П резиденът Румен Радев  с призив към съдебната власт и полицията да реши бързо и справедливо случая с убитата Виктория Маринова.

Държавният глава е гост в Троян за 150-годишният юбилей на града.  Радев е категоричен, че убиецът на Виктория трябва да понесе цялата тежест на закона. Според него международният отзвук е бил резлутат от кризата в доверието то институциите.

Президентът изказа съболезнования към семейството на загиналата.

“От всяка несправедливост боли и това води до възмущение. Случаят разкри огромният дефицит на доверие между институциите както вътре в страната, така и навън. Очаквам органите на реда да покажат на света, че такива престъпление в България се наказват ефективно и се наказват с най-голямата строгост на закона“, заяви Радев.

По думите му случаят е разкрил и двойния аршин, с който се измерва стойността на човешкия живот.

Държавният глава подчерта, че очаква ефективни действия и за разкриването на убийствата на бизнесмена Петър Христов и на данъчния служител Иво Стаменов, както и за десетките други посегателства срещу личността, защото техният живот е не по-малко значим.

Президентът посочи, че общество, което не осъзнава смисъла на единението, е обречено. „В днешно време от разделението на хората се хранят малцина, но бедата е обща“, заяви Румен Радев и допълни, че помирението ни с историята е важно, за да може политическият дебат днес да е фокусиран върху актуалните проблеми и бъдещето, а да не бъде подменян с изкуствено създадени проблеми и теми от миналото. „Това не означава в никакъв случай индулгенция за извършени престъпления, но ние трябва да се обединим около това да се спазват законите днес, това е най-важното“, категоричен беше държавният глава.

Румен Радев подчерта също така, че обща трябва да бъде и борбата с бедността, с растящите неравенства и неграмотността, тъй като те продължават да раждат разединение, престъпност и корупция, а всичко това ни отдалечава от общо бъдеще.

Той коментира още искането за вот на недоверие в сектора на здравеопазване. По думите му подобен вот не цели сваляне на правителството, а по-скоро трябва да инициира дебат за решаване  на проблемите в сектора.

МВР е работило добре по случая с разкриването на убийството на журналистката от Русе Виктория Маринова. Това заяви бившият министър на вътрешните работи Валентин Радев пред „Събуди се” по NOVA.

„Аз съм удовлетворен като бивш министър на вътрешните работи, че момчетата се справиха много бързо. Много неща още не са известни, тепърва ще продължава работата, но важното е, че извършителят е разкрит”, коментира Валентин Радев. Той е категоричен, че доказателствата срещу Северин Красимиров са достатъчно, за да могат да издържат в съда. Става въпрос не само за ДНК материал, открит по тялото на жертвата, но също и за вещи на мъжа и други данни, с които полицията разпоблага.

Очаква се заловеният в Германия 21-годишен мъж да бъде доведен в България през следващата седмица. Пред съда той е потвърдил, че я е ударил, но не че я е убил умишлено и че я е изнасилил. 

"Там, където изпратим жандармерия, нещата обикновено утихват. Аз не искам да е така, полицията, районният инспектор, той трябва да е този, който да всява респект", коментира още Радев.

Заподозреният Северин Красимиров беше задържан от германските власти във вторник вечерта. Той се е намирал в дома на майка си в германския град Щаде. Според информации в медиите той е направил пълни самопризнания. По-късно стана ясно, че е признал само, че я е ударил.

Главният прокурор Сотир Цацаров разкри, че задочно са повдигнати две обвинения. Първото е за изнасилване, за което предвиденото наказание е от 10 до 20 г. затвор. Второто – за извършване на убийство по особено жесток начин, което се наказва с 15 до 20 години затвор или доживотен затвор, или доживотен затвор без право на замяна.

Вътрешният министър Младен Маринов допълни, че са иззети веществени доказателства, които свързват пряко лицето с местопрестъплението. Част от ДНК експертизите са готови и дават информация за наличие на негов ДНК материал върху тялото на жертвата.

