Избори и дъжд ли? Не и на концерта на "Депеш мод"
Източник: Георги Димитров - Бруно
Но о хладното време навън, нито ситният дъжд, нито пък изборният ден успяха да помрачат брилянтния концерт на британската група "Депеш мод" (DepecheMode.com), който се състоя вечерта на 12 май на столичния стадион "Локомотив".

Десетки хиляди българи и гости от съседни страни се насладиха на уникалния тембър на вокалиста на триото Дейв Гейн, страхотните танци, с които екзалтира публиката и невероятните светлинни, мултимедийни и пироефекти.

Така родните фенове, макар и само за два часа, се отърсиха от мислите за понижаващите се температури и разгорещените политически битки в страната.

Сред песните, с които музикантите зарадваха феновете по време на двучасовия концерт (Вж. фотогалерия от събитието), бяха нови парчета от последния албум, а именно Angel, Heaven, Soothe My Soul, Should Be Higher и Soft Touch/ Raw Nerve.

Естестествено, не бяха подминати и класики като Personal Jesus, Enjoy The Silence, Barrel Of A Gun и Walking In My Shoes.

Именно по време на Enjoy The Silence като по поръчка запръска ситен дъждец, но почитателите на бандата не се смутиха ни най-малко от лошите метеорологични условия, а дори напротив – още повече нажежиха атмосферата с бурни аплодисменти и щури танци под дъжда.

Самият Дейв пък обра овациите с провокативното си поведение и перфектно изпълнение на всеки един от хитовете на легендарната банда.

Под светлините на прожекторите

той се сля с музиката и всеобщата радост и изпита истински екстаз на сцената,

който успя да предаде и на всеки, купил си билет за уникалното шоу.

И ако има изпълнители, които излизат на сцената, изпяват песните си с подходяща хореография и след това се прибират зад кулисите, той Дейв не е от тях.

С всяка клетка на тялото си той се наслади на концерта, вилня из сцената, тича към публиката, танцува край музикантите и накара почитателите на "Депеш мод" да настръхнат от вълнение и да го залеят с викове и ръкопляскания.

Огромните екрани и гигантските прожектори пък бяха само едно добро допълнение към цялата емоция, която се събра на столичния стадион.

Всъщност британските музиканти пристигнаха у нас на 11 май, точно в 15:30 ч.

Те кацнаха на българска земя с частен полет от Атина, а на ВИП терминала на летище София бяха посрещнати от много фенове, които дълго време скандираха имената им.

Тримата помахаха на посрещачите, като само Анди не бързаше да влиза в очакващите ги автомобили. Последен от тримата се появи Дейв, който весело поздрави събралото се множество. Той потегли първи към хотела, където вече го очакваха четири масажистки.

Претенциите на "Депеш мод" за престоя в България

За близо двудневния си престой у нас Дейв и компания имаха редица изисквания към организаторите, които трябваше да се погрижат за приятното изкарване на групата на родна земя.

Специално за Дейв Гейн в бекстейджа на сцената на стадион "Локомотив", например, бе изграден мини спа център, тъй като Дейв обича да релаксира всяка свободна минута.

Непосредствено до неговата гримьорна бяха изградени помещения за масаж, стая за релакс и джакузи.

Приглушената светлина и специални, изолиращи всякакъв шум стени, заедно с любими изпълнения на Марвин Гей и Били Холидей, допълваха комфорта на фронтмена, а четири масажистки се грижиха да поддържат във форма легендарния вокал.

След саундчека и непосредствено преди концерта Дейв използва джакузито с ароматни соли от гуава и папая и отдели поне два часа за масаж, за да е във върхова форма за изявата си пред българска публика.

Една дълга подготовка за концерта

В повече от 20 тира бе събрана техниката за концерта на групата, част от световното им турне.

Камионите пристигнаха седмица по-рано, когато започна и строежът на масивната сцена, включваща пироефекти, огромни прожектори и мултимедия.

Самите музиканти пристигнаха у нас след уникално шоу в Атина, Гърция.

Любопитна подробност е, че първите градове, в които групата свири не са избрани на случаен принцип.

След като през 2009 г. Дейв бе диагностициран с ранен стадий на рак на пикочния мехур и не успя да дойде у нас, сега групата реши да стартира турнето именно от страните, в които не успя да свири преди повече от три години.

Какво предстои?
След концерта тук "Депеш мод" се отправят към Букурещ, където ще свирят на 15 май. Следващата спирка е Будапеща (21 май), следват Загреб (23 май), Братислава (25 май), Мюнхен (1 юни) и още девет концерта в Европа, като последният ще се състои във Варшава на 25 юли.

