Всеки трети германец изоставя EV и се връща на ДВГ
Източник: BMW
18

П рез третото тримесечие на 2024 г. само 3,9% от частните купувачи на автомобили са избрали да се сдобит с EV. Преди това, през последните тримесечия на 2022 г. и 2023 г., делът на хората, преминаващи от ДВГ към електромобили достигна 6,9% и 6,6%.

В същото време има все повече и повече частни купувачи, които се връщат обратно към ДВГ от електрическия си автомобил. Този процент е бил 14 през 2021 г., а сега е достигнал 34% през първите девет месеца на 2024 г.

Това са най-важните резултати от проучване на застрахователната компания HUK-Coburg, цитирани от Frankfurter Allgemeine Zeitung. Като най-големият германски автомобилен застраховател с 13,9 милиона застраховани превозни средства и пазарен дял от една четвърт сред частно регистрираните превозни средства, компанията може да извади представителни данни за развитието на автомобилния пазар в Германия.

Защо EV все още имат повече проблеми от ДВГ? Отговорът е кратък и логичен

В Бавария делът на електрическите автомобили е 3,4%, а в Долна Саксония 3,2%, докато Саксония-Анхалт и Саксония заемат последните места в германската класация с 1,5%.

Анализът казва още, че не са изчезнали хората, които искат да купят електрическа кола: За 18% от купувачите на лични автомобили единствената възможност за нова покупка през 2024 г. е електрически автомобил. Тези резултати са били получени след интервю на около 4000 души в Германия. Възрастта играе основна роля сред потенциалните купувачи на електрически автомобили: от анкетираните под 40-годишна възраст, 28% определено искат да купят електричка като следваща кола, в сравнение със само 12% от тези на възраст над 40 години.

Още подробности по темата може да прочетете на CarMarket.bg

Коментари 18
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

18 коментара
 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Русия ще се противопостави на всяко сътрудничество между Лондон и Киев

Свят Преди 3 часа

Азовско море граничи с Югозападна Русия, части от Южна Украйна, които Русия завзе по време на войната, и Кримския полуостров

,

САЩ отпускат 117 милиона долара на ливанските въоръжени сили

Свят Преди 4 часа

В края на ноември беше сключено прекратяване на огъня между Израел и проиранското ислямистко движение "Хизбула"

70 загинаха в Нигерия при експлозия на цистерна с гориво

70 загинаха в Нигерия при експлозия на цистерна с гориво

Свят Преди 6 часа

В страната цената на горивото рязко скочи на фона на икономическа криза

,

Паднала скала задръсти пътя за Рудозем

България Преди 6 часа

Автомобилите са в режим на изчакване

а

Намушкване с нож в Тел Авив часове преди примирието

Свят Преди 7 часа

Атаката беше извършена часове преди примирието да влезе в сила в ивицата Газа

Румен Петков

Румен Петков: Новото правителство има толеранс от минус 2 седмици

България Преди 8 часа

Нямаме политическо коалиционно споразумение, допълни той

Джон Болтън

Болтън: Тръмп просто иска край на конфликта в Украйна, условията не го интересуват

Свят Преди 8 часа

Той също изрази мнение, че Русия може да е заинтересована от постигане на споразумение за прекратяване на огъня

,

Две деца случайно изядоха праха на прадядо си

Свят Преди 8 часа

Едва няколко дни по-късно майката осъзнава какво се е случило

Александър Вучич

Над 50 000 души протестираха срещу Вучич в Белград (ВИДЕО/СНИМКИ)

Свят Преди 8 часа

Исканията на демонстрантите бяха свързани с обективно отразяване на събитията в страната

d

Ватиканът помогна на Русия да си върне ранени военнопленници

Свят Преди 9 часа

Това съобщи руската пълномощничка по правата на човека Татяна Москалкова

,

„Видях как падат 60 души“: Десетки ранени при инцидент в испанския ски курорт

Свят Преди 9 часа

Премиерът обеща съдействие за инцидента в област Арагон

,

Земетресение в Гърция, близо до българската граница

Свят Преди 9 часа

Трусът е регистриран в 14:26 ч. българско време

Орбан обвини Украйна и САЩ за повишените енергоцени

Орбан обвини Украйна и САЩ за повишените енергоцени

Свят Преди 10 часа

Според него действията на Украйна и САЩ вече са довели до повишаване на цените на горивата в Европа.

,

Мъж откраднал ампутирани крака от морга вместо пластмасови бутилки

Свят Преди 10 часа

Болницата е глобена с 885 евро за небрежно боравене с ампутирани крайници

,

Двама съдии бяха застреляни във Върховния съд на Иран

Свят Преди 10 часа

Нападателят се е "самоубил" след стрелбата