М айка твърди, че върху 4-годишното ѝ дете е извършено посегателство в тоалетната на детска градина във Враца. Травмите са медицински освидетелствани. Ивелина Даскалова има опасения, че случаят ще бъде потулен, разказват в "Здравей, България" по NOVA.

По думите на майката момиченцето е казало, че действията са извършени от друго дете в групата.

Пред "Здравей, България" тя заяви, че веднага е сигнализирала за станалото учителката на дъщеря си.

"Възпитателката беше шокирана. Каза ми, че в детската градина не може да се случи подобно нещо", разказа Даскалова.

"Действително се установяват охлузвания и одрасквания в половата област на детето", заяви Борислава Бориславова, говорител на Районната прокуратура във Враца.

Тя добави, че по случая е започнало досъдебно производство за блудство с малолетно лице. Назначена е и съдебна експертиза.

От детската градина отказаха коментар пред камерата на NOVA, но позиция изразиха родителите на другото дете.

"Майката казва, че са играели на криеница в тоалетната. Попитах моето дете дали това е така и то отрече да е било там", обясни майката Цветелина Илиева. Бащата – Илиян Георгиев, също заяви, че синът му е казал, че не си е играл с момиченцето.

Родители на деца от групата също се включиха в спора между двете семейства.

„Госпожата е открила кръв върху бельото на дъщеря си. Каза, че е била зачервена. Може би има вероятност момиченцето да е имало сърбеж или обрив и това да е причината”, обясни родителката Венета Минчева.

„Няма сърбеж! Докторите го доказаха. Има чужда намеса”, твърди майката на момиченцето Ивелина Даскалова.

Прегледи в 2 клиники са установили кръвонасядане с размери 2 на 1 сантиметра“, а в момента тече усилено разследване. Предстоят и обстойни експертизи на иззет биологичен материал. 

Екип, сформиран със заповед на кмета на община Враца Калин Каменов, ще проверява случай с подаден сигнал за извършване на блудствени действия с четиригодишно момиченце, съобщи зам. кметът Петя Долапчиева. По думите й в петък, в 17:20 ч. детето е предадено на майката във видимо добро здравно и емоционално състояние. Било е абсолютно адекватно, усмихнато, доволно. В 18:55 майката се обадила на учителя на групата, че е забелязала охлузвания в областта на интимните части на детето.

„Всички разбирате колко е нелепо да говорим за блудство и насилие между деца на четиригодишна възраст. Децата не се оставят сами, учителите съпровождат децата до тоалетна, останалата група остава с помощник-възпитателя, т.е. възрастен непрестанно има поглед върху всяко едно дете. Не можем да допуснем, че е възможно това момиченце да отиде някъде с момченце и да се случи нещо и никой да не чуе, да не види и да не разбере нищо“, категорична бе Петя Долапчиева.

Тя допълни, че до момента няма оплаквания от този персонал и смята, че каквото и да се е случило – не се е случило в детската градина. Долапчиева допълни, че се води комуникация с директор, учители, предстои разговор с родителите, Регионалното управление по образование, уведомена е Агенцията за закрила на детето. Очаква се и становището на Окръжната следствена служба, която е разследващият орган и следва да даде яснота по казуса. „Ще вземем необходимите мерки по компетентност, всеки - от своята институция“, обясни зам. кметът на Враца.

Районна прокуратура – Враца образува досъдебно производство за блудствени действия с лице, ненавършило 14-годишна възраст, съобщиха от държавното обвинение.

В късните часове на 16.03.2023 г. е подаден сигнал за постъпило в болнично заведение в гр. Враца малолетно момиче с видими наранявания в половата област.

По указания на дежурен прокурор са започнати действия по разследване на извършеното престъпно деяние.

Направен е оглед в детската градина. Проведени са разпити на майката на пострадалото дете и учители. Момичето е освидетелствано. Назначена е съдебномедицинска експертиза. Приобщени са веществени доказателства, като предстои назначаване на биологична и ДНК експертиза.

Предвиденото в закона наказание за това престъпление е „лишаване от свобода“ за срок от една до шест години.

Разследването продължава под надзора на прокуратурата.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кола потегли без водач и затисна малко момченце

Кола потегли без водач и затисна малко момченце

България Преди 6 часа

Детето е с опасност за живота

След напрежението в региона: Иран и Оман обсъдиха сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток

След напрежението в региона: Иран и Оман обсъдиха сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток

Свят Преди 7 часа

Иранският външен министър Абас Арагчи посети Оман за спешни разговори относно регионалната обстановка. Техеран и Маскат обсъдиха механизми за безопасното преминаване на кораби през стратегически важния за света Ормузки проток

Джорджина Родригес стартира собствена марка за дрехи и изненада съпругата на Меси с подарък

Джорджина Родригес стартира собствена марка за дрехи и изненада съпругата на Меси с подарък

Любопитно Преди 9 часа

Испанската инфлуенсърка дебютира на модната сцена с бранда MIMOA, съчетаващ спортна визия и елегантност

Десетки загинаха при наводнения в Бангладеш, над милион са блокирани

Десетки загинаха при наводнения в Бангладеш, над милион са блокирани

Свят Преди 9 часа

Най-малко 44 души загинаха, а над един милион са изолирани след опустошителни наводнения и свлачища в Бангладеш. Прекъснатите комуникации и липсата на ток затрудняват спасителите, докато армията доставя храна и вода с лодки

.

След седмици ограничения: Руските власти в Крим пуснаха гориво в 99 бензиностанции

Свят Преди 10 часа

Назначеното от Русия правителство в Крим обяви, че горивото вече е достъпно за свободна продажба в 99 бензиностанции. Мерките идват след седмици на ограничения и дефицит, предизвикани от украинските атаки срещу линиите за доставки

Сватбата на века: Тейлър Суифт плати 160 000 долара на Ню Йорк само за сигурност

Сватбата на века: Тейлър Суифт плати 160 000 долара на Ню Йорк само за сигурност

Любопитно Преди 10 часа

Певицата Тейлър Суифт покри разходите на Ню Йорк за засилената полицейска охрана по време на сватбата ѝ с Травис Келси. Церемонията е струвала над 20 млн. долара, като младоженците дариха и огромна сума за благотворителност

,

„Алтернатива за Германия“ представи 100-дневен план преди ключови провинциални избори

Свят Преди 11 часа

Според социологическите проучвания противопоставящата се на имиграцията АзГ има значителна преднина в Саксония-Анхалт пред консервативния Християндемократически съюз (ХДС) на канцлера Фридрих Мерц преди изборите на 6 септември

Трагедия шокира света: Футболист, играл на Световното, почина внезапно на 25 години

Трагедия шокира света: Футболист, играл на Световното, почина внезапно на 25 години

Свят Преди 11 часа

Южноафриканският футбол скърби за 25-годишния Джейдън Адамс. Тялото на халфа е намерено в къща в Кейптаун седмици след като той помогна на страната си да запише историческо представяне на Световното по футбол

Айфеловата кула и Лувърът въвеждат извънредно работно време заради опасните горещини

Айфеловата кула и Лувърът въвеждат извънредно работно време заради опасните горещини

Свят Преди 12 часа

Айфеловата кула, Лувърът и музеят „Орсе“ ще затварят часове по-рано заради екстремните температури във френската столица. На фона на рекордно горещата вълна в Европа, властите във Франция вече съобщават за над 130 жертви на удавяния

,

Турция санкционира над 100 акушер-гинеколози заради цезарови сечения

Свят Преди 12 часа

Част от лекарите са временно отстранени от работа, а други са задължени да преминат допълнително обучение

,

След среднощна обсада: Освободиха жена, взета за заложник в супермаркет

Свят Преди 12 часа

Мащабна полицейска акция в Берлин приключи с неутрализирането на нападател, държал жена за заложник в супермаркет. Кризата е продължила през цялата нощ, като мотивите на извършителя все още се изясняват от германските власти

Масиран удар над Украйна: Руски ракети пробиха въздушния щит на Киев, има ранени

Масиран удар над Украйна: Руски ракети пробиха въздушния щит на Киев, има ранени

Свят Преди 13 часа

При масирана нощна атака с над 120 дрона и 12 ракети, украинската отбрана не е успяла да спре балистичните удари, съобщи Зеленски. Има ранени в Киев, а в Париж предстои спешна среща на съюзниците за справяне с руската заплаха

Паника на пътя: Шофьор обърна колата си по таван след рязко спиране пред камера за скорост

Паника на пътя: Шофьор обърна колата си по таван след рязко спиране пред камера за скорост

България Преди 13 часа

Автомобилът се обърнал по таван, но не заради висока скорост – радарът не е отчел нарушение, а внезапният натиск е скъсал детайл от силно изгнилото купе

,

По заповед на главния секретар на МВР: Започват засилени проверки за тежкотоварните автомобили

България Преди 13 часа

Главният секретар на МВР разпореди незабавни съвместни проверки с „Автомобилна администрация“. Екипите ще следат за техническата изправност и документите на товарните превозни средства, като приоритет са машините с маса над 12 тона

Новият върховен лидер на Иран се закани: Отмъщението за Али Хаменей е неизбежно

Новият върховен лидер на Иран се закани: Отмъщението за Али Хаменей е неизбежно

Свят Преди 14 часа

Моджтаба Хаменей заяви, че възмездието за убития му баща е „искане на нацията“ и обеща ответен удар срещу САЩ и Израел

Революция в науката: Пещерните стени се оказаха пазители на ДНК от древните хора

Революция в науката: Пещерните стени се оказаха пазители на ДНК от древните хора

Любопитно Преди 14 часа

Генетици постигнаха невероятен пробив, изолирайки човешка ДНК от скални стени на хиляди години. Пробите, запечатани от калцит, отварят вратата към тайните на пещерните хора, техния пол и произход