Жертвите от пожара в румънския клуб станаха 32
Полицай минава покрай килим от свещи пред клуба, в който загинаха 32 души в петък вечерта   
Източник: ЕПА/БГНЕС

М едицински източници в Румъния съобщиха, че 28-годишна жена е починала в резултат на изгарянията, които е получила при пожар в нощен клуб в Букурещ на 30 срещу 31 октомври. Така броят на жертвите нарасна на 32 души, предаде Асошиейтед прес. Около 200 души бяха ранени при инцидента.

Мениджърът на болница „Свети Пантелимон” Георге Попеску заяви, че Андрея Кириак, която е имала 50% изгаряния, е починала днес сутринта в болницата. Тя е била един от петимата пациенти в тежко или критично състояние, приети в тази болница.

Около 130 души остават хоспитализирани в различни здравни заведения в Букурещ, като около 90 от тях са в критично или тежко състояние след пожара в петък вечерта в нощен клуб „Колектив” по време на рок концерт.

Румънски прокурори задържаха снощи тримата собственици на нощния клуб.

Костин Минку, Алин Джордже Анастасеску и Паул Ганча бяха повикани за изслушване вчера в прокуратурата във връзка с инцидента от 30 срещу 31 октомври, когато бяха ранени и близо 200 души. След изслушването, което продължи девет часа, бяха задържани и тримата собственици на нощен клуб „Колектив”. Те са обвинени в непредумишлено убийство и причиняване на телесни повреди по невнимание, посочва Аджерпрес.

Генералният прокурор на Румъния Тибериу Ницу заяви, че собствениците на клуба са

заплашени с 25 години затвор или доживотни присъди.

Следователите са установили, че клубът се помещавал в сграда на бивша обувна фабрика, която не отговаря на нормите за безопасност, предвидени за подобни заведения.

В разрешението, издадено от градските власти, било посочено, че клубът е предназначен за 80 души, но в деня на трагедията там е имало около 500. При разпита собствениците признали, че не са имали разрешение за използване на пиротехника. Доказано било също, че за икономия на средства, клубът е оборудван с леснозапалими материали.

Смъртоносният пожар в нощен клуб в Букурещ, където на 30 срещу 31 октомври загинаха 31 души, а близо 200 бяха ранени, е в центъра на внимание на румънските вестници днес.

В. „Зиарул финанчиар” цитира коментар на френски експерт, който е сред няколкото чуждестранни специалисти, пристигнали вчера, за да помогнат за лечението на пострадалите от пожара. Професор Марк Шауа, генерален секретар на Френското дружество за изследвания и лечение на изгаряния, и лекар в болница в Париж, заяви снощи, че никога не се е сблъсквал със ситуация, подобна на тази в Румъния. Професор Шауа уточни, че неговата визита в Румъния, заедно с още един френски специалист, е била планирана отдавна, но сега те използват случая да обсъдят с румънските си колеги и настоящата криза, пише „Зиарул финанчиар”.

В. „Ромъния либера” цитира румънски лекари, които посочват, че отровните газове в клуба са причинили на жертвите невиждани изгаряния. Докторите Йоан Ласкър и Дан Енеску заявиха, че

въздухът в клуба е съдържал комбинация от отрови, каквито трудно човек може да си представи.

Те са причинили интоксикация и изгаряния, каквито лекари с дългогодишен опит не са виждали.

Министерството на труда отпуска спешна помощ на семействата на починалите при трагедията, съобщава „Журналул национал”. Министерството ще отпусне по 5000 леи на всяко почернено от пожара семейство, уточнява вестникът. Министърът на финансите Еуджен Теодорович увери, че държавата ще поеме финансово процеса на възстановяване на ранените, пише „Капитал”. Министърът увери, че в бюджета има средства за това.

Вестниците съобщават, че са започнали проверки в клубове, молове, барове и други обществени места, които предполагат събиране на много хора. „Котидианул” посочва, че вчера са били наложени седем глоби.

