Т е са в окото на бурята от световни и национални новини. Те влагат сърцето си в работата и за тях тя е призвание.

Вижте 2016 година през погледа на репортерите на Новините на NOVA

Мария Милкова

2016 година за мен: успешна и трудна. Мисля, че такава беше и за всички нас. Като кутия, пълна с... всичко! Наситена от много емоции. Но като цяло моята 2016 е годината на изстраданите сбъднати желания – и в личен, и в професионален план ми се случиха неща, за които мечтаех от много време. Получих две от най-престижните журналистически награди. Получих и още по-голяма награда – да видя промяна след мои репортажи. Като в дома за стари хора в град Кула, където възрастните вече не живеят в унизителни условия, а им е уютно и топло. Научих, че и в живота може да променяме онова, което не ни харесва, но трябва да имаме много търпение и да сме искрени в целите си.

Изпращам годината с облекчение и с надежда новата 2017 да е по-хубава и да имаме повече поводи за радост. Пожелавам на всички ни повече мир, да сме по-внимателни, по-искрени и по-мили един към друг. И още нещо: Пътувайте и опознавайте България!

Генка Шикерова

За мен 2016 беше ключова в професионален план. Завърнах се след отстъствие по майчинство в…. NOVA. Присъединих се към силно мотивиран екип и работя с удоволствие. Един от най-въздействащите моменти – да покажем Турция след преврата извън официалната пропаганда. Въпреки че много пъти съм попадала в центъра на горещи новинарски събития – този път страхът, завладял всички, истински ме порази. Трябваше да се въоръжим с много търпение, да използваме целия си опит и умения в подобни ситуации, да спечелим доверието на хората.  

Няколко отличия: голямата награда "Валя Крушкина", наградата за разследваща журналистика Радостина Константинова и почетната грамота на Програма "Достъп до информация" – за дългогодишно, последователно и резултатно използване на ЗДОИ, включително воденето на съдебни дела. Освен признание за моята и работата на целия ни екип, те са доказателство, че България има нужда от разследваща журналистика.

Миролюба Бенатова

Професионалното ми усещане за 2016 е  тревога, търсене, лутане, тръгване, тътен и много тъга.

Самота в хаоса. Но тъй като всичко е поправимо докато сме живи, вярвам във вглеждането в детайла, в  стремежа към светлина и истинска свързаност, признаването на грешките и дори поправянето им.

Изпод руините на всяка трагедия излиза човещината. Ще ми се да се научим да бъдем добри и без екстремни обстоятелства.

Марина Стоименова

2016 ми даде шанса да бъда в епицентъра на истински исторически събития. За жалост с негативен знак. Светът започна да пише новата си история, Европа се промени.

Тези промени ме изпращаха в най-горещите точки на новата война, която тероризмът настани в дома ни. Сблъска ме със страха, с безпомощността, със смъртта.

Това ме научи на много - не само в професионален план, но и в личен. И се надявам уроците да са в глобален мащаб. За да променим нещо през следващите години. А това не зависи само от политиците, зависи от хората. От всеки един от нас. И не, не приемайте това като клише. Вярно е.

Надявам се през следващите години да счупим оковите на пасивността, която се е загнездила в нелекото ни битие. Празници са, за това искам да съм оптимист. Историята ще продължи да се пише и през следващата година, но се надявам страниците й този път да са от белите, а на тях да разказваме заедно хубави истории. Щастие - това ни трябва сега. Защото в него се съдържа всичко! Него пожелавам през 2017…и след това!

Калина Влайкова

Като политически репортер определям българската 2016 като година на политическото зацикляне. Измъчен период на познати сюжети, опаковани в много скандали и шум, но извън всякаква политическа логика и практически без резултат. Такива бяха и президентските избори, и непонятната оставка на правителството, и опитите за спасяването му след това, и изтормозеното приемане на изборните правила, и какво ли още не.

Истинските събития на годината бяха международни. И за съжаление в по-голямата си част изключително тежки. В личния ми топ три са опитът за преврат в Турция, BREXIT и атентатът с камиона в Ница. Събития без прецедент, които по крещящ начин показват, че светът скоростно излиза от всякакви утвърдени рамки, ценностни системи и правила.

С две думи – 2016 година беше изключително тежка в обществен план. Пожелавам от сърце 2017 да ни върне в нормалността. И да имаме повече повод за усмивки като тези от снимката – спомен от отразяването на президентските избори в Турция.

Георги Георгиев

Изпращам годината, която не спираше да спира дъха ми. Сега, когато събирам в едно събитията, лицата и емоциите на 2016  си давам сметка, че животът ни става все по-динамичен, по-сложен и по-труден. Живеем във време на постоянни заплахи, на терор, на страх, политическа нестабилност и природни катаклизми.

Радвам се все пак, че през 2016 работата ми в NOVA ме срещна отново с интересни и различни хора – с техните истории и емоции. Даде ми и възможност да разкажа за обикновените неща в живота, за правилата, които променят всекидневието ни… Ако успеем обаче да спрем за секунда, да се огледаме около нас и се обърнем към истинските, малките неща и към най-близките си хора – всичко ще е различно. Зависи от всеки един от нас. Затова се надявам през новата година – дъхът ни да спира само от хубави новини. Успешна 2017!

