Протестът на студентите не бил до петък, а безсрочен
Източник: Петко Налбантов, БГНЕС

П ротестът на студентите от СУ "Св. Климент Охридски", който започна с окупацията на най-голямата аудитория в Университета - 272 в Юридическия факултет, продължава не само до петък, а безсрочно.  

През нощта в аудиторията останаха да спят няколко души. 

"Тази нощ също мина спокойно. Този път бяхме шест души, но се увеличаваме.

В много медии се обяви, че протестът е до петък - това не е вярно. Той е безсрочен. 

Ефект от акцията има. Исканията се чуват в обществото, но не се чуват толкова сред хората, които трябва най-вече да им обърнат внимание", каза пред БНР Николай Дюлгеров, един от участниците в студентската акция. 

От 272 зала на Ректората са спуснати транспаранти с надписите: "Моралът не е порок" и "Политиците на общежитие".

В зала 13 на Факултета по журналистика и масова комуникация и днес няма да се провеждат учебни занятия. 

Студентите получиха подкрепата на част от преподавателите си

като професорa по конституционно право и бивш депутат от левицата Георги Близнашки, доцентът по гражданско, семейно и търговско право Кристиан Таков, професорът по философия Калин Янакиев. 

В подкрепа на младите журналистика пък се обявиха техни колеги като Иван Бедров, Росен Босев, Полина Паунова, Самуил Петканов. 

"Не смятайте, че от вашето протестно действие ще последват конкретни последици, но ще има много други важни последици и ви благодаря, че сте се събрали тук, за да ги осъществите.

Показвайте на отвратителните, че са нетърпими,

те няма да се засрамят, бъдете сигурни, но ако им отнемате комфорта, това ще ги направи поне по-предпазливи."  С тези думи доц. Таков се обърна към студентите вчера.

И още: 

"Злото е нещо, което дава страхотни облаги, затова вие не можете да го изкорените, може да го ограничавате непрекъснато. Лошото е, че за неговото ограничаване са необходими непрестанни, ежедневни усилия. Освен неблагодарни може да се окажат и опасни. Ако и в бъдеще се опитвате да спирате злото, бъдете сигурни, че ще платите цена.  

Вие сега си губите времето в 272 аудитория и няма да постигнете желания резултат. Пламен Орешарски няма да остане само доцент, а ще продължи да бъде министър-председател. 

Злото няма да изчезне, въпреки това си мисля, че си струва тази борба. Защото както ви казах, когато гледаме само лоши примери, ние постепенно се поддаваме."

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Виктор Орбан

Край на ерата на Орбан, главният прокурор на Унгария подаде оставка

Свят Преди 3 часа

Мадяр: Господа, кой ще бъде следващият?

Приеха бюджета на Националната здравноосигурителна каса

Приеха бюджета на Националната здравноосигурителна каса

България Преди 4 часа

Заложените в него приходи и трансфери за тази година са 5,256 млрд. евро

Осъдиха на доживотен затвор пиратите, похитили „Руен“

Осъдиха на доживотен затвор пиратите, похитили „Руен“

Свят Преди 7 часа

По време на процеса всичките 44 обвиняеми признаха вината си

Зеленски направи нова смяна в командването на армията на Украйна

Зеленски направи нова смяна в командването на армията на Украйна

Свят Преди 7 часа

Зеленски за Скибюк: Той е изключително опитен офицер, който бранеше Украйна рамо до рамо с новия главнокомандващ

Освободиха заснетия да вдишва райски газ зад волана

Освободиха заснетия да вдишва райски газ зад волана

България Преди 8 часа

От Районната прокуратура в Пловдив продължават да събират доказателства

Снимката е архивна: Ученици маршируват в Международния лагер „Сонгдоуон“ в севернокорейския град Вонсан.

Спорният детски лагер в Северна Корея събра деца от Русия и Китай

Свят Преди 8 часа

Страните изглежда са се сближили след 80-ата годишнина от Деня на победата в Китай, където севернокорейският лидер Ким Чен Ун и руският президент Владимир Путин застанаха редом до китайския президент Си Дзинпин на военния парад в Пекин през септември

Дете на 7 г. се удави в басейн на хотел в Слънчев бряг

Дете на 7 г. се удави в басейн на хотел в Слънчев бряг

България Преди 8 часа

По време на инцидента около басейна не е имало спасител

Пребит човек на трамвайна спирка в София

Пребит човек на трамвайна спирка в София

България Преди 9 часа

Нападателят е нанесъл множество удари с ръце и крака на пострадалия пред погледите на множество граждани

Брус Уилис

Брус Уилис с рядка публична поява на фона на тежката си диагноза (СНИМКА)

Любопитно Преди 9 часа

Холивудската звезда Брус Уилис бе заснет по време на рядка разходка с автомобил в Лос Анджелис. На фона на битката му с фронтотемпоралната деменция, неговата съпруга Ема Хеминг разкрива истината за заболяването и трудното решение да го преместят

Разследват челен сблъсък с жертва в София от днес

Разследват челен сблъсък с жертва в София от днес

България Преди 9 часа

Задържан е 41-годишен шофьор

Шокиращо видео: Разгневен леопард нахлу в магазин за алкохол и нападна служител

Шокиращо видео: Разгневен леопард нахлу в магазин за алкохол и нападна служител

Свят Преди 9 часа

Видео от охранителни камери в Индия засне как 5-годишен мъжки леопард нахлува в магазин за алкохол и напада 25-годишния му собственик. Пострадалият успява да отблъсне дивото животно и да го заключи вътре, преди да загуби съзнание

Пороен дъжд заля Варна, множество сигнали за наводнения

Пороен дъжд заля Варна, множество сигнали за наводнения

България Преди 10 часа

Наводнение е регистрирано и в сградата на Община Варна

Samsung адаптира сгъваемите си смартфони към хората

Samsung адаптира сгъваемите си смартфони към хората

Технологии Преди 10 часа

Компанията представи новото поколение на сгъваемите смартфони от серията Galaxy Z, като тя получава и трети представител. Той съчетава най-доброто от другите два модела, а трите заедно предлагат най-новите интелигентни и персонални технологии

Глобален срив в социалните мрежи Facebook и Instagram

Глобален срив в социалните мрежи Facebook и Instagram

Свят Преди 10 часа

Платформите на Meta бяха недостъпни за хиляди потребители по света

Наистина ли Марк Кукурея си тръгна с трофея от Световното първенство в торба за боклук?

Наистина ли Марк Кукурея си тръгна с трофея от Световното първенство в торба за боклук?

Любопитно Преди 10 часа

Видеото, на което испанският национал Марк Кукурея напуска стадиона с нещо, изглеждащо като Световната купа в прозрачна торба, предизвика вълна от коментари. Истината зад кадрите обаче се крие в специалните подаръци за шампионите от ФИФА