Едно време с какви хубави имена кръщаваха децата! Сега го повикаш в парка по име, и пет кучета дойдат при теб!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Какво ще стане с коргитата на кралицата? Неподозирана заплаха в новия им дом

Какво ще стане с коргитата на кралицата? Неподозирана заплаха в новия им дом

Любопитно Преди 2 минути

Известно е, че имението Сандрингам в миналото е било свързвано със сезонни кучешки заболявания (SCI) – рядко, но опасно състояние, което може да бъде фатално

Франция разби шпионска мрежа с руско участие

Франция разби шпионска мрежа с руско участие

Свят Преди 12 минути

Организацията често поставя плакати за кампаниите си на публични места

ЕС разследва Shein за продажбата на секс кукли и оръжия

ЕС разследва Shein за продажбата на секс кукли и оръжия

Свят Преди 33 минути

Shein е глобален онлайн търговец на дрехи за бърза мода, със седалище в Сингапур, основан през 2008 г.

<p>Мицкоски отрича побоя над Владимир Перев, нарича го инсценировка</p>

Мицкоски отрича побоя над журналиста Владимир Перев, нарича го инсценировка

Свят Преди 41 минути

Нападението е регистрирано в полицията

Подновиха заседанието на НС и веднага след това го закриха

Подновиха заседанието на НС и веднага след това го закриха

България Преди 48 минути

Следващото заседание е в четвъртък от 9:00 часа.

<p>Журналист получи присъда за &quot;заплаха&quot; срещу Ердоган</p>

Журналист в Турция получи над 4 години затвор за "заплаха" срещу Ердоган

Свят Преди 53 минути

Алтайлъ беше арестуван на 21 юни и остава зад решетките

Задържаха мъж, счупил ребрата на 84-годишния си дядо

Задържаха мъж, счупил ребрата на 84-годишния си дядо

България Преди 59 минути

Мъжът е задържан за срок до 72 часа

КЕВР отчете компенсации за ток във фактурите за октомври

КЕВР отчете компенсации за ток във фактурите за октомври

България Преди 1 час

Компенсациите са част от новия механизъм за подкрепа на домакинствата, въведен с промени в Закона за енергетиката

Шофьор е глобен за неправилно изпреварване след публикация в социалните мрежи

Шофьор е глобен за неправилно изпреварване след публикация в социалните мрежи

Свят Преди 1 час

Това е поредният случай на наложена санкция за нарушение на ЗДвП след публикация в интернет

AI "певец" оглави класациите и разгневи публиката

AI "певец" оглави класациите и разгневи публиката

Любопитно Преди 1 час

"Соломон Рей вече не е "AI експеримент". Той сега е най-големият нов глас в госпъл музиката – това е факт"

<p>Секс играчките са&nbsp;посочен като лек за опасна болест</p>

Проучване: Секс играчките подобряват здравето след 60-годишна възраст

Любопитно Преди 1 час

Мастурбацията е свързана с подобрени когнитивни функции – като памет, концентрация и запаметяване на думи

ВСС под натиск: Съюзът на съдиите иска спиране на Trellix

ВСС под натиск: Съюзът на съдиите иска спиране на Trellix

България Преди 1 час

Причината е, според тях, липсата на прозрачен избор, отговарящ на стандартите за информационна сигурност и на защита на личните данни

ГДБОП: Шенген промени маршрутите на мигрантския трафик към Румъния

ГДБОП: Шенген промени маршрутите на мигрантския трафик към Румъния

България Преди 1 час

Заради засиления контрол трафикантите все по-често използват специално изградени тайници в автомобилите

8 признака, че е време да посетите психиатър

8 признака, че е време да посетите психиатър

Любопитно Преди 1 час

„Границата между временни трудности и състоянието, когато е нужна помощ, наистина може да бъде размита. Не бива да се ориентирате по диагнози, а по сигналите, които собствената психика изпраща на човека“, казва Едуард Холодов

Заради трагедията със Сияна: Сарафов разпореди проверка на прокуратурата в Плевен

Заради трагедията със Сияна: Сарафов разпореди проверка на прокуратурата в Плевен

България Преди 1 час

Тя трябва да обхване периода от образуването на делото до възлагането му под ръководството и надзора на Окръжната прокуратура в София

Пет години без Марадона: Легендата, която продължава да живее

Пет години без Марадона: Легендата, която продължава да живее

Свят Преди 2 часа

Марадона почина преди пет години от дихателна недостатъчност