Тялото на 30-годишната журналистка беше намерено в събота следобед в храсти край Дунав след подаден сигнал от гражданин. Всички открити вещи са изпратени в Института по криминалистика.

Северин отрича да е изнасилил Виктория, връщат ни го до 10 дни 

Майката на Северин: Той е бил пиян и надрусан. Плака

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"Ер Франс" спря полетите за Мадагаскар от съображения за сигурност

"Ер Франс" спря полетите за Мадагаскар от съображения за сигурност

Свят Преди 1 час

Потърпевшите пътници ще бъдат уведомени своевременно, като ще им бъде предложен вариант за нови резервации на полети

Нетаняху: Победихме, но войната още не е свършила

Нетаняху: Победихме, но войната още не е свършила

Свят Преди 1 час

„Пред нас все още стоят сериозни предизвикателства за сигурността"

18 полицаи са ранени при пропалестински митинг в Берн

18 полицаи са ранени при пропалестински митинг в Берн

Свят Преди 4 часа

Общо 536 души бяха задържани и самоличността им беше проверена, преди да бъдат изведени от района

Заради цигари ли напусна Big Brother Михаела Василева - Овца? (ВИДЕО)

Заради цигари ли напусна Big Brother Михаела Василева - Овца? (ВИДЕО)

Любопитно Преди 5 часа

ТикТок сензацията Михаела Василева взриви социалните мрежи, след като неочаквано напусна Big Brother по собствено желание

.

Четирима убити и 20 ранени при масова стрелба в бар американския щат Южна Каролина

Свят Преди 5 часа

Четирима от пострадалите са в критично състояние

Бебе получи аритмия, след като вдишало дим от марихуана в Гърция

Бебе получи аритмия, след като вдишало дим от марихуана в Гърция

Свят Преди 5 часа

Момиченце на една година е било прието в болница в Атина, след като изгубило съзнание

Как да разберем, че истинската любов е близо: 11 знака от Вселената

Как да разберем, че истинската любов е близо: 11 знака от Вселената

Любопитно Преди 5 часа

Казват, че Вселената знае най-добре кога и с кого трябва да се срещнем

Джей Ди Ванс: САЩ ще окажат натиск, за да гарантирант примирието в Газа

Джей Ди Ванс: САЩ ще окажат натиск, за да гарантирант примирието в Газа

Свят Преди 6 часа

Ванс добави, че американските войски няма да бъдат разположени на палестинска територия

Четири ужасяващи, но често срещани проблема по време на полет

Четири ужасяващи, но често срещани проблема по време на полет

Любопитно Преди 7 часа

Има редица често срещани технически проблеми, които могат да възникнат по време на полет

,

Кремъл предупреди Запада за "драматичен момент" на ескалация на войната в Украйна

Свят Преди 7 часа

Тръмп заяви в понеделник, че преди да се съгласи с доставката на "Томахок", би желал да знае какво Украйна е планирала да прави с тези ракети

,

Израел ще унищожи всички подземни тунели в Газа след освобождаването на заложниците

Свят Преди 7 часа

Все още не е напълно ясно колко голяма е подземната мрежа от тунели на "Хамас"

Германският външен министър идва на посещение в България

Германският външен министър идва на посещение в България

България Преди 7 часа

Той пристига по покана на министъра на външните работи на Република България Георг Георгиев

Топлофикация София“ изтегля с 1 седмица спирането на топлата вода в „Дружба 2

Топлофикация София“ изтегля с 1 седмица спирането на топлата вода в „Дружба 2

България Преди 8 часа

Изтеглянето на ремонтните дейности се извършва с цел участъците да бъдат завършени възможно най-бързо, преди началото на отоплителния сезон

<p>Влак прегази железничар на гара Мездра</p>

Влак прегази железничар на гара Мездра

България Преди 8 часа

На път за болницата мъжът е починал

Володимир Зеленски

Володимир Зеленски: Руска бомба уби дете в църква

Свят Преди 8 часа

Според украинския държавен глава Русия умножава терора, докато фокусът е върху Близкия изток