Разгледайте и тествайте новия Toyota Yaris
Източник: Toyota

Т ози и следващият уикенд „ТМ Ауто“ Изток организира Дни на отворените врати за своите клиенти в София, по време на които те ще могат да са запознаят и тестват както новия Yaris, така също и най-новите предложения от Toyota и цялата хибридна гама на марката.

Неспиращата кросоувър- и SUV мания в Европа измести акцента от малките автомобили, но те продължават да са основна движеща сила на континента. Наскоро Toyota показа кросоувър версията Yaris Cross, но това не означава, че компанията не продължава да очаква малкия градски модел да привлича внимание в Европа. Именно новият Yaris ще е един от поводите почитателите на модела, марката и хибридното задвижване да посетят ТМ АУТО ИЗТОК на 17-18-ти и 24-25-ти октомври 2020 г. (от 10.00 до 17.00 ч) за Дни на отворените врати.

За посетителите на събитието на разположение за тест драйв ще са Yaris Hybrid, Corolla седан, Corolla хечбек, Corolla Touring Sports, Camry Hybrid, C-HR Hybrid и RAV4 Hybrid.

Пионерството на Toyota, извело я до световния връх при хибридното задвижване

През 2019 г. компанията е реализирала 224 000 бройки от третото поколение на Yaris, вземайки 7,6% пазарен дял от европейския В-сегмент, което го прави най-продавания модел на Toyota в региона, формирайки над 22% от бизнеса на компанията с нови автомобили.

Новото, четвърто поколение на Yaris има още по-големи амбиции. Достатъчно е само да се погледне силно променения дизайн, за да стане ясно, че Toyota играе смело за още по-голям пазарен дял. Той ще бъде преследван по няколко направления.

Източник: Toyota

Ключов фактор за осъществяване на високите амбиции на Toyota за новия Yaris, е прилагането за първи път на новата конструктивна философия TNGA (Toyota New Global Architecture) върху автомобил от малкия клас, посредством модулната платформа GA-B, която ще бъде използвана за основа на цяла серия от нови модели. Архитектурната платформа GA-B има основен принос за подобрените динамични характеристики на Yaris, осигурявайки по-нисък център на тежестта и много по-висока структурна устойчивост на купето.

Въпреки че много модели в B-сегмента продължават прогресивно да растат на дължина, каросерията на новия Yaris всъщност е по-къса от тази на досегашния модел. Едновременно с това и въпреки намаляването на общата дължина до по-малко от четири метра, междуосието е удължено с 50 мм, което осигурява допълнително пространство в интериора.

Използването на новата платформа GA-B е позволило общата височина да бъде снижена 40 мм, докато увеличението на широчината на каросерията с 50 мм и допълнителните 57 мм в широчината на следите допринасят за цялостната ниска, широка и мощна осанка на новия Yaris.

Когато си пионер и лидер в хибридното задвижване

По време на Дните на отворени врати ТМ АУТО ИЗТОК широката публика ще може да стане част от първата публична поява на новия Yaris пред широката публика у нас.

Любопитните ще могат не само да се докоснат до впечатляващия градски автомобил, но и да се запишат за пробно шофиране.

Източник: Toyota

Новият Yaris се завръща към концепцията на „големия-малък“ автомобил, послужила за вдъхновение на първото поколение на модела, но я интерпретира в изцяло нов стил. Новата платформа е осигурила повече свобода на дизайнерите. Ефектът от концентрираните пропорции на каросерията се засилва и от силно изразените характерни линии по протежение на страничния силует. Мускулестите обеми на предните и задните калници също имат своя принос към цялостния стегнат и хармоничен външен дизайн.

Оформлението на предната част е фокусирано върху голямата решетка и централно разположената емблема на Toyota. Дизайнерите са допълнили динамичното излъчване, изтегляйки назад основите на предните странични колони и увеличавайки дължината на предния капак. Новите фарове с LED технология включват мигачи, чиято функция се редува с тази на дневните светлини. Издължената към предните колела форма на предните светлини има силен стилистичен ефект, който допринася за визуалното скъсяване на предния надвес.

