Х илъри Клинтън сравни вероятния си противник в президентската надпревара в САЩ Доналд Тръмп със „свиня с червило”.

Клинтън направи сравнението, визирайки предполагаемите планове на републиканеца милиардер да занижи данъчното облагане за богатите, „за сметка на средната класа”.

Същевременно в кампанията си Тръмп често се обръща към по-бедните американци, убеждавайки ги, че е алтернатива на сегашната политическа система, изградена от хора като Клинтън.

„В Арканзас имаме приказка за това. Можеш да сложиш червило на една свиня, но тя си остава свиня”, заяви Клинтън по време на свое събитие в щата Ню Хемпшир.

Тази фраза се употребява не за първи път по отношение на планове на политическия опонент. Същата фраза Барак Обама употреби през 2008 г. по адрес на кандидата за вицепрезидент на републиканците Сара Пейлин, а няколко месеца по-рано пък Джон Маккейн направи същото сравнение спрямо Хилари Клинтън. 

Източник: ЕПА/БГНЕС

По време на събитието Клинтън получи официално подкрепата на досегашния си съперник за президентската номинация на Демократическата партия Бърни Сандърс.

Това и предопредели тона на събитието, в което двамата разкриха вече общите си цели.

Сред тях е да бъдат спрени „Тръмп и кронитата му, които ще се опитат отново да ни затворят очите”. Под термина кронита Клинтън визираше т.нар. крони-капиталисти – порочна порода индустриалци в икономическата теория, които използват връзките си с държавата, за да получават нечестно предимство на пазара.

"Подкрепям Хилари Клинтън и ще направя всичко възможно тя да стане следващият президент на САЩ", заяви 74-годишният сенатор от Върмонт Сандърс.

Той обеща, че неговата "политическа революция" ще продължи, но призна, че Клинтън, а не той, е получила нужния брой делегати за спечелване на партийната номинация.

Клинтън използва много от реториката на Сандърс, очертавайки някои от елементите в програмата й, които съвпадат с ключовите планове на сенатора социалист – борбата със социалните неравенства и върховенството на корпорациите.

Бившата първа дама съчета тези елементи с някои от нейните собствени, вече изказани президентски обещания.

„Семействата ни се променят. Не е ли време политиките ни да се променят? Не трябва ли да се присъединим към останалия развит свят и да въведем платено майчинство? Не е ли време най-накрая жените да получават равно заплащане с мъжете", заяви още тя.

Още за Доналд Тръмп:

Брекзит и Тръмп президент – накъде отива светът?

Тръмп: САЩ да помислят за расово профилиране

Северна Корея: Доналд Тръмп е мъдър политик

Тръмп: Путин е силен, Обама е слаб

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
„Беше луда нощ“: Травис Келси с първи думи след сватбата с Тейлър Суифт

„Беше луда нощ“: Травис Келси с първи думи след сватбата с Тейлър Суифт

Любопитно Преди 5 минути

Звездата от НФЛ за първи път коментира сватбата си с поп иконата в „Медисън скуер гардън“. На грандиозното тържество с 1000 гости присъстваха звезди като Том Круз и Брад Пит, а водещ на пищната церемония беше комикът Адам Сандлър

Обвиниха кметицата на Трайково за купуване на гласове

Обвиниха кметицата на Трайково за купуване на гласове

България Преди 8 минути

В хода на досъдебното производство са били установени и разпитани свидетели, изготвена е и фоноскопна експертиза

Пълна промяна: Синът на Анджелина Джоли шашна с ярка червена коса

Пълна промяна: Синът на Анджелина Джоли шашна с ярка червена коса

Любопитно Преди 41 минути

18-годишният син на Анджелина Джоли и Брад Пит – Нокс, зашемети с нова яркочервена прическа. Младежът, който наскоро взе диплома без фамилията на баща си, продължава да експериментира с визията си, следвайки хамелеонския стил на известната си майка

НАП с рекорден брой проверки за еврото: Колко търговци са глобени

НАП с рекорден брой проверки за еврото: Колко търговци са глобени

България Преди 54 минути

Приходната агенция е съставила 1635 акта и е наложила глоби за близо 2 млн. евро

<p>АМ &bdquo;Струма&ldquo; през Кресна: Последната пречка вече е премахната</p>

Магистрала „Струма“ през Кресненското дефиле: Държавата осигурява 230 млн. евро за отчуждаване

България Преди 1 час

Последната пречка пред проекта е отстранена, а обходът на Кресна се очаква да бъде готов до края на 2027 г.

