Б изнесмен, свързан с ГЕРБ, беше застрелян в София. Инцидентът стана на улица, близо до столичния булевард „България“, минути след 10 часа.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МЯСТОТО НА СТРЕЛБАТА В ГАЛЕРИЯТА НИ

Той е откаран във ВМА, където малко по-късно е починал от раните си. 49-годишният мъж е бил прострелян със 7 или 8 куршума, обяви директорът на Столичната дирекция на вътрешните работи  старши комисар Ивайло Иванов.

Авторитетното британско издание „Гардиън” (The Guardian) писа за станалото в София убийство, като посочи, че само преди дни България пое председателството на ЕС, а в края на миналата година в българската столица беше прострелян един от директорите на НАП.

Полицията проверява дали застреляният бизнесмен е помагал преди време на прокуратурата за разкриването на тежко криминално престъпление, свързано с групата за отвличания на Наглите. Освен тази версия, полицията работи и по версии, свързани с бизнеса на Христов, както и с неговия личен живот, обявиха от МВР, съобщава БНР.

Стреляно е с малокалибрен пистолет. Все още не е ясна каква е била позицията на стрелеца и дали е имало други хора, които са му помагали.

Шофьорът на бизнесмена е бил единствен свидетел на стрелбата.

Именно той е откарал ранения в болница.

Установена е самоличността на застреляния - 49-годишният Петър Христов. Той е собственик на фирма „Лактима“ ЕАД - предприятие специализирано в производството на мляко и млечно-кисели продукти.

Директорът на ГД „Национална полиция“ гл. Комисар Христо Терзийски заяви на брифинг по повод разстрела:

„Основните ни версии до този момент са свързани с неговия бизнес, тъй като лицето има доста разностранни интереси.

Не изключваме и версии, свързани с личния му живот. Издигаме всички хипотези. Не можем да сме конкретни, но има интереси в строителството и в хранително-вкусовата промишленост. С добра репутация е сред обществеността“.

В полицията няма данни, спрямо жертвата да са отправяни заплахи. Стана ясно още, че бизнесменът не е имал охрана, а само фирмен автомобил с шофьор, който го е придружавал Предстои да бъде извършена аутопсия.

За момента от МВР се въздържат да дадат информация откъде са дошли фаталните за Христов изстрели, но се проверявали всички възможни места.

Журналистът Мартин Карбовски коментира показния разстрел

в социалната мрежа „Фейсбук“ с думите: „Петър Христов беше чудесен човек и помагач на бедните. Напоследък беше близък с властта. Време е да ни кажете какво става“.

Петър Христов е собственик на холдинга „Пропъртис Мениджмънт Груп”, който обединява дружества от хранително-вкусовата промишленост, инфраструктурата, строителството, туризма, entertainment бизнеса, финансови и консултанстски компании. Роден е на 17 ноември 1968 г. в Силистра, израснал е в Самоводене, сочи взитката му в сп. "Мениджър".. Възпитаник на средното сержантско военно училище в Горна Оряховица и Висшето военно училище във Велико Търново. Завършил е пълния курс на обучение със степен магистър по финанси в Свищовската стопанска академия.

През 2011 г. е член на Съвета на настоятелите на Великотърновския университет и на консултативния съвет към Министерството на регионалното развитие и благоустройството. През 2008 г. е удостоен с наградата „Велико Търново” за принос в развитието на града, а през 2009 г. - с на приза „Дарител“ на Националното сдружение на общините. Семеен, дъщеря му Михаела е на 22, а синът му Петър – на 9 години.

Според публикации в медиите, Христов е бил член на групировката СИК.

Твърди се, че с подкрепата на разстреляния в Аруба Поли Пантев е купил млекопреработвателното дружество “Сердика” във Велико Търново. В годините на прехода е шеф на охранителната фирма "Дито". Твърди се също, че Христов е приближен личен приятел с Цветан Цветанов и бившия шеф на ГДБОП Станимир Флоров.

Христов е един от основните спонсори за лечението на Мануела Горсова, момичето, което изпадна в будна кома след катастрофа, причинена от шампиона по фигурно пързаляне Максим Стависки го блъсна на пътя.

През 2013 г. Петър Христов е издигнат от три организации на ГЕРБ за кандидат за депутат, но той си прави отвод като казва, че ще е по-полезен като бизнесмен, пише NOVA.

През 2014 година той получава, от името на "Лактима" ЕАД, специален приз „Скритото добро“ от Столична община. Причината - компанията участва в много инициативи на общината, активно подпомага благотворителната кампания „Нека бъдем по-добри“, а почти всички нейни служители в София са били доброволци при организирането на Фестивала за поп и рок музика в София. 

