Х ората, които се интересуват от новите постижения в областта на роботехниката, със сигурност знаят името на основателя на компанията Hanson Robotics - Дейвид Хенсън. Той и неговият екип стои зад създаването на редица реалистични роботи, един от които е култовата глава на Алберт Айнщайн от 2009 година. От тогава до сега обаче специалистите в Hanson Robotics са успели да реализират още свои, нови идеи и са постигнали още по-голяма реалистичност. Представяме ви няколко техни невероятни "творби", сред които роботите Филип К. Дик, Zeno и Чарлз Бабидж. Първият - направен по образа на американския писател със същото име, автор на "Човекът във високия замък", "Играчите на Титан", "Война на реалности".
Основната работа по обновлението на роботите през последните месеци се е състояла в създаването и модернизирането на софтуера за разработките. Последната версия на програмата, инсталирана на Филип К. Дик и на новите версии на компактния робот Zeno, придават на машините интелектуални способности и им позволяват самостоятелно да споделят свои разсъждения - верни от гледна точка на здравия разум.
"Разработената програма е резултат на сътрудничеството на много групи изследователи и ентусиасти, обединени в програмата Apollo Mind Initiative", разказва Дейвид Хенсън и допълва:
«Създаденият интелект и възможности за самообучение на роботите далеч не сасъвършени. Но, вървейки нататък, ние възнамеряваме да създад ем машинен интелект, който по възможности да превъзхожда човешкия гений."Роботът Филип К. Дик есъздаден по заявка на холандска телевизионна компания, която смята да заснеме документален филм за писателя и неговия живот. В него роботът ще изпълнява ролята на водещ.
Малогабаритният робот Zeno пък ще бъде пуснат в края на тази година. Той ще бъде достъпен за всички желаещи да си го купят през 2012 година.
Този уникален торс на невероятно реален мъж с брада прави симпатични физиономии, повдига съвсем истински веждите си, усмихва се и разговаря изключително умно.
Друг робот на компанията, изобразяващ известния математик Чарлз Бабидж, беше представен миналата година и е също една перфектна разработка.
По материали на dailytechinfo.org.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!