Яна Николова

Въпреки всичко, което светът изгуби през 2016 - парченце от човечността си, частица от мира, Ленърд Коен, Джордж Майкъл, принцеса Лея... отказвам да мисля за отминаващата година в загуби. А в усмивки - усмивките на феновете на европейското първенство по футбол, усмивките при успехите на златните ни момичета… И не на последно място - усмивките при срещата с най-милите хора от най-далечните и непознати кътчета на България. Обещавам да ви запозная с тях - в Темата на NOVA - на 1 януари. И се надявам, че така ще посрещна и първия ден от 2017 - отново с усмивка.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пясъчна буря се разрази над Истанбул

Пясъчна буря се разрази над Истанбул

Свят Преди 17 минути

В района на Алания тази нощ е валял кален дъжд

Тръгват директни пътнически влакове между България и Украйна

Тръгват директни пътнически влакове между България и Украйна

България Преди 59 минути

Пътническата жп връзка ще бъде пусната първоначално като сезонна услуга

Операция „Спасяването на Орбан“: Тръмп изпраща Джей Ди Ванс в Унгария

Операция „Спасяването на Орбан“: Тръмп изпраща Джей Ди Ванс в Унгария

Свят Преди 2 часа

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс пристига в Будапеща, за да подкрепи Виктор Орбан преди изборите на 12 април. Ходът на Тръмп цели да спаси ключовия си съюзник, докато опозиционерът Петер Мадяр води в проучванията на фона на скандали за връзки с Русия

.

Как да заменим майонезата в салатите за Великден: ​​5 най-добри алтернативи

Любопитно Преди 2 часа

Има много здравословни дресинги, които ще направят ястието по-малко калорично и по-здравословно

<p>Плашещо, но безвредно: Какво е&nbsp;&bdquo;синдром на експлодиращата глава&ldquo;</p>

Синдромът на експлодиращата глава може да ви връхлети, докато заспивате - какво казват експертите

Свят Преди 2 часа

Близо 30% от хората поне веднъж в живота си чуват силен шум или гръм, докато заспиват. Науката нарича това „синдром на експлодиращата глава“ – стряскащо, но напълно безопасно състояние, което не изисква специално лечение

Учени разкриха къде точно се намира мъжката G-точка

Учени разкриха къде точно се намира мъжката G-точка

Любопитно Преди 2 часа

Испански учени локализираха мъжката „G-точка“ – тя не е там, където всички предполагаха, а в малко познатата зона френуларна делта под главичката на пениса. Тази силно инервирана област е най-чувствителният център за удоволствие при мъжете

<p>&quot;Късметлия&quot; загуби рекордна печалба от лотарията, след като пропусна крайния срок</p>

"Късметлия" загуби 12,7 млн. евро печалба от лотарията, след като пропусна крайния срок

Свят Преди 2 часа

Въпреки мащабното издирване, притежателят на печелившия билет от Лондон не се появи в рамките на 180-дневния срок. Рекордната сума от 10,6 милиона паунда вече е окончателно загубена за играча и ще бъде дарена за социални проекти

МВнР предупреди българите да напуснат Кувейт

МВнР предупреди българите да напуснат Кувейт

България Преди 3 часа

Спрени са търговските полети от Международното летище в Кувейт

Амал Клуни зашемети в Милано: Адвокатката показа нова прическа и безупречен стил

Амал Клуни зашемети в Милано: Адвокатката показа нова прическа и безупречен стил

Любопитно Преди 3 часа

Амал Клуни зашемети в Милано с модерна кожена пола и нова, по-къса прическа в карамелени нюанси, демонстрирайки за пореден път безупречен стил, подходящ за променливото време през април

Асеновград разгръща душата си в „Изживей България“

Асеновград разгръща душата си в „Изживей България“

Любопитно Преди 3 часа

Не пропускайте туристическата поредица в събота от 16:00 ч. по NOVA

Над 30 ученици от професионална гимназия „Джон Атанасов“ се включиха в програмата Vivacom Job Lab за умения за бъдещето

Над 30 ученици от професионална гимназия „Джон Атанасов“ се включиха в програмата Vivacom Job Lab за умения за бъдещето

Любопитно Преди 3 часа

Job Lab се провежда в ключов момент, когато пропастта между образованието и бизнеса се задълбочава, а бъдещето изисква не само теоретични знания, но и добре развити меки умения за успешна реализация

Бус удари полицейски коли в Горна Оряховица

Бус удари полицейски коли в Горна Оряховица

България Преди 3 часа

По първоначална информация шофьорът е изгубил управление над колата

.

Изписаха легендарната Янка Рупкина от болница, певицата остава в кома

България Преди 3 часа

Проблемите за странджанската певица започнаха в средата на март, когато тя бе приета по спешност в болница

,

„Счупено сърце“: Лили Иванова изненада почитателите си с ново видео

Любопитно Преди 4 часа

Лили Иванова изненада почитателите си с нов видеоклип към песента „Счупено сърце“ по текст на Мартин Карбовски. Примата на българската музика пусна видеото в разгара на националното си турне и седмици преди историческия си концерт в зала „Олимпия“

В сянката на диктатора: Бурният живот на Саджида Талфах – вдовицата на Саддам Хюсеин

В сянката на диктатора: Бурният живот на Саджида Талфах – вдовицата на Саддам Хюсеин

Любопитно Преди 4 часа

През 2015 г. в социалните мрежи се разпространи новината, че Саджида Талфах е починала, но семейството на Хюсеин опроверга слуховете. Доколкото е известно, вдовицата на Саддам Хюсеин е все още жива и здрава

<p>Криптокралицата Ружа Игнатова &ndash; борба до край или бягство с парите?</p>

Ружа Игнатова – борба до край или бягство с парите?

Любопитно Преди 4 часа

Не пропускайте финалните епизоди на сериала „Взимай парите и бягай“ през уикенда от 21:30 ч. по NOVA