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ново, банките в Русия ще се борят с украинските дронове

Ново, банките в Русия ще се борят с украинските дронове

Свят Преди 37 минути

Банките ще поемат разходите за инсталирането на електронни системи за заглушаване

Защо дори милиардите на тези звезди не могат да им купят Ferrari

Защо дори милиардите на тези звезди не могат да им купят Ferrari

Любопитно Преди 51 минути

Когато егото се сблъска с традициите – разказваме абсурдните истории на знаменитостите, които разгневиха най-гордата автомобилна марка в света

„Тук сме за тенис, не за ревю“: Тенисистки скочиха срещу Наоми Осака заради роклята ѝ

„Тук сме за тенис, не за ревю“: Тенисистки скочиха срещу Наоми Осака заради роклята ѝ

Любопитно Преди 1 час

Японската звезда Наоми Осака се завърна с гръм и трясък на „Ролан Гарос“. Освен с победа на корта, тя привлече погледите и с екстравагантен тоалет на дизайнерa Кевин Германиер, който обаче предизвика сериозно напрежение сред колежките ѝ

Министър Василев ще дигитализира България

Министър Василев ще дигитализира България

България Преди 1 час

Иван Василев: Дигиталната трансформация на цялата държава е следващият приоритет

Масов бой в Берковица, човек е ударен с камък по главата

Масов бой в Берковица, човек е ударен с камък по главата

България Преди 1 час

Днес предстоят разпити на около 20 жители на квартала

,

Smart Face завладява София с логика, хумор и висок адреналин

Любопитно Преди 2 часа

Този четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA Николаос Цитиридис ще тества интуицията на столичани

Спасиха над 100 нелегални мигранти край Крит

Спасиха над 100 нелегални мигранти край Крит

Свят Преди 2 часа

Мигрантите са качени на плавателни съдове на бреговата охрана

Кейти Прайс откри изчезналия си съпруг, арестуван е в Дубай

Кейти Прайс откри изчезналия си съпруг, арестуван е в Дубай

Любопитно Преди 2 часа

След седмици на пълна неяснота, Лий Андрюс се свърза с Кейти Прайс от телефонна кабина в затвора „Ал Авир“. Британецът твърди, че е задържан от властите в Дубай по подозрение в шпионаж, а моделът изрази облекчението си, че е жив

<p>Радев за оставката на Сарафов: Това е едва началото на процесите по оздравяване на съдебната система</p>

Румен Радев за оставката на Борислав Сарафов: Това е едва началото на процесите по оздравяване на съдебната система

България Преди 2 часа

Приветствам това, че Сарафов се вслуша в призивите на правителството да си подаде оставката, каза Радев

„Опасното момче“ и „Поп принцесата“: Единственият мъж, когото Кайли Миноуг нарече „любовта на живота ми“

„Опасното момче“ и „Поп принцесата“: Единственият мъж, когото Кайли Миноуг нарече „любовта на живота ми“

Любопитно Преди 3 часа

Австралийската поп икона Кайли Миноуг рядко повдига завесата на личния си живот. Когато погледне назад обаче, едно име винаги заема специално място – това на покойния фронтмен на INXS Майкъл Хътчинс, когото тя определя като любовта на живота си

<p>Радев обсъжда с Макрон необходимостта от преговори с Русия</p>

Румен Радев обсъжда с Еманюел Макрон в Париж необходимостта от преговори с Русия

България Преди 3 часа

Трябва да има смяна на цялостната политика на Европа по отношение конфликта в Украйна, заяви Радев

След потопа: Социалният министър с тревожна равносметка за щетите

След потопа: Социалният министър с тревожна равносметка за щетите

Свят Преди 3 часа

Наталия Ефремова обяви каква помощ могат да получат засегнатите семейства

<p>Прокуратурата разследва смъртта на&nbsp;мъжа, изчезнал при наводнението край Севлиево</p>

Прокуратурата разследва смъртта на 56-годишния мъж, изчезнал при наводнението край Севлиево

България Преди 3 часа

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово

МЗ: Регистрирани са 328 случая на морбили в седем области на страната

МЗ: Регистрирани са 328 случая на морбили в седем области на страната

България Преди 3 часа

От всички заболели от морбили 270 са деца

Бившият главен прокурор Пам Бонди е диагностицирана с рак малко след като бе уволнена от Тръмп

Бившият главен прокурор Пам Бонди е диагностицирана с рак малко след като бе уволнена от Тръмп

Свят Преди 3 часа

60-годишният бивш главен прокурор на САЩ е преминала спешно лечение, докато Белият дом я връща в играта с нов ключов пост

<p>Русия установи&nbsp;контрол над две села в Серезоизточна и Югоизточна Украйна</p>

Руските сили установиха контрол над две села в Серезоизточна и Югоизточна Украйна

Свят Преди 3 часа

Руските сили са свалили и три френско-британски ракети с голям обсег „Сторм Шадоу“