П риехме детайлна програма, управленска програма, която поставя ясно нашите цели и дейностите, с които да ги постигнем. За съжаление, при подготовката на програмата, се сблъскахме с редица проблеми, които са унаследени от предишното правителство. Това заяви премиерът Николай Денков на пресконференция в Министерския съвет, посветена на актуални теми, залегнали в управленската програма на правителството. 

„Налага се от първия ден "да гасим пожари" в повечето от министерствата“, посочи премиерът. 

„Обикновено едно редовно правителство има 100 дни, за да може да започне успешно своята работа. Ние ги нямахме, защото още от първия ден беше поискана нашата оставка от една от парламентарно представените сили. За това трябваше да стартираме максимално бързо работата във всички сектори и резултатите от тази работа вече са видими. Ще стават още по-видими следващите седмици и месеци“, каза още Николай Денков. 

"Става дума за милиарди левове и сериозно забавени реформи и действия, от които могат да произтекат тежки последици за икономиката и за хората в страната. В някои от случаите става дума за очевидни управленски грешки и нарушения на правилата. С примерите, които ще дам, искам да разбия един мит, който много системно се появява и пропагандира - това е митът, че служебните правителства работят безупречно, като противопоставяне на редовните правителства ", каза още той и допълни:

"Във всяко правителство, независимо дали е служебно, или редовно, има екипи и министри, които работят много добре, но и такива, които не се справят с работата си. Ще дам положителен пример Крум Зарков, чиито законопроекти, помогнаха много, за да стартира законодателната програма на това Народно събрание. За съжаление имаме и обратните примери", предава DarikNews.bg.

Служебното правителство е сбъркало в това къде трябва да прави оперативните площадки, на които да престояват медицинските хеликоптери, заяви още Денков.

„Те не могат да бъдат в болниците, както беше задвижено по време на служебното правителство. Нямат право да бъдат там. Там могат да кацат само, когато има нужда да се осъществи съответната медицинска дейност. Налага се ние да рестартираме процеса“, обясни Денков. 

Той припомни, че терените за част от площадките, на които предстои да бъдат разположени бъдещите въздушни линейки, вече са осигурени, а за останалата част се работи. До този момент е решено такива да има на територията на летищата в София и Пловдив, както и на терен от бившето летище в Търговище. 

„Има европейски регламент, който изисква тази дейност да се извършва от търговски дружества. Това, което направи служебното правителство, е да закрие търговското дружество и да прехвърли дейността към Държавния авиационен оператор (ДАО), който няма право да извършва тази дейност. Защо? Не мога да ви кажа. Сега, след една година, ние се намираме в изходно положение, в което ДАО не може да извършва тази дейност. Трябва отново да създаваме търговско дружество, което да поеме тази работа“, посочи още министър-председателят. 

Денков допълни, че се работи по решението на всички проблеми, свързани с осигуряване на помощ по въздуха за българските граждани, съвместно между Министерството на здравеопазването и Министерството на транспорта и съобщенията. 

По информация на министъра на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков, първият медицински хеликоптер ще бъде доставен у нас през декември тази година и няма да има забавяния в изпълнението на проекта. 

Това, че след новогодишното парти ме цепи главата и не помня нищо, почти се понася. По-лошото е, че в офиса колегите съчуствено питат: "Шефът вика…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Европейски лидери обсъждат преговорите за мир в Украйна

Свят Преди 1 минута

Срещата е част от продължаващите неспирно от ноември дипломатически усилия за прекратяване на конфликта

,

Русия обяви, че е превзела още две села в Източна Украйна

Свят Преди 17 минути

Вчера руският президент Владимир Путин обяви, че въоръжените сили на страната му напредват уверено по цялата фронтова линия

Лукашенко помилва 20 политически затворници

Лукашенко помилва 20 политически затворници

Свят Преди 55 минути

Въпреки това в страната остават зад решетките над 1000 политически затворници

„Моите слънчица“: Енрике Иглесиас и Анна Курникова споделиха снимка на четирите си деца

„Моите слънчица“: Енрике Иглесиас и Анна Курникова споделиха снимка на четирите си деца

Любопитно Преди 1 час

Енрике Иглесиас и Анна Курникова споделиха първата семейна снимка с четирите си деца, след раждането на най-малкото на 17 декември, като отново показаха своя дискретен, отдаден на семейството живот далеч от светлините на прожекторите

Президентът назначи посланици в Колумбия, Италия, Португалия и Финландия

Президентът назначи посланици в Колумбия, Италия, Португалия и Финландия

България Преди 1 час

Процедурата предвижда кандидатите да са предложени от Министерския съвет

Външният министър на Русия Сергей Лавров

Лавров: Украинците в Русия трябва да гласуват на изборите в Украйна

Свят Преди 1 час

Руският външен министър заяви, че ръководството на страната „трябва да получи мандат за сключване на мирни споразумения“

Хърватия изпрати 1200 повиквателни за нововъведената задължителна военна служба

Хърватия изпрати 1200 повиквателни за нововъведената задължителна военна служба

Свят Преди 1 час

Медицинската годност за военна служба ще бъде определяна от специалисти по трудова медицина

<p>Какво да видим и да ядем в най-щастливата страна в света</p>

БезГранично: Финландия - къде да отидем и какво да ядем

БезГранично Преди 1 час

Ръководство за българския турист във Финландия

Седем тенденции в пътуванията, които ще определят 2026 г.

Седем тенденции в пътуванията, които ще определят 2026 г.

Любопитно Преди 2 часа

През 2026 г. пътуванията ще бъдат доминирани от тишина и дигитална детоксикация, AI-планиране, мистериозни почивки, пътешествия с автомобил, хиперперсонални ретрийти, off-grid дестинации и културни преживявания, водени от литература и кино

Желязков: С ръст от над 3% на икономиката България е в топ 5 на държавите в ЕС

Желязков: С ръст от над 3% на икономиката България е в топ 5 на държавите в ЕС

България Преди 2 часа

Той подчерта, че няма друго правителство, преминало през 6 вота на недоверие

„Печат на победители“ в „Темата на NOVA“

„Печат на победители“ в „Темата на NOVA“

Любопитно Преди 2 часа

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

F-35 от САЩ за Саудитска Арабия: какво ще означава това?

F-35 от САЩ за Саудитска Арабия: какво ще означава това?

Свят Преди 2 часа

Въпреки че споразумението все още не е влязло в сила, сделката вече предизвиква безпокойство в Близкия изток

Китай подготвя правила как да се държи човешкият AI

Китай подготвя правила как да се държи човешкият AI

Технологии Преди 2 часа

Изкуственият интелект все повече ще наподобява човек по поведение и някои страни вече подготвят конкретни правила как да се гарантира, че хората няма да бъдат подведени от тези системи

Мистериите, които озадачиха света през 2025 г.

Мистериите, които озадачиха света през 2025 г.

Свят Преди 3 часа

Загадъчни летящи обекти, изчезнало дете и кремирани тела – кои са мистериите, с които ще запомним отиващата си година