След това британците се отправят към Северна Америка.

A ето и запомнящото се изпълнение на Enjoy the Silence от вечерта на 12 май:
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Започнете деня правилно: Закуска №1 за забавяне на стареенето

Любопитно Преди 5 минути

Обикновената овесена каша може да се превърне в ястие, богато на антиоксиданти

,

Смарт часовниците могат да бъдат вредни: Лекар назова рисковете, за които се мълчи

Любопитно Преди 8 минути

Точността на такива устройства зависи от условията на употреба и нивото на натоварване

Синът на Тъкър Карлсън напуска кабинета на Джей Ди Ванс

Синът на Тъкър Карлсън напуска кабинета на Джей Ди Ванс

България Преди 6 часа

Това се случи на фона на конфликта с Тръмп

Снимката е архивна

Александър Вучич поздрави Румен Радев за победата на изборите

България Преди 7 часа

Сръбският президент обяви в Инстаграм, че е разговарял с лидера на „Прогресивна България“ за стабилността в региона и бъдещото партньорство

"Край с г-н добро момче!": Иран отхвърля обявените от Тръмп нови мирни преговори

"Край с г-н добро момче!": Иран отхвърля обявените от Тръмп нови мирни преговори

Свят Преди 7 часа

Тръмп публикува изявление в Трут соушъл, че неговите пратеници ще пристигнат в Пакистан утре вечер за преговори

Тръмп: САЩ спряха и превзеха кораб с ирански флаг

Тръмп: САЩ спряха и превзеха кораб с ирански флаг

Свят Преди 7 часа

Тръмп: Нашият кораб ги спря точно на място, като проби дупка в машинното им отделение

Паралелно преброяване: „Прогресивна България” печели вота, ГЕРБ-СДС е втора политическа сила

Паралелно преброяване: „Прогресивна България” печели вота, ГЕРБ-СДС е втора политическа сила

България Преди 8 часа

Данните на социологически агенции показват парламент с 5 партии

Делян Пеевски

Пеевски: Имаше репресии срещу членове и симпатизанти на ДПС

България Преди 8 часа

Лидерът на ДПС Делян Пеевски заяви, че „нашият път и нашата кауза остават непроменени, хората знаят, че могат винаги да разчитат на нас и заедно ще успеем“

Румен Радев: Резултатите от изборите са победа на надеждата над недоверието

Румен Радев: Резултатите от изборите са победа на надеждата над недоверието

България Преди 8 часа

Той говори на брифинг, като подчерта, че окончателните резултати все още не са ясни

<p>Иран отказа нови преговори със САЩ въпреки заплахите на Тръмп&nbsp;</p>

Иран отказа нови преговори със САЩ въпреки заплахите на Тръмп за удари по енергийната мрежа

Свят Преди 8 часа

Техеран обвини Вашингтон в нереалистични искания и противоречия; двуседмичното примирие изтича в сряда при затворени пристанища

Учебен ли ще е 20 април за учениците

Учебен ли ще е 20 април за учениците

България Преди 9 часа

Датата идва непосредствено след извънредните парламентарни избори в неделя, когато голяма част от училищата бяха използвани за избирателни секции

Задържаха кмета на Гороцвет за купуване на гласове

Задържаха кмета на Гороцвет за купуване на гласове

България Преди 9 часа

В него са намерени 250 евро и списъци с имена и суми

Емил Дечев обяви за кои партии са сигналите за купуване на гласове

Емил Дечев обяви за кои партии са сигналите за купуване на гласове

България Преди 9 часа

Има три пъти повече сигнали сега в сравнение с 2024 година

ЦИК обяви края на изборния ден в 21.00 часа

ЦИК обяви края на изборния ден в 21.00 часа

България Преди 9 часа

В 23-ти МИР гласуването продължи до 21:00 часа заради опашки пред избирателни секции в район "Студентски"

Асен Василев и Ивайло Мирчев от ПП-ДБ

ПП-ДБ: Българите оставиха ГЕРБ и ДПС в миналото

България Преди 9 часа

"Българските граждани излязоха, гласуваха и оставиха ГЕРБ и ДПС в миналото - това, което протестът си беше поставил за цел. От тук нататък ни чака изключително много работа", заяви Асен Василев

Въоръжен мъж уби 8 деца в Луизиана, загина при преследване

Въоръжен мъж уби 8 деца в Луизиана, загина при преследване

Свят Преди 9 часа

Жертвите са били на възраст от една до около 14 години, каза говорителят на полицията в Шривпорт Крис Борделън