З а трета поредна вечер полицаи излязоха на протест из цялата страна.

В София служителите на реда запълниха кръстовището на "Орлов мост". Протестът започна в 18:30 ч. и продължи до 20:00 ч. Той бе мирен, а числеността на хората бе колкото и вчера, видя репортер на Vesti.bg.

По информация на един от организаторите, този път протестът не бе спонтанен, а с разрешение от Общината.

Ето защо нямаше и напрежение сред шофьорите и закъснение на градския транспорт, тъй като уговорката бе на всеки 30 минути блокадите ще бъдат премахвани, за да се движи трафикът.

Сред протестиращите имаше и служители на Съдебна охрана. Всички те отстояваха позицията да не бъдат намалявани социалните им придобивки и не са съгласни с предложения проект на бюджет в системата за сигурността за 2016 година.

Организаторите съобщиха, че утре отново ще излязат на протест - отново с разрешения, а неделя (8 номеври) се очаква и масовият протест пред Парламента.

Припомнете си какво се случи на протеста снощи на същото място с видеото:

А ето и какво се случва в други градове:

Десетки служители на реда от Бургас се събраха на открито на пл. „Тройката”, за да обсъдят проблемите в сектор „Сигурност”. Това се случи само за 30 минути. Те се бяха разделени на групички, като подчертаха, че не са организирани от синдикатите. Самите синдикалисти също обявиха по-рано днес, че няма да организират протести, но ще присъстват на събирания.

По думите на служител от Бургаския затвор, върху самите тях не е упражняван натиск да не се включват в досегашните протестите, но допълни, че е чувал оплаквания от колеги от РУП-вете в областта. Той обясни, че към момента не са подавани молби за напускане на работещи в местния затвор.

Служител от "Гранична полиция" допълни, че не е получавал униформа от 2-3 години насам и добави, че при тях не са подавани молби за напускане. Той бе категоричен, че не е упражняван натиск върху колегите му да не се включват в вчерашните протестни действия. Граничният полицай каза още, че условията за работа при тях са сравнително добри.

Настояват да им бъдат върнати социалните придобивки.

Служителите на МВР възобновиха протеста си пред Областната дирекция на МВР в Благоевград. Протестът започна към 17:30 след като свърши работното им време и приключи след час. Той отново бе мълчалив, както по-рано през деня и отново се изразява в периодично преминаване на служители по пешеходната пътека пред входа на сградата. Обстановката бе спокойна.

Пореден протест на полицаите и от Пазарджик и областта. Около 300 души се събраха пред сградата на ОД на МВР на мълчалив протест. Недоволството, което продължи около час, протече спокойно.

Пловдивските полицаи заявиха, че няма да блокират кръстовища, за да избегнат провокации в социалната мрежа и медиите.

От синдикалните организации на МВР призоваха протестът да премине мирно и законно, заради надигащото се обществено недоволство, което пролича в интернет пространството. За момента протестът преминава спокойно. Около 600 протестиращи се придвижат по ул. „Княз Александър Батенберг”, за да се присъединят към събралите се военни пред сградата пред ДНА в града.
Причината е подкрепата, която военните показаха на вчерашния протест на служителите на МВР.

Служителите на полицията в Плевен продължават протестните си действия. Тази вечер те отново блокираха в 18:00 ч. движението на главния път София-Русе в района срещу хипермаркет МЕТРО. Тази вечер на мястото на протеста се събрах около 800 души. Отново бяха подкрепени с присъствие на служители от Съдебна охрана, от охраната на Затвора. Някои от протестиращите пристигнаха на мястото с целите си семейства и останаха на пътя с тях около час.
Любенова посочи, че в Областната дирекция до момента не са предприемани наказания на участници в протеста снощи. Тя допълни, че от синдикатите са готови за преговори, но без да им се оказва натиск.
Според решението на синдикатите протестът ще продължи и утре вечер в 18.00 ч. на главния път София-Русе, след което в неделя ще се "пренесе" в София.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кола потегли без водач и затисна малко момченце

Кола потегли без водач и затисна малко момченце

България Преди 8 часа

Детето е с опасност за живота

След напрежението в региона: Иран и Оман обсъдиха сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток

След напрежението в региона: Иран и Оман обсъдиха сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток

Свят Преди 9 часа

Иранският външен министър Абас Арагчи посети Оман за спешни разговори относно регионалната обстановка. Техеран и Маскат обсъдиха механизми за безопасното преминаване на кораби през стратегически важния за света Ормузки проток

Джорджина Родригес стартира собствена марка за дрехи и изненада съпругата на Меси с подарък

Джорджина Родригес стартира собствена марка за дрехи и изненада съпругата на Меси с подарък

Любопитно Преди 11 часа

Испанската инфлуенсърка дебютира на модната сцена с бранда MIMOA, съчетаващ спортна визия и елегантност

Десетки загинаха при наводнения в Бангладеш, над милион са блокирани

Десетки загинаха при наводнения в Бангладеш, над милион са блокирани

Свят Преди 11 часа

Най-малко 44 души загинаха, а над един милион са изолирани след опустошителни наводнения и свлачища в Бангладеш. Прекъснатите комуникации и липсата на ток затрудняват спасителите, докато армията доставя храна и вода с лодки

.

