Лотус T125 - машина за пари
Източник: netinfo

От "Лотус" (lotuscars.com) са намерили добър начин да "доят" богати клиенти. Срещу скромната сума от 600 хил. паунда всеки средностатистически милионер може да се почувства като пилот от Формула 1.

В замяна на този почти милион долара, всеки мераклия получава шанса да притежава спортния модел Т125, вдъхновен от болидите на "Лотус", които участват в най-престижната автомобилна надпревара в света.

Британският звяр има впечатляващи параметри. Двигателят е 3,5-литров, осемцилиндров, V-образен Cosworth GP, произвеждащ максимална мощност от 640 к. с. Като се има предвид, че колата тежи само 650 кг, става ясно, че съотношението мощност-тегло е чудовищно.

За разлика от братовчедите от Формула 1 едно обаче, запалването на двигателя на Т125 е детска играчка - достатъчно е да се натисне един бутон.

Оборотите са ограничени до около 10 хил. Болидът разполага с шестстепенна полуавтоматична скоростна кутия.

Външният му вид и интериорът в кокпита наистина са "одрали кожата" на автомобилите от Ф1.

Но това не е всичко - арабските шейхове и богаташите, които могат да си позволят скъпата играчка, автоматично влизат в ексклузивния клуб Exos, създаден от "Лотус". Името му е вдъхновено от най-външния слой на земната атмосфера, наречен екзосфера. Членството в клуба дава право на ред привилегии и глезотии.

Гордият собственик на "Лотус T125" има удоволствието да я кара на различни професионални състезателни писти, включени в програмата Exos.

Притежателят на високотехнологичната машина обаче няма защо да се тревожи за настройките на колата. От "Лотус" осигуряват готов екип, в който освен пълен комплект инженери, механици и всякакви други специалисти присъстват и легенди като Найджъл Менсъл и Жан Алези.

Да, бившите звезди от Формулата са винаги на разположение на пилотите-любители с дебели портфейли, за да им дадат лични съвети как най-добре да се възползват от качествата на новата си придобивка. Друго си е човек с техния опит да ти обясни как да влезеш в завоя или пък да не натовариш прекалено много гумите.

За да е изживяването максимално близо до реалното, информационните системи на "Лотус" позволяват на богатите пилоти да сравняват времената си с тези на светилата в спорта, да анализират скоростта и състезателната си линия в различни сектори от пистата.

Exos дори дава възможност на членовете си да се подготвят по програмите за психологическа устойчивост и физическа издръжливост на пилотите от Формула 1.

Участниците в клуба получават и индивидуално обслужване, което включва уреждане на подробностите по пътуването от и до пистите, изискани вечери и въобще задоволяване на всевъзможни техни прищевки.

Единственият недостатък на "Lotus T125" е, че ще бъде произведен в ограничен брой. По първоначална информация само 25 болида ще видят бял свят. Така че ако ви се намират едни свободни 1 млн. долара, побързайте.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Близо 300 мигранти са задържани при опит да проникнат в Сеута

Свят Преди 1 час

В сряда мароканските власти обявиха, че са предприели „мерки“ за предотвратяване на нов масов наплив към Сеута, след като в интернет се разпространявали множество публикации

,

Кървав инцидент в САЩ: Петима ранени при масова стрелба в университет, блокираха кампуса

Свят Преди 2 часа

Инцидентът край студентските общежития в щатския университет на Вирджиния станал малко преди началото на учебната година. Поне един човек е в критично състояние, а полицията издирва няколко заподозрени за кървавото нападение

,

Кошмар на Халкидики: Земетресение разтърси Сивири след огнения ад, евакуираха и българи

Свят Преди 3 часа

Трус от 3,8 по Рихтер бе регистриран в Сивири броени часове след като голям пожар изпепели коли и застраши хотели. Стотици туристи, сред които и много българи, бяха евакуирани с лодки и автобуси, но ситуацията вече се нормализира

,

Пожар бушува в Слънчев бряг, евакуираха хора от палатки

България Преди 4 часа

Огънят е обхванал сухи треви и храсти в близост до жилищни комплекси и складове, а силен вятър затруднява гасенето. Четири противопожарни автомобила борят пламъците. По първоначална информация пожарът е тръгнал от самонастанили се с палатки

Трагедия на пътя: Жена загина при катастрофа с мотор край Ново село

Трагедия на пътя: Жена загина при катастрофа с мотор край Ново село

България Преди 4 часа

Мотоциклет излезе от пътното платно и се блъсна в бетонно съоръжение край с. Ново село. Пристигналият медицински екип само констатира смъртта на 57-годишната пътничка. Пробата за алкохол на водача е отрицателна, води се разследване

,

Край на вековна традиция: Лихтенщайн въведе равенство при наследяването на трона

Свят Преди 5 часа

На националния си празник княжеският двор обяви преминаване към абсолютно първородство. Отсега нататък първородното дете, независимо от пола му, ще става престолонаследник. Регентът принц Алоис определи реформата като стъпка към модерното бъдеще.