7 неща, които може да не знаете за хибридните коли 

Освен външно, по време на Дните на отворени врати ще имате възможност да се запознаете с Yaris и чрез пробно шофиране (на разположение за тест ще са и други модели на Toyota). За целта може да направите предварителна резервация за тест драйв на телефон 02 960 41 00. Пробните шофирания ще бъдат провеждани изцяло според препоръките за противоепидемични мерки, а автомобилите ще бъдат дезинфекцирани след всяко шофиране. Допуска се само по един човек в автомобил, заедно с представител на ТМ АУТО.

Източник: Toyota

Подредбата на контролните прибори и функциите за управление на мястото на водача следва философията „поглед на пътя, ръце на волана“ – по този начин се гарантира възможността човекът зад волана да се съсредоточи върху пътя и да бъде информиран за основните данни на автомобила с минимално разсейване и отлична видимост във всички посоки.

Сред детайлите в интериора впечатление правят по-голямата площ меки на допир панели на арматурното табло, меките филцови вложки в панелите на вратите, по-широката предна конзола, по-ниската козирка на блока контролни прибори зад волана и спортният волан с малък диаметър.

Източник: Toyota

Изцяло новият 1,5-литров двигател Hybrid Dynamic Force е от същото семейство TNGA двигатели като 2,0-литровия четирицилиндров агрегат, използват в Toyota Corolla и C-HR. Подобно на всички останали хибридни двигатели на Toyota, този също използва цикъла на Аткинсън, при който всмукателните клапани остават отворени за по-дълго време, забавяйки такта на сгъстяване. По този начин се постига подобряване на енергийната ефективност и разхода на гориво, но се намалява мощността на двигателя. Независимо от това, новият двигател постига максимална мощност от 93 к.с./68 кВт и максимален въртящ момент от 120 Нм при по-ниски от досегашните обороти (3600 об/мин).

Новият модел използва автоматична e-CVT трансмисия - електрическа безстепенна трансмисия, която осигурява усещане за плавно ускорение и се отличава с изключително тиха работа.

В новия Yaris се използва литиево-йонна хибридна батерия, чието напрежение е увеличено от 144 на 177.6 V, а броят на акумулаторните клетки в пакета е намален от 120 на 48. Едновременно с това, токопроводимостта е значително подобрена - със 100% към батерията и с 50% от нея навън.

Toyota е продала 15 млн. хибрида

Всички възможности за движение в изцяло електрически EV режим при новия модел са напълно трансформирани – той вече може да развива скорост до 130 км/ч, а шофирането на електричество в градски условия с натоварен трафик е възможно за по-дълги периоди от време. На практика това означава, че водачите могат да се възползват от много от предимствата на електромобил, захранван от акумулаторни батерии, но на по-ниска цена и без притеснения за това кога и къде може да се зареди батерията.

CO2 емисиите са намалени до ниво от 85 г/км, а стойността на средния разход на гориво, измерена съгласно изискванията на тестовия цикъл WLTP е 3,7 л/100 км – намаление с 20% в сравнение с предходния модел.

Новият Yaris се предлага и с 1,5-литров бензинов двигател с шестстепенна ръчна или с безстепенна автоматична трансмисия. Всъщност става дума за същия нов трицилиндров двигател, използван в хибридната система, който в сравнение с конкурентните двигатели с малък работен обем предлага по-добри показатели по отношение на емисиите и разхода на гориво.

На определени пазари в ролята на базов двигател в гамата на новия Yaris ще се предлага 1,0-литров трицилиндров бензинов двигател, подобен на този в предходното поколение Yaris.

По време на Дните на отворени врати, на разположение, за търсещите употребявани автомобили Toyota и Lexus, ще бъде обособена зона от селектирани превозни средства, притежаващи сертификат за техническото състояние на автомобила, предлагащи се с гъвкави възможности за финансиране и преференциални застрахователни условия.

