Ц ветелина сама е отказала да участва на Европейското първенство. Това съобщи във "Фейсбук" президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева.

"Цвети по свое желание отказа да участва на Европейското първенство, въпреки усилията на всички да я разубедим - на момичетата, на Ина Ананиева и моите". Пише Раева в социалната мрежа след инцидента със "златното момиче". 

Цветелина Стоянова и златните момичета в снимки - ГАЛЕРИЯ

Вчера Цветелина Стоянова е приета в болница след падане от шестия етаж на жилищна сграда в квартал "Надежда", където живеела с баба си. Според източници на НоваТВ, гимнастичката се е готвела да приключи състезателната си кариера след Европейското първенство.

Говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова заяви, че основната версия за случилото се е опит за самоубийство. Не се изключва обаче и версията за падане от балкона, чийто парапет е нисък. Няма намерени предсмъртни писма.

Разпитват се близки и приятели на гимнастичката.

Спазена е рутинната процедура в такива случаи и Софийската районна прокуратура е образувала досъдебно производство за склоняване към самоубийство:

"Склоняване към самоубийство" е текстът от Наказателния кодекс, по който се разследват случаи, при които няма данни за насилие върху пострадалия, уточни Румяна Арнаудова пред БНР.

В момента една от най-добрите състезателки от националния ансамбъл по художествена гимнастика на България е в тежко състояние в реанимацията на "Пирогов", със сериозни наранявания на гръдния кош, корема и прешлените. Далакът ѝ е изваден.

Раева посочва, че са предложили на Цветелина Стоянова да пътува с отбора на Европейското първенство по художествена гимнастика в Израел, дори и без да участва.

"Също така и беше предложено от треньорите да пътува с нас на европейското в Израел независимо, че няма да участва, което предложение тя също отказа", уточнява Раева.

"Всички сме в шок. Момичетата от ансамбъла преживяват много тежко случилото се. След много тежък разговор взеха решение да участват на състезанието и да се мобилизират до краен предел, за да се представят по възможно най- добрия начин, защото вярват, че това би искала Цвети в този тежък за нея момент, в който се бори за живота си. Мъката ни е голяма, сълзите не спират, но нашата Цвети има нужда от нашата сила и всички ние ще го направим за нея", пише още Раева.

"В този кошмарен за всички нас момент, моля за коректност и съпричастност. Точно сега нито Цвети, нито момичетата заслужават неверни информации, които създават напрежение и нагнетяване на и без това нагнетената обстановка", допълва Раева.  

"Знаех от старши-треньора Ина Ананиева, че Цвети Стоянова има здравословен проблем, за който не се говореше, защото явно е бил много личен". Това пък заяви за "Здравей, България" бившият председател на Федерацията по художествена гимнастика Мария Гигова.

"На пръв поглед, когато виждаме изпълненията на нашите момичета на състезания, всичко е съвършено, всичко е много красиво, но зад тази красота се крият много, много часове труд и лишения", посочи тя.

По думите на Гигова при Цвети ставало дума за "проблем, за който не се говореше, защото знам, че е бил много личен".

"Не можем да влезем в душата на това момиче и да разберем защо това се е случило. Не мога да си го обясня. Всички имахме много добро отношение към нея", допълни тя. 

Приятели и съседи на гимнастичката Цветелина Стоянова обаче обвиниха Федерацията по художествена гимнастика за инцидента с 21-годишната спортистка, съобщи Dariknews.

Тя е била силно травмирана още снощи, разказа пред журналисти Петър Петров - съсед на семейството, чийто син пръв се е притекъл на помощ.

В края на май ансамбълът ни спечели нови златни медали.

Цветелина Стоянова изкълчи глезен броени дни преди домакинството на България на турнира за Световната купа в края на май. Въпреки травмата, тя участва, а възпитаничките на Ина Ананиева се представиха фантастично пред родна публика, като завоюваха два златни медала в шампионата.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Министър Дечев с равносметка за сигналите за изборни нарушения преди вота на 19 април</p>

Емил Дечев: Над 2000 сигнала за изборни нарушения са подадени преди вота на 19 април

България Преди 12 минути

МВР отчита рязък ръст спрямо изборите през 2024 г.

