алино

Съд във Варна образува дело за спирането на тока в Баба Алино

България Преди 11 часа

С жалбата, внесена в Административния съд, е поискана пълна отмяна

Журналисти от "Франс прес" бяха нападнати от еврейски заселници

Журналисти от "Франс прес" бяха нападнати от еврейски заселници

Свят Преди 11 часа

Заселниците, сред които имало много непълнолетни, хвърляли камъни

В цялата страна спешно се търсят кръводарители за жена

В цялата страна спешно се търсят кръводарители за жена

България Преди 11 часа

Близките отправят апел към всеки, който има възможност да дари кръв и да помогне

Обявиха бедствено положение в община Батак

Обявиха бедствено положение в община Батак

България Преди 11 часа

Община Пещера обяви частично бедствено положение в квартал "Луковица".

Зеленски: Украйна получи ракети „Пейтриът“

Зеленски: Украйна получи ракети „Пейтриът“

Свят Преди 12 часа

Украйна е получила и потвърждение за бъдещи доставки на френската зенитно-ракетна система „Кротал“

Готвят нов Закон за потребителския кредит

Готвят нов Закон за потребителския кредит

България Преди 13 часа

В рамките на дискусията бяха обсъдени механизмите за контрол

Радостин Василев ще се кандидатира за президент

Радостин Василев ще се кандидатира за президент

България Преди 13 часа

След номинацията Радостин Василев заяви, че президентът трябва да бъде „гласът на хората“

Любимци от „Игри на волята" разменят временно Арената за кухнята в „Черешката на тортата“

Любимци от „Игри на волята" разменят временно Арената за кухнята в „Черешката на тортата“

Любопитно Преди 14 часа

Дни преди старта на екстремния риалити формат, петима от най-колоритните участници ще представят кулинарните си възможности пред шеф Манчев – от днес до събота в 20:00 ч. по NOVA