О бщо 1114 са хората с ефективни присъди в България, които са се укрили. Това сочат данни на МВР предоставени на NOVA. Обявените за издирване са над 24 000. 

Някои от тях са избягали в чужбина, други - вероятно все още са в България. По следите им са МВР, Интерпол и Съдебна охрана.

МВР издирва 1126 души с влезли в сила присъди

Росен Ангелов е обвинен за убийствата в Нови Искър

Прокуратурата за конспирациите около Нови Искър и за мотивите на Росен Ангелов

Сред тях има масови убийци, като Росен Ангелов от Нови Искър, който разстреля шестима души. Разследващите го търсили осем години след като бил осъден за блудство с непълнолетна.

Първо не го намерили на адреса му в „Надежда”. Мъжът често сменял местата, където живеел и за това от МВР не могли да го открият.

Според законовата процедура, след произнасянето на присъдата, осъденият трябва да бъде задържан в тридневен срок от Съдебна охрана. Ако това не стане, на ход е МВР, след което издирването се прехвърля на Интерпол. Списъкът на издирваните убийци набъбва с всяка изминала година, признават от МВР.

Собственикът на транспортната фирма „Ентуртранс” Ениз Ченгел, който е осъден на 10 г. затвор за катастрофата на автобус на магистрала „Тракия” през 2011 г., отнела живота на 9 души, също е в неизвестност. Търсят го с червена бюлетина от Интерпол.

Той е осъждан в Румъния за нанасяне на средна телесна повреда преди да стане катастрофата на „Тракия”, но българските власти отказали да го предадат на румънското правосъдие. Съседите му в Бургас казват, че не са го виждали от година. Служителите му в баничарница в града, заявяват същото. Властите подозират, че се укрива в Турция, при роднини, въпреки че няма регистрация да е напускал България.

В Съдебна охрана работят 1338 служители. Не успяват да открият всеки пети осъден.

Сред тях е и Илиян Тодоров, който получи доживотен затвор за двойното убийство пред дискотека „Соло” в София. Докато властите го търсят той пуска две видеообръщения в социалните мрежи. Според родителите на едната от жертвите му, Тодоров се укрива в чужбина.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още интересни новини последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Матева: МС уведоми ЦИК, че няма да осигури паравани за гласуване</p>

Росица Матева: МС уведоми ЦИК, че няма да изпълни задължението си да осигури паравани за гласуване

България Преди 6 минути

Матева припомни, че на 19 февруари от ЦИК са изпратили на Министерския съвет четири проекта на решения за съгласуване

<p>Андрей Гюров разговаря с новите областни управители, какво обсъдиха</p>

Андрей Гюров към новите областни управители: Очаквам честни и прозрачни избори

България Преди 11 минути

Служебният премиер настоя за безпристрастност, добра координация и професионална организация на предсрочния вот през април, като защити решението за смяната на 28 областни управители.

<p>Обясниха причината за вдигането на падналия турски изтребител F-16</p>

Падналият турски изтребител F-16 е бил вдигнат заради неидентифицирана радарна следа

Свят Преди 26 минути

При инцидента на място загина пилотът, управлявал машината

Русия атакува енергийния сектор на Украйна

Русия атакува енергийния сектор на Украйна

Свят Преди 51 минути

Зеленски съобщи за десетки ранени, включително деца, и щети в осем области след мащабни руски удари по газова и електрическа инфраструктура

Турист загина при инцидент извън ски пистите в Банско

Турист загина при инцидент извън ски пистите в Банско

България Преди 1 час

При пристигането на екипи от Планинска спасителна служба – Банско и Спешна помощ е констатирано, че мъжът е починал

Android скоро няма да е операционна система

Android скоро няма да е операционна система

Технологии Преди 1 час

Google обяви, че започва мащабна трансформация на мобилната платформа Android, като тя ще се превърне в интелигентна система. Това означава, че ще разчита много повече на изкуствен интелект и няма да е просто място за приложения

Кралски братя - бившият принц Андрю и крал Чарлз

Досиетата „Епстийн“: Финансистът педофил сочи с пръст крал Чарлз

Свят Преди 1 час

Нови разкрития от архивите на Министерството на правосъдието на САЩ: Какво е написал Джефри Епстийн в деня, в който принц Андрю загуби всичко?

Скандалът „Епстийн“: Семейството на Стивън Хокинг защити името на покойния физик

Скандалът „Епстийн“: Семейството на Стивън Хокинг защити името на покойния физик

Свят Преди 1 час

Снимка на покойния британски физик се разпространи в интернет пространството, след като бе включена в последния пакет от документи, разсекретени в рамките на разследването на Министерството на правосъдието на САЩ срещу Епстийн

„Жената чудо“ Гал Гадот продава имението си в Малибу за двойно по-висока цена

„Жената чудо“ Гал Гадот продава имението си в Малибу за двойно по-висока цена

Любопитно Преди 1 час

Тя обяви елегантния си имот за 8,75 милиона долара – близо 4 милиона долара повече, отколкото е платила за апартамента на брега на океана само преди пет години

Прикритието на „аватара“ е застрашено в „Шеф под прикритие“

Прикритието на „аватара“ е застрашено в „Шеф под прикритие“

Любопитно Преди 1 час

Не пропускайте новия епизод утре вечер от 21:30 ч. по NOVA

Смъртно наказание за аборт: Възможно ли е в XXI в.?

Смъртно наказание за аборт: Възможно ли е в XXI в.?

Свят Преди 1 час

Законодателят от Тенеси Джоди Барет, републиканец, е предложил законодателство, което би направило жените, които направят аборт, подлежащи на обвинения в убийство или нападение в Тенеси, който е щат със смъртно наказание

Льо Пен: Няма да се кандидатирам за президент, носейки електронна гривна

Льо Пен: Няма да се кандидатирам за президент, носейки електронна гривна

България Преди 1 час

Прокуратурата поиска Льо Пен да бъде осъдена на четири години затвор и глоба от 100 000 евро

<p>ИТН поиска оставката на министър Христанов заради спорни назначения</p>

ИТН поиска оставката на служебния министър на земеделието и храните Иван Христанов

Свят Преди 1 час

До момента единственото, което Иван Христанов прави, е да трудоустроява хора от своята партия, както и свои приятели на сладки държавни длъжности, коментира Балабанов