Kaufland България представя първия ритейл подкаст у нас

Kaufland България представя първия ритейл подкаст у нас. Аудио поредицата се казва „Истории от рафта“ и започва днес с кратка версия на пилотния епизод „Лютеница vs. Киноа“. Специален гост в него е популярният влогър Крис Захариев, а пълната версия на епизода ще бъде достъпна за слушателите този петък, 26 ноември.

„Истории от рафта“ е подкаст за пазаруването като забавление, ангажимент и наука. Проектът на Kaufland България е първи по рода си за ритейл сектора в България и е в крак с тенденциите аудио форматът все повече да се налага като успешен канал за комуникация. Заговаряйки чрез своя подкаст младите и активни хора, компанията цели да обърне внимание както на водещите теми и тенденциите в сферата на модерната