.

Феноменът Gen Z: Защо младите харчат за кафе и пътувания, но се отказват от собствен дом

Любопитно Преди 1 час

Gen Z започва да спестява за пенсия 10 години по-рано от своите родители, но отказва да купува жилища. Вместо това младите избират „икономиката на малките удоволствия“ – харчейки за пътувания, козметика и ежедневни радости.

Двама се борят за шеф на НЗОК, един е кандидат за заместник

Двама се борят за шеф на НЗОК, един е кандидат за заместник

България Преди 1 час

„Прогресивна България“ и „Продължаваме Промяната“ издигнаха свои номинации за управител на здравната каса

<p>Абсолютен рекорд свари реколтата в Южна Корея</p>

Климатичен кошмар: Вадят сварени картофи директно от нивите в Южна Корея

Любопитно Преди 1 час

Рекордната жега от 42,5°C в Южна Корея съсипа реколтата от картофи, правийки ги меки като сварени още в почвата. Овощните градини и зеленчуковите масиви са унищожени, а учените предупреждават за предстоящ срив и драстичен скок в цените на храните

Откриха мъртъв шеф на телевизия в Северна Македония, по тялото му има наранявания

Откриха мъртъв шеф на телевизия в Северна Македония, по тялото му има наранявания

Свят Преди 1 час

38-годишният Лирим Хайредини, директор на телевизионната станция „Алсат-М“, е намерен безжизнен край търговски център в центъра на Скопие, полицията разследва случая

Салма Хайек празнува изненадващата новина за бебе в семейството

Салма Хайек празнува изненадващата новина за бебе в семейството

Любопитно Преди 2 часа

Доведеният син на Салма Хайек – Франсоа Пино-джуниър, и графиня Лара Козима станаха родители на момченце. Двойката запази бременността в тайна и загатна за сключен брак, а холивудската актриса показа първа снимка с новороденото си внуче

,

Холивудски трилър: Адриен Броуди и Шон Пен снимат филм за саботажа на „Северен поток“

Свят Преди 2 часа

Режисьорът Дъг Лаймън започна снимките на екшън трилъра „Snake Island“ в Загреб. Сюжетът проследява тайна мисия на украински водолази за взривяването на газопроводите, а в главните роли са носителите на „Оскар“ Шон Пен и Адриен Броуди

Размерът на осигуровките зависи не само от дохода, но и от вида на осигуряването, възрастта и категорията труд, показва актуализираната таблица на НАП.

НАП разясни осигуровките за 2026 г.: Какво се променя за работещи и самоосигуряващи се

Парите ни Преди 2 часа

Новите правила засягат осигурителните прагове, държавните служители, здравните вноски, непълното работно време и редица специални режими

Заради високия риск от пожари: Земеделският министър призова гражданите да бъдат внимателни и отговорни

Заради високия риск от пожари: Земеделският министър призова гражданите да бъдат внимателни и отговорни

България Преди 2 часа

За последното денонощие са регистрирани 10 много големи пожара, съобщи Пламен Абровски

IAB България представя AdEx 2025 – водещото проучване за дигиталния рекламен пазар у нас

IAB България представя AdEx 2025 – водещото проучване за дигиталния рекламен пазар у нас

България Преди 2 часа

Резултатите за инвестициите, тенденциите и развитието на пазара ще бъдат представени на 16 септември 2026 г. в София

5-годишното дете, пребито в Новачене, било бутнато от мост, твърдят съседи

5-годишното дете, пребито в Новачене, било бутнато от мост, твърдят съседи

България Преди 2 часа

Състоянието на момченцето остава критично, съобщиха от „Пирогов”