Протестиращи и полиция се надхитряха днес
Протестиращи студенти   
Източник: БГНЕС

П ротестиращи и полиция се надхитряха днес. В крайна сметка протестиращите студенти успяха да стигнат до Министерския съвет, където скандираха "Оставка" и пяха специална песен, измислена за премиера Пламен Орешарски.

Преди това те около час и половина се опитваха по различни улици да стигнат до сградата, но бяха пресрещани от полицаи.

Шествието блокира ул."Г.С.Раковски", където също имаше полицейски кордон, препречващ пътя им към Министерския съвет. Част от протестиращите обаче заобиколиха по странични улици и се появиха от другата страна на кордона. Двете части се сляха и продължиха към Министерския съвет.

Отново има силно полицейско присъствие и около Факултета по журналистика на СУ. Полицаите искат от студенти и преподаватели да се легитимират като такива.

Кордон от полицаи пречеше по-рано на протестиращите да достигнат до сградата на МВР.

Картина от протеста може да гледате директно тук.

По-голямата част от протестиращите при Народното събрание се бяха насочили по ул. „Аксаков” и ул. „Шести септември”. Те бяха спрели на края на улицата, където полицейски кордон ги спираше да продължат нататък. Студентите направиха нов символичен опит за окупация – те се разделиха на малки групички, като всяка от тях застана на пресечка, където има полиция и жандармерия.

Студентите пееха химна, ставаха и продължаваха.

Така на практика една малка група студенти обикаляше парламента.

Това се случва, защото вътре в зоната за сигурност беше абсолютно невъзможно да се влезе. Полицията беше изградила контролно-пропусквателни пунктове по кръстовищата на булевард " Васил Левски" и бул. "Ал. Дондуков". Големи плътни кордони от полиция и коли на жандармерията имаше на кръстовището на ул. "Оборище" с бул. "Васил Левски", на кръстовището на ул. "Московска" с бул. "Васил Левски", както и по другите преки, които водят към площада на катедралния храм "Св. Александър Невски" и откъдето евентуално протестиращите могат да стигнат по-близо до депутатите и до контролно-пропусквателните пунктове, откъдето те излизат.

Малко преди сградата на Централния военен клуб на бул. „Цар Освободител” имаше полицейски кордон, състоящ се от два реда с около 40 полицаи. Около кордона също има протестиращи. Протестиращите скандират „оставка”,  бият барабани, свирят със свирки и развяват знамена.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Доналд Тръмп пред емблематичния национален мемориал Маунт Ръшмор в Южна Дакота

„Или си комунист, или си патриот“ – Доналд Тръмп с остра реч за Америка на 250 г.

Свят Преди 3 часа

В речта си в навечерието на Деня на независимостта, произнесена пред емблематичния национален мемориал Маунт Ръшмор в Южна Дакота, държавният глава свърза антикомунистическата си реторика с твърд курс срещу имиграцията

Али Хаменей

Иран демонстрира мощ за погребението на Хаменей: Ще присъства ли Моджтаба?

Свят Преди 3 часа

В церемонията не бива да се пропуска очевидно умишлената символика на избраните дати. Планирано е тялото на Хаменей да бъде изложено за поклонение точно на 250-ия Ден на американската независимост

Диша ли София отрова след пожара в „Люлин“? СО обяви официалните данни

Диша ли София отрова след пожара в „Люлин“? СО обяви официалните данни

България Преди 4 часа

Столичната община преустановява извънредните мерки. Към момента липсват и предписания за ограничение на излизанията на уязвимите групи – деца, бременни и хора с хронични белодробни заболявания

Трагерията в Струма: Водолази търсят второто дете в дълбокия вир

Трагерията в Струма: Водолази търсят второто дете в дълбокия вир

България Преди 5 часа

Единственият оцелял е 6-годишният брат на момичето, който успява да прояви мъжество, изкачва се до главния път Невестино – Бобошево, спира автомобил и подава сигнала на телефон 112

Тейлър Суифт и Травис Келси

Сватбата на века: Тейлър Суифт и Травис Келси превзеха Ню Йорк

Свят Преди 5 часа

Двамата бяха облечени в Кристиан Диор, според дългогодишния публицист на Суифт, и бяха избрали да нямат шаферки и шафери

5-те медицински чудеса на Америка, които промениха човечеството

5-те медицински чудеса на Америка, които промениха човечеството

Любопитно Преди 6 часа

По случай 250-годишнината от основаването на САЩ, водещи световни експерти разкриват петте най-велики медицински иновации в американската история. От роботизирана сърдечна хирургия до имунотерапия – откритията, които удвоиха живота на човечеството

Рицари кръстоносци

4 юли: Кървавата баня, която отвори вратите на Йерусалим за полумесеца

Любопитно Преди 6 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>Юбилей в сянката на скандали: САЩ празнуват 250 години независимост по-разделени от всякога</p>

В навечерието на Деня на независимостта – празненства на фона на политическа криза

Свят Преди 6 часа

Защо все повече американци признават, че са силно обезпокоени от посоката, в която се движи родината им

Уикендът носи дъжд и гръмотевици, жълт код за седем области у нас

Уикендът носи дъжд и гръмотевици, жълт код за седем области у нас

България Преди 6 часа

Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, в крайните югозападни райони до 32°-33°, в София - около 26°

Русия обяви, че е превзела град Константиновка

Русия обяви, че е превзела град Константиновка

Свят Преди 14 часа

Битката за града, който преди войната е имал около 78 000 жители, продължава от края на 2025 г.

Протест пред НАТФИЗ: Аз не съм семестриална такса, аз съм студент

Протест пред НАТФИЗ: Аз не съм семестриална такса, аз съм студент

България Преди 15 часа

Студентите са подкрепени и от целия факултетен съвет на факултет "Екранни изкуства"

Арест на общински служител, липсва асфалт от път в Ардино

Арест на общински служител, липсва асфалт от път в Ардино

България Преди 15 часа

Става въпрос за еднолентов път между селата Седларци и Жълтуша

Полицай беше ударен от кола на АМ "Тракия"

Полицай беше ударен от кола на АМ "Тракия"

България Преди 15 часа

Полицаят има повърхностни рани

За първи път Украйна атакува Москва с балистична ракета

За първи път Украйна атакува Москва с балистична ракета

Свят Преди 16 часа

Въпросната ракета вероятно е новата FP-9