 
Бригадир към ВиК работници: - Вие засега копайте тук, а аз ще отида да проверя къде трябва!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Програмистът Иван Киров отпадна от “Игри на волята”

Програмистът Иван Киров отпадна от “Игри на волята”

Любопитно Преди 4 часа

Бодибилдърката Радостина спечели място във Войната на племената

Украйна удължи военното положение и мобилизацията

Украйна удължи военното положение и мобилизацията

Свят Преди 4 часа

Периодът на военното положение и всеобщата мобилизация в Украйна беше продължен до 3 февруари 2026 г.

Украйна и Европа подкрепят призива на Тръмп, Русия - не

Украйна и Европа подкрепят призива на Тръмп, Русия - не

Свят Преди 10 часа

Европейските лидери призоваха също за увеличаване на натиска върху Москва

ЕП сигнализира за вълна от насилие в Сърбия

ЕП сигнализира за вълна от насилие в Сърбия

Свят Преди 10 часа

Сърбия е поляризирана: ЕП алармира за китайско влияние и медиен натиск

Изненадващата част от тялото, която мъжете намират за секси, а жените крият

Изненадващата част от тялото, която мъжете намират за секси, а жените крият

Любопитно Преди 11 часа

Дори мъжете, които харесват мускулести и атлетични жени, споделят, че намират корема за секси и го предпочитат пред изваяни коремни мускули

ГЕРБ и ИТН предлагат ротационно председателство на Народното събрание

ГЕРБ и ИТН предлагат ротационно председателство на Народното събрание

България Преди 11 часа

Стартирали са и конструктивни разговори между партньорите за Бюджет 2026

Министерството на финансите взе нов дълг за 300 млн. лева

Министерството на финансите взе нов дълг за 300 млн. лева

България Преди 11 часа

Общият размер на новия държавен дълг, набран на вътрешния и външния пазар през 2025 г., възлиза на около 17,1 милиарда лева

„Никога няма да те убия“: Публикацията на Кристен Бел за годишнината ѝ шокира феновете

„Никога няма да те убия“: Публикацията на Кристен Бел за годишнината ѝ шокира феновете

Любопитно Преди 11 часа

45-годишната актриса бе незабавно разкритикувана, тъй като октомври е месец за повишаване на осведомеността относно домашното насилие

Мъж от Пловдив отвлече и изтезава момиче в Германия, осъдиха го на 10 години

Мъж от Пловдив отвлече и изтезава момиче в Германия, осъдиха го на 10 години

България Преди 11 часа

Русиков бе обвинен за отвличане, противозаконно лишаване от свобода, принуда, средна телесна повреда, нанесена по особено мъчителен начин

Тежка катастрофа с жертва и ранени край Стрелча

Тежка катастрофа с жертва и ранени край Стрелча

България Преди 11 часа

Сигналът за произшествието е подаден около 12:20 часа.

Комари са открити за първи път в Исландия

Комари са открити за първи път в Исландия

Свят Преди 11 часа

Климатичната криза прави страната по-гостоприемна за насекомите

ЕП прие реформата на шофьорските книжки в ЕС

ЕП прие реформата на шофьорските книжки в ЕС

Свят Преди 11 часа

Тя ще насърчи притежаването на електронни книжки.

Изненадващите ползи от 1000 крачки след вечеря

Изненадващите ползи от 1000 крачки след вечеря

Любопитно Преди 12 часа

Открий как кратката вечерна разходка подобрява храносмилането, сърдечното здраве, психическото благополучие и качеството на съня

Китайка откраднала историческо злато от френски музей

Китайка откраднала историческо злато от френски музей

Свят Преди 12 часа

Тя е задържана в Барселона

<p>Саркози в килия от&nbsp;9 кв. метра с душ, тоалетна и телевизор</p>

Саркози в затвора: 9 кв. метра с душ, тоалетна, телевизор и „Граф Монте Кристо“

Свят Преди 12 часа

Условията за бившия президент Саркози не се различават от тези за останалите затворници – 9 кв.метра, с душ и тоалетна. От днес Никола Саркози е най-известният затворник на Франция. Мненията за това са противоположни.