С ръбската полиция е арестувала в събота няколко непълнолетни лица, които са публикували заплашителни послания в социалните мрежи, след две масови убийства в страната по-рано през седмицата, отнели живота на 17 души, предимно тийнейджъри, предаде агенция Хина, цитирана от БТА.

Трима ученици на възраст 15-16 години са арестувани в северния град Нови Сад заради заплахи за обществената сигурност

и предизвикване на паника и безпокойство с публикации в социалните мрежи. Постовете съдържали заплашителни послания и снимки на оръжия, които според авторите им, те смятали да занесат в училище.

Цветя, играчки и запалени свещи в памет на убитите в училище в Белград

По време на обиск в апартамента на един от заподозрените полицията е открила точно копие на автоматична пушка.

Трите заподозрени лица ще останат в предварителен арест за срок от 30 дни.

В Белград бе арестувана тийнейджърка, която се подигравала на жертвите от училище „Владислав Рибникар“ в Белград,

където бе извършено първото масово убийство в сряда. В профила си в ТикТок момичето възхвалявало заподозрения извършител на престъплението – 13-годишен ученик, който застреля осем деца и пазача на училището и рани други шест и учителка. Тъй като момичето е малолетно, обвинения ще бъдат повдигнати на родителите ѝ.

След масовото убийство в белградското училище на 3 май, на следващия ден вечерта 21-годишен младеж отне живота на осем души

и рани други 14, стреляйки напосоки от движеща се кола в три села в района на град Младеновац, на около 40 км южно от Белград.

Цветя пред посолството на Сърбия в София

И двамата заподозрени извършители са арестувани.

В събота бяха погребенията на някои от жертвите на масовите убийства.

Сърбия е в тридневен траур от петък.

На заглавната снимка: Полицейски служители охраняват училище „Владислав Рибникар“ в Белград, 5 май 2023 г.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп се срещна с Нетаняху и заплаши Иран с нови удари

Тръмп се срещна с Нетаняху и заплаши Иран с нови удари

Свят Преди 53 минути

Тръмп: Поговорихме си около пет минути и за това време вече решихме три от въпросите

САЩ удариха пристанище във Венецуела, обяви Тръмп

САЩ удариха пристанище във Венецуела, обяви Тръмп

Свят Преди 1 час

Тръмп: Имаше голяма експлозия в района на дока

Бриджит Бардо

Разкриха къде ще погребат Бриджит Бардо, няма да зачетат волята ѝ

Свят Преди 6 часа

Френската филмова икона е починала в присъствието на четвъртия си съпруг Бернар д’Ормал. „Тя прошепна дума на любов към него… и си отиде“, каза представител на нейната фондация за защита на животните

Мъжете посочиха най-неприятните навици на жените

Мъжете посочиха най-неприятните навици на жените

Любопитно Преди 7 часа

Мъже в Reddit обсъдиха кои женски навици намират за най-отблъскващи – обсебеност от социалните мрежи, хвалене с мъжко внимание и обвиняване на партньора за всичко, като според тях това прави отношенията „досадни и опасни“

Кирил Петков отговори на Борисов: Как не го е срам!

Кирил Петков отговори на Борисов: Как не го е срам!

България Преди 7 часа

Мирчев: Имам лоши новини за Борисов

Кейт Уинслет разкри, че е имала интимни преживявания с момичета като тийнейджърка

Кейт Уинслет разкри, че е имала интимни преживявания с момичета като тийнейджърка

Любопитно Преди 7 часа

Кейт Уинслет разкри в подкаст, че първите ѝ интимни преживявания като тийнейджърка са били с момичета – откровение, което свързва с ролята си в „Небесни създания“ и отражението на ранните ѝ отношения върху актьорската ѝ кариера

Търсят 22-годишен мъж на Витоша, използват и дрон

Търсят 22-годишен мъж на Витоша, използват и дрон

България Преди 7 часа

Към момента се събира и анализира информация

Путин: Руската армия уверено напредва в Украйна

Путин: Руската армия уверено напредва в Украйна

Свят Преди 7 часа

Путин: Целта за освобождаване на регионите Донецк, Луганск, Запорожие и Херсон се реализира поетапно

Мъж потроши и наводни ареста в Кърджали

Мъж потроши и наводни ареста в Кърджали

България Преди 7 часа

Tой е бил задържан, след като потрошил нощен клуб

Унищожиха ръчна граната, открита в Плевен

Унищожиха ръчна граната, открита в Плевен

България Преди 8 часа

Преди това боеприпасът беше иззет и транспортиран на безопасно място

България получи трето плащане от 1,47 млрд. евро по НПВУ

България получи трето плащане от 1,47 млрд. евро по НПВУ

България Преди 8 часа

Третото искане за плащане обхваща 22 реформи и 19 инвестиции и е най-голямото до този момент

Откриха тялото на жена, загинала при нападение от акула край Калифорния

Откриха тялото на жена, загинала при нападение от акула край Калифорния

Свят Преди 8 часа

Жертвата е била с „лента против акули“ на глезена си – електромагнитно устройство, предназначено да отблъсква хищниците

<p>Спрете да държите това на балкона</p>

Спрете да държите това на балкона

Любопитно Преди 8 часа

През зимата много хора използват балкона или терасата си като „допълнителен хладилник“, особено по време на празниците,