След седмици ограничения: Руските власти в Крим пуснаха гориво в 99 бензиностанции

Свят Преди 12 часа

Назначеното от Русия правителство в Крим обяви, че горивото вече е достъпно за свободна продажба в 99 бензиностанции. Мерките идват след седмици на ограничения и дефицит, предизвикани от украинските атаки срещу линиите за доставки

Сватбата на века: Тейлър Суифт плати 160 000 долара на Ню Йорк само за сигурност

Сватбата на века: Тейлър Суифт плати 160 000 долара на Ню Йорк само за сигурност

Любопитно Преди 12 часа

Певицата Тейлър Суифт покри разходите на Ню Йорк за засилената полицейска охрана по време на сватбата ѝ с Травис Келси. Церемонията е струвала над 20 млн. долара, като младоженците дариха и огромна сума за благотворителност

,

„Алтернатива за Германия“ представи 100-дневен план преди ключови провинциални избори

Свят Преди 13 часа

Според социологическите проучвания противопоставящата се на имиграцията АзГ има значителна преднина в Саксония-Анхалт пред консервативния Християндемократически съюз (ХДС) на канцлера Фридрих Мерц преди изборите на 6 септември

Трагедия шокира света: Футболист, играл на Световното, почина внезапно на 25 години

Трагедия шокира света: Футболист, играл на Световното, почина внезапно на 25 години

Свят Преди 13 часа

Южноафриканският футбол скърби за 25-годишния Джейдън Адамс. Тялото на халфа е намерено в къща в Кейптаун седмици след като той помогна на страната си да запише историческо представяне на Световното по футбол

Айфеловата кула и Лувърът въвеждат извънредно работно време заради опасните горещини

Айфеловата кула и Лувърът въвеждат извънредно работно време заради опасните горещини

Свят Преди 14 часа

Айфеловата кула, Лувърът и музеят „Орсе“ ще затварят часове по-рано заради екстремните температури във френската столица. На фона на рекордно горещата вълна в Европа, властите във Франция вече съобщават за над 130 жертви на удавяния

,

Турция санкционира над 100 акушер-гинеколози заради цезарови сечения

Свят Преди 14 часа

Част от лекарите са временно отстранени от работа, а други са задължени да преминат допълнително обучение

,

След среднощна обсада: Освободиха жена, взета за заложник в супермаркет

Свят Преди 14 часа

Мащабна полицейска акция в Берлин приключи с неутрализирането на нападател, държал жена за заложник в супермаркет. Кризата е продължила през цялата нощ, като мотивите на извършителя все още се изясняват от германските власти

Масиран удар над Украйна: Руски ракети пробиха въздушния щит на Киев, има ранени

Масиран удар над Украйна: Руски ракети пробиха въздушния щит на Киев, има ранени

Свят Преди 15 часа

При масирана нощна атака с над 120 дрона и 12 ракети, украинската отбрана не е успяла да спре балистичните удари, съобщи Зеленски. Има ранени в Киев, а в Париж предстои спешна среща на съюзниците за справяне с руската заплаха

Паника на пътя: Шофьор обърна колата си по таван след рязко спиране пред камера за скорост

Паника на пътя: Шофьор обърна колата си по таван след рязко спиране пред камера за скорост

България Преди 15 часа

Автомобилът се обърнал по таван, но не заради висока скорост – радарът не е отчел нарушение, а внезапният натиск е скъсал детайл от силно изгнилото купе

,

По заповед на главния секретар на МВР: Започват засилени проверки за тежкотоварните автомобили

България Преди 15 часа

Главният секретар на МВР разпореди незабавни съвместни проверки с „Автомобилна администрация“. Екипите ще следат за техническата изправност и документите на товарните превозни средства, като приоритет са машините с маса над 12 тона

Новият върховен лидер на Иран се закани: Отмъщението за Али Хаменей е неизбежно

Новият върховен лидер на Иран се закани: Отмъщението за Али Хаменей е неизбежно

Свят Преди 16 часа

Моджтаба Хаменей заяви, че възмездието за убития му баща е „искане на нацията“ и обеща ответен удар срещу САЩ и Израел

Революция в науката: Пещерните стени се оказаха пазители на ДНК от древните хора

Революция в науката: Пещерните стени се оказаха пазители на ДНК от древните хора

Любопитно Преди 16 часа

Генетици постигнаха невероятен пробив, изолирайки човешка ДНК от скални стени на хиляди години. Пробите, запечатани от калцит, отварят вратата към тайните на пещерните хора, техния пол и произход