М инистърът на отбраната Тодор Тагарев поиска от министъра на здравеопазването Христо Хинков да възложи проверка на случая с Мустафа Емин, съветник в политическия кабинет на Министерството на отбраната. Това стана ясно от писмо, публикувано във Facebook от депутата от ГЕРБ-СДС Костадин Ангелов, председател на парламентарната комисия по здравеопазване. От Министерството на здравеопазването потвърдиха, че има подобно писмо.

Случаят с Мустафа Емин доби популярност след публикация на медицинска сестра във Facebook преди дни, според която Емин е дошъл в "Пирогов" с детето си, което е имало рана, и настоял друго дете да бъде изведено от шокова зала, за да бъде прегледано неговото дете, както и че е заплашил с министъра на здравеопазването. По-късно Емин отрече твърденията, определяйки ги като внушения.

Съветник на министър заплашил медици в „Пирогов”

В писмото си до здравния министър Тагарев пише, че "във връзка с необходимостта от изясняване на добилата негативен обществен отзвук и уронваща престижа на Министерството на отбраната информация за случилото се на 28.08.2023 г. от 19-24ч.в УМБАЛСМ ,Н. И. Пирогов“ с участието на служителя от ведомството Мустафа Емин, се обръщам към Вас с молба за възлагане на проверка, която да установи свързаните с нея факти и обстоятелствата".

Съветникът на Тагарев отрече да е заплашвал медици в "Пирогов"

Министърът задава и следните въпроси: "Отговарят ли на истината изнесените на официалната страница на лечебното заведение в социалната мрежа Facebook факти и обстоятелства? По какъв начин и кой е взел решение за качване на публикуваната информация от личен пост на официалната страница на лечебното заведение в социалната мрежа Facebook? Каква проверка на фактите е извършена преди публикацията на официалния сайт на лечебното заведение в социалната мрежа Facebook? Колко и кои са администраторите-на страницата на лечебното заведение в социалната мрежа Facebook?“

За резултатите от проверката моля да бъда уведомен своевременно с оглед предприемане на последващи действия, пише още министърът на отбраната в писмото си, публикувано от Костадин Ангелов.

"Пирогов" приключи проверката за скандала със съветника на Тагарев

Приключилата вътрешна проверка в спешната болница "Пирогов" по случая с Мустафа Емин и неговото дете показва, че от медицинска гледна точка са спазени всички стандарти за работа и оказване на помощ в рамките на Спешното отделение, съобщиха от „Пирогов“ по-рано днес.

Нямам никакво отношение към това, че някой гражданин е ползвал името ми в яда си и в ситуация на напрежение в „Пирогов“, коментира казуса пред журналисти министърът на здравеопазването Христо Хинков. Не искам да коментирам, защото ми се струва, че от нищо се прави нещо и се прави интрига, добави той.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Йотова ще участва в Мюнхенската конференция по сигурността</p>

Президентът Илияна Йотова ще участва в Мюнхенската конференция по сигурността

Свят Преди 52 минути

В нея се очаква да се включат близо 50 държавни глави и правителствени ръководители от цял ​​свят

7 лесни протеинови обяда, които помагат срещу глада и умората

7 лесни протеинови обяда, които помагат срещу глада и умората

Любопитно Преди 2 часа

Ето седем предложения за обеди с високо съдържание на протеини, които могат да ви държат сити, без да водят до следобедна умора

Зеленски: Украйна не се страхува от нищо

Зеленски: Украйна не се страхува от нищо

Свят Преди 2 часа

"Няма да се съгласим на сделка, която вреди на интересите ни", заяви президентът

<p>Пропастта между Европа и САЩ -&nbsp;във фокуса&nbsp;на Конференцията по сигурността в Мюнхен</p>

Лидери от цял свят се събират в Мюнхен за Конференцията по сигурността

Свят Преди 2 часа

Годишният Мюнхенски доклад за сигурността зададе мрачен тон преди събитието, определяйки Тръмп като „разрушител“ на международния ред след 1945 г.

Не сте в TikTok? Те така или иначе ви следят

Не сте в TikTok? Те така или иначе ви следят

Любопитно Преди 2 часа

TikTok събира чувствителна и потенциално неудобна информация за вас, дори ако никога не сте използвали приложението

,

Петък 13-и идва три пъти през 2026 г.: Митове, факти и страховити съвпадения

Любопитно Преди 2 часа

Денят петък 13-и от незапомнени времена досега предизвиква у много хора неясното усещане на страх

Крепостта Венсен

13.02: Арестът, който превърна маркиз дьо Сад в символ на забраненото

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Тръмп нанесе фатален удар на борбата с климатичните промени

Тръмп нанесе фатален удар на борбата с климатичните промени

Свят Преди 11 часа

Тръмп: Официално прекратяваме така наречената Констатация за застрашеност

Какво решиха лидерите на Европейския съвет днес

Какво решиха лидерите на Европейския съвет днес

Свят Преди 11 часа

Урсула фон дер Лайен съобщи, че ще предложи стъпки, свързани със завършването на единния пазар

Йотова: Ключово е да увеличим доверието в еврото

Йотова: Ключово е да увеличим доверието в еврото

България Преди 12 часа

Йотова: Еврото е само инструмент за постигането на много по-големи цели

Експерт: Покровск и Мирноград падат до седмици

Експерт: Покровск и Мирноград падат до седмици

Свят Преди 12 часа

Русия разполага със 150-хилядна армия в това направление

Румъния преговаря със САЩ за Съвета за мир

Румъния преговаря със САЩ за Съвета за мир

Свят Преди 12 часа

Румънският президент потвърди на 6 февруари, че е получил покана

Съд пак спря промените за паркирането в София

Съд пак спря промените за паркирането в София

България Преди 13 часа

Спрените промени са свързани със синя и зелена зона

Оставка на най-висшия британски държавен служител

Оставка на най-висшия британски държавен служител

Свят Преди 13 часа

Трета оставка след скандала с назначаването на Питър Манделсън за посланик в САЩ

Денев: Служители на ДАНС не е имало при хижа „Петрохан“

Денев: Служители на ДАНС не е имало при хижа „Петрохан“

България Преди 13 часа

От "Продължаваме промяната-Демократична България" днес поискаха оставката на Денев