.

Летището в Катания възобновява полетите след понижаване на нивото на тревога за Етна

Свят Преди 5 часа

Пепелта от изригванията на Етна принуди летището да отмени или пренасочи стотици полети

„Хизбула“ заплаши Израел с отмъщение след кървавите удари в Южен Ливан

„Хизбула“ заплаши Израел с отмъщение след кървавите удари в Южен Ливан

Свят Преди 5 часа

Проиранската групировка категорично осъди последните атаки в Южен Ливан и призова правителството в Бейрут незабавно да прекрати „унизителните“ преговори с Тел Авив. От организацията бяха категорични, че няма да позволят подобни действия

,

21 самолетодвижения на час и 50 000 пътници дневно: Как Летище Бургас ще посрещне „Евровизия“

България Преди 6 часа

На този етап не се налага мащабно разширяване на инфраструктурата специално заради конкурса

Най-големият пожар в Белгия от десетилетия: ЕС се включва в гасенето с хеликоптери и самолети

Най-големият пожар в Белгия от десетилетия: ЕС се включва в гасенето с хеликоптери и самолети

Свят Преди 6 часа

Пламъците в природния резерват „Хай Фенс“ вече са изпепелили над 1600 хектара, превръщайки огъня в най-големия, регистриран някога в страната. Брюксел изпрати летателна техника от Чехия, Швеция и Нидерландия в подкрепа на пожарникарите

,

Тайната на Кота Геланги: Изгубеният древна град, скрит в джунглите на Малайзия

Любопитно Преди 6 часа

Дълбоко под гъстата джунгла на Малайзия може да се крие Кота Геланги – древен град от черен камък, за който се смята, че е бил столица на мощна империя. Спътникови снимки, древни ръкописи и местни легенди продължават да подхранват мита за него

След полет от София: Задържаха 83-годишен италиански бос, избягал от домашен арест

След полет от София: Задържаха 83-годишен италиански бос, избягал от домашен арест

България Преди 6 часа

Джанфранко Седа от Nuova Mala del Brenta напуснал старчески дом в Италия и заминал за България с автобус. Беглецът обаче бе закопчан на летището в Римини веднага след кацането си от София. Седа има криминално минало, свързано с нашата страна

Дипломатически скандал: Нетаняху нарече Великобритания „ислямска република“, Лондон отвърна остро

Дипломатически скандал: Нетаняху нарече Великобритания „ислямска република“, Лондон отвърна остро

Свят Преди 7 часа

В интервю израелският премиер цитира коментари, че Обединеното кралство се превръща в ислямистка държава с ядрено оръжие. Британското правителство определи изказването му като „напълно неприемливо“ на фона на растящото напрежение между двете страни

Зеленски потвърди: Украински ракети удариха предприятие на „Роскосмос“ и руска авиобаза

Зеленски потвърди: Украински ракети удариха предприятие на „Роскосмос“ и руска авиобаза

Свят Преди 7 часа

Украинският президент Володимир Зеленски съобщи за успешни поражения по завода „Прогрес“ на „Роскосмос“ в Самарска област, военновъздушната база „Саваслейка“ и рафинерията в Уст-Луга. Ударите са извършени на разстояние от 700 до 900 км

Пожар пламна в столичен квартал

Пожар пламна в столичен квартал

България Преди 7 часа

Запалило се е нерегламентирано сметище, а в района има само леко задимяване

Оставиха в ареста шофьора, превозвал наркотици с 4-месечното си дете в колата

Оставиха в ареста шофьора, превозвал наркотици с 4-месечното си дете в колата

България Преди 8 часа

Защитата на задържания в лицето на адвокат Милен Дюлгеров заяви, че клиентът му съжалява за случилото се и го определя като инцидент. Адвокатът посочи, че детето не е използвано за параван