Мъск спря сделката за Twitter, обвиниха го в лъжа
Илон Мъск   
Източник: Getty Images
10

П ридобиването на Twitter от Илон Мъск все повече напомня на сапунен сериал изпълнен с постоянни обрати. Мъск обяви във вторник, че "сделката не може да продължи" докато изпълнителният директор на Twitter не докаже твърденията си за ботовете.

От няколко дни процесът по придобиване е "временно спрян" от Мъск, защото той не вярва на твърденията на Twitter, че ботовете и фалшивите профили са по-малко от 5% от всички. Тогава Мъск обяви, че ще направи собствена проверка и беше обвинен от адвокатите на компанията, че нарушава клаузата за конфиденциалност.

Мъск не отстъпи и поиска от изпълнителния директор Параг Агравал публични доказателства. Той обаче отговори, че не може да покаже информацията, тъй като тя се базира на вътрешни данни.

Мъск вече обмисля нова по-ниска цена за Twitter

Вчера Мъск пък обяви, че фалшивите и спам профилите са 20% и "може да са много повече". Остава неясно как е стигнал до това заключение. "Моята оферта беше основана на очакването, че документите на Twitter в Комисията по ценни книжа и борси са точни", заяви мъск.

Той отново критикува Агравал, че е отказал да покаже публични доказателства и допълни, че "тази сделка не може да продължи докато не го направи". Той призова Комисията да направи проверка на казуса.

Мъск се оплака от адвокатите на Twitter

Мъск би върнал Тръмп в Twitter и иска още промени

Мъск започна и своеобразна онлайн кампания, в която критикува компанията и нейните лидери. Той препубликува и видео от журналиста Бени Джонсън, в което се показва таен запис на ръководител в Twitter, който критикува свободата на словото и се подиграва с хора със Синдром на Аспергер.

Междувременно критици на Мъскго обвиниха в лъжа. Анализаторът Мат Левайн публикува мнение в Bloomberg, че според него Мъск не се интересува от ботовете и директно го обвини в лъжа. "Той не е показал никакви доказателства, че изчисленията на Twitter са грешни... Неговата предложена методология е смешна."

Илон Мъск: Ако умра при мистериозни обстоятелства, беше ми приятно

Според Левайн целта на Мъск е просто да понижи цената на сделката или да се откаже напълно. Една от основните причини е сериозният срив на цените на акциите през последните седмици. Tesla например загуби 30% от цената на акциите си.

По-късно през деня Twitter отговори с официално съобщение. Компанията внесе позиция в Комисията за ценни книжа и фондови борси, с което обяви, че иска да приключи сделката на договорената цена.

Мъск планира да направи Twitter публична, но не сега

Със или без Мъск, Тръмп няма да се върне в Twiiter

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Коментари 10
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

10 коментара
 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни

Последни

Под открито небе: Най-очакваните музикални фестивали за лятото

Под открито небе: Най-очакваните музикални фестивали за лятото

Любопитно Преди 4 часа

Ще ви представим някои от най-големите музикални фестивали, които ви очакват това лято

Украйна: Руски удари отнеха живота на трима цивилни в Одеса и поразиха военновъздушна база в Полтавска област

Украйна: Руски удари отнеха живота на трима цивилни в Одеса и поразиха военновъздушна база в Полтавска област

Свят Преди 4 часа

Освен загиналите има и 27 ранени, включително три деца, съобщиха службите за спешна помощ

Александър Бел: Неизвестни факти за великия изобретател

Александър Бел: Неизвестни факти за великия изобретател

Любопитно Преди 7 часа

Александър Бел е личност, която определено е оставила своя подпис в световната история

<p>Русия твърди, че отблъсква украинското настъпление там</p>

Русия твърди, че отблъсква украинското настъпление в Източна и Южна Украйна

Свят Преди 7 часа

Путин заяви вчера, че украинските сили със сигурност са започнали очакваното контранастъпление с интензивни боеве в Украйна, но че всеки техен опит за напредване се е провалил и то с цената на много жертви

Зеленски

Зеленски потвърди началото на украинското контранастъпление

Свят Преди 7 часа

"В Украйна се провеждат контранастъпателни и отбранителни действия, на какъв етап, няма да кажа подробно...", каза той

Шолц защити спорното споразумение на ЕС по отношение на убежищата за бежанци

Шолц защити спорното споразумение на ЕС по отношение на убежищата за бежанци

Свят Преди 8 часа

"Най-накрая, най-накрая" трябва да бъде създадена солидарна система за разпределение на бежанците в Европа, заяви Шолц

Снимката е илюстративна

Мечки се появяват на все по-необичайни места в Румъния

Свят Преди 8 часа

Появата на мечки в равнинната част на Румъния е необичайно явление, което предизвиква тревога сред местните жители, отбелязва Диджи 24

<p>Русия каза, че ще реагира подобаващо на &quot;неприятелското&quot; решение на Исландия</p>

Русия каза, че ще реагира подобаващо на "неприятелското" решение на Исландия да затвори посолството си

Свят Преди 8 часа

"Всички антируски действия от страна на Рейкявик неизбежно ще бъдат последвани от съответна реакция", се казва още в съобщението

Украинската армия казва, че е напреднала с 1,4 км по Бахмутското направление

Украинската армия казва, че е напреднала с 1,4 км по Бахмутското направление

Свят Преди 8 часа

По думите на Черевати украинските сили са убили 138 вражески военни, ранили са 236 и са взели един пленник

.

Ягодите на пазара: Как да разпознаем дали са хубави

Любопитно Преди 9 часа

Външният вид на ягодите може да бъде измамен

Земетресение с магнитуд 4,1 по Рихтер в Гърция

Земетресение с магнитуд 4,1 по Рихтер в Гърция

Свят Преди 9 часа

То е регистрирано днес в 13:04 ч. местно (и българско) време

гръмотевици

Промяна на времето: Кога ще има гръмотевични бури и градушки

България Преди 9 часа

Максималните температури в неделя ще бъдат между 25° и 30°, в София - около 25°

Поредна антиевропейска и антибългарска проява в РС Македония

Поредна антиевропейска и антибългарска проява в РС Македония

Свят Преди 10 часа

Неизвестни лица са закрили с тиксо знамето на България и информацията, свързана с финансирането, на табелата на стена за спортно катерене, поставена в Градския парк в Битоля

Започват проверки за тайнствения апартамент в болница „Лозенец”

Започват проверки за тайнствения апартамент в болница „Лозенец”

България Преди 10 часа

В свое разследване NOVA показа луксозното помещение

Девет загинали след нападение на Ал-Шабаб в Сомалия (СНИМКИ)

Девет загинали след нападение на Ал-Шабаб в Сомалия (СНИМКИ)

Свят Преди 10 часа

Атаката на радикалните ислямисти от Аш Шабаб започна снощи

олаф шолц

Олаф Шолц планира телефонен разговор с Путин

Свят Преди 10 часа

Германският канцлер е заявил, че ще настоява руският президент да изтегли войските си от Украйна