<p>Министър Трайков обяви има ли опасност от недостиг на керосин и дизел в България</p>

Министър Трайчо Трайков: Няма опасност от недостиг на горива в България

България Преди 37 минути

Трайков коментира и очакваното повишаване на цените на електроенергията за битовете потребители от 1 юли

<p>Директорът на ICE Тод Лайънс подава оставка</p>

Директорът на ICE Тод Лайънс подава оставка в края на май

Свят Преди 1 час

Лайънс беше назначен през 2025 г. и ръководеше разширяването на агенцията

Зареждащ се таблет предизвика пожар в Бургас

Зареждащ се таблет предизвика пожар в Бургас

България Преди 1 час

От полицията казаха, че огънят е довел до силно опушване на втория етаж

Пийт Хегсет

Библията или Тарантино? Как шефът на Пентагона преплете молитва с цитат от „Криминале“

Свят Преди 1 час

Последният ред от молитвата всъщност е препратка към Езекиил 25:17; обаче пълният текст на прочетеното от Хегсет по-тясно наподобяваше емблематичен монолог, изнесен от героя на Самюъл Л. Джаксън, Джулс Уинфийлд, във филма от 1994 г. „Криминале“ (Pulp Fiction)

Григор Димитров изпадна извън топ 100 в ранглистата на ATP

Григор Димитров изпадна извън топ 100 в ранглистата на ATP

България Преди 2 часа

Българският тенисист регистрира най-слабото си класиране от 2012 година насам

МВФ подновява сътрудничеството си с Венецуела след шестгодишно прекъсване

МВФ подновява сътрудничеството си с Венецуела след шестгодишно прекъсване

Свят Преди 2 часа

Кристалина Георгиева обяви възстановяване на контактите с правителството в Каракас

<p>Как да гласуваме правилно с&nbsp;хартиената бюлетина?</p>

Какъв е правилният начин за гласуване с хартиената бюлетина?

Ако избирателят предпочете хартиена бюлетина има някои правила и забрани, с които трябва да се съобразява

С какви документи за самоличност може да се гласува в страната?

С какви документи за самоличност може да се гласува в страната?

Документи за самоличност на 19 април: С какво е позволено да се легитимирате пред секционната комисия

88-годишен без книжка и с нерегистрирана кола катастрофира в Свищов

88-годишен без книжка и с нерегистрирана кола катастрофира в Свищов

България Преди 2 часа

При инцидента са нанесени само материални щети, няма пострадали

Проучване на "Мяра": Кой влиза и кой остава на ръба за НС

Проучване на "Мяра": Кой влиза и кой остава на ръба за НС

Пет партии ще влязат със сигурност в 52-то Народно събрание, а три са на ръба на бариерата, според "Мяра"

Redmi A7 Pro иска да промени идеята за бюджетен телефон

Redmi A7 Pro иска да промени идеята за бюджетен телефон

Технологии Преди 2 часа

Redmi серията на Xiaomi се свързва с бюджетните смартфони, като традиционно компанията я използва, за да покаже, че такива устройства могат да имат и доста мощен хардуер. Сега А-серията за пръв път получава Pro модел, който да надгради постигнатото

САЩ започна да връща парите на жертвите на Ружа Игнатова: Вижте как да си поискате сумите

САЩ започна да връща парите на жертвите на Ружа Игнатова: Вижте как да си поискате сумите

Свят Преди 2 часа

ФБР потвърди, че продължава разследването и издирването на Ружа Игнатова, която е в списъка на десетте най-издирвани лица

Кристина Апългейт

Кристина Апългейт е приета в болница

Свят Преди 2 часа

Актрисата от „Женени с деца“ обяви диагнозата си с хроничното автоимунно заболяване през 2021 г. Преди няколко месеца - през февруари, Апългейт сподели съкрушена, че основно е прикована към леглото заради борбата си с множествената склероза

<p>Руски дрон навлезе в румънското въздушно пространство</p>

Руски дрон навлезе в румънското въздушно пространство по време на атака в Украйна

Свят Преди 2 часа

Букурещ съобщава за нарушаване на въздушното пространство близо до границата с Украйна

Габриел Гарсия Маркес

17 април: Умира геният, който изтри България от картата си

Любопитно Преди 3 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята