Трибуната на Народноро събрание не трябва да се използва предизборно. Председателят на парламента Росен Желязков да не насрочва извънредно заседание в петък, когато е последният ден от кампанията за местните избори. Това заяви съпредседателят на ПГ на ПП-ДБ Атанас Атанасов на извънреден брифинг.

"Това прекъсване на работата на НС за периода на предизборната кампания беше по предложение на Бойко Борисов и ние приехме за много основателен аргумента, че не би трябвало да се използва парламентарната трибуна за предизборна кампания. Вчера имахме предложение в петък, последния ден на предизборната кампания, да бъде свикано извънредно заседание на НС. Ние сме против това", каза Атанасов.

Как да гласуваме с машина: ЦИК пусна симулатор на сайта си

Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков обясни, че краят на тази седмица е много важен за всички българи, защото именно тогава ще се реши кой ще управлява тяхното населено място през следващите четири години.

“Темата енергетика в този момент, така поднесена популистки, е прах в очите на хората и ние не трябва да допускаме това. Снощи получихме първоначалните текстове след вчерашната среща. В тези текстове не бяха изчистени текстовете - за дерогация и т.н Тези текстове явно са записани на коляно, каза той и подчерта, че трябва да се работи по тези важни въпроси в енергетиката.

Синдикатът: „Лукойл” си плаща всичко

“Ние трябва да съберем данъците от "Лукойл" и да върнем парите обратно на хората, но не на коляно и не за един ден”, посочи той и уточни, че те са изпратили текстовете към министъра на енергетиката и очакват становище.

“Ние виждаме, че ако се свика заседание в петък, ще бъде един предизборен популизъм без реално да внася истинските решения, които са нужни за българските граждани и българската енергетика”, отбеляза той.

Депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев коментира, че "Лукойл" дължат много повече от милиардите, които са били цитирани в последните дни.

Денков за "Лукойл": Невъзможно е да се отмени дерогацията в рамките на 7 дни

“Трябва да си отговорим кога тези пари ще бъдат върнати в българския бюджет, а не само това, което "Лукойл" дължи през последните 1-2 години. Подкрепяме предложенията за складовете и търговски управител, но смятаме, че това трябва да стане от експертите на МС”, поясни той.

Депутатът от ПП-ДБ Радослав Рибарски каза, че те заявяват готовност да работят експертно с МЕ и Министерство на икономиката и да се изработи механизъм, с който ако се съберат средствата, да се постигне заявената цел, но според него това не трябва да става по време на предизборна кампания и в толкова кратък срок.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Руски петролен танкер достигна Куба

Руски петролен танкер достигна Куба

Свят Преди 1 час

Русия счита за свой дълг да се намеси

Израел приема смъртно наказание за палестинците, убили израелци

Израел приема смъртно наказание за палестинците, убили израелци

Свят Преди 2 часа

Асоциацията за граждански права в Израел подаде петиция до Върховния съд на страната, изисквайки отмяна на закона

Сирийски бази бяха атакувани с дронове

Сирийски бази бяха атакувани с дронове

Свят Преди 3 часа

Дамаск се опитва да остане настрани от регионалната война

Загинал и 8 ранени след стрелба в училище в Аржентина

Загинал и 8 ранени след стрелба в училище в Аржентина

Свят Преди 3 часа

Нападателят е бил задържан след стрелбата

Иран възстанови електроснабдяването в Техеран

Иран възстанови електроснабдяването в Техеран

Свят Преди 4 часа

Това става след атаки срещу енергийната инфраструктура

Украйна се извини на Финландия за атака с дронове

Украйна се извини на Финландия за атака с дронове

Свят Преди 5 часа

Финландия издигна изтребител Ф-18

НАТО прехвана иранска ракета над Турция

НАТО прехвана иранска ракета над Турция

Свят Преди 5 часа

Тя е четвъртата от началото на войната в Близкия изток

,

Хиперреалистичните кукли: Терапия за милиони или странно хоби?

Любопитно Преди 6 часа

Отвъд стряскащия им вид, „reborn“ бебетата се превръщат в глобална индустрия за 630 милиона долара, помагайки при деменция, загуба и психични травми

Историята зад тайните вокали на Памела Андерсън в „Loverboy“ на Марая Кери

Историята зад тайните вокали на Памела Андерсън в „Loverboy“ на Марая Кери

Любопитно Преди 6 часа

Памела Андерсън е тайната беквокалистка в хита „Loverboy“ на Марая Кери от 2001 г. Песента бележи труден период за певицата заради скандал със семпъл, използван от Джей Ло, и намесата на бившия ѝ съпруг Томи Мотола, но днес Марая я обожава

ДПС сезира Сметната палата да провери зам.-министър на МВР

ДПС сезира Сметната палата да провери зам.-министър на МВР

България Преди 6 часа

Според партията Иван Анчев трябвало да напусне управлението на НПО до 19 март

Спортният министър смени ръководството на Тотализатора

Спортният министър смени ръководството на Тотализатора

България Преди 6 часа

След вписването на новите членове на управителните органи, всички дължими плащания следва да бъдат извършени своевременно и в пълно съответствие със законовите изисквания

Ето с колко КЕВР вдигна цената на природния газ

Ето с колко КЕВР вдигна цената на природния газ

България Преди 6 часа

Регулираната цена на синьото гориво у нас е сред най-ниските в Европа

Франция поряза амбициите на Северна Македония за промяна на договорите

Франция поряза амбициите на Северна Македония за промяна на договорите

Свят Преди 7 часа

Европейският компромис е европейски документ, а не двустранен македоно-български документ

Възходът на Джеси Бъкли – от риалити форматите до триумфа на "Оскарите"

Възходът на Джеси Бъкли – от риалити форматите до триумфа на "Оскарите"

Любопитно Преди 7 часа

От риалити шоу до историята на Оскарите: ирландката Джеси Бъкли покори критиците и Холивуд с феноменалната си роля в „Хамнет“, доказвайки, че истинският талант няма граници

Иран: Исканията на САЩ за преговори са прекомерни

Иран: Исканията на САЩ за преговори са прекомерни

Свят Преди 7 часа

Багаи: Подложени сме на военна агресия

Ново развитие по делото за убийството на Пейо Пеев

Ново развитие по делото за убийството на Пейо Пеев

България Преди 7 часа

Съдът наложи да бъде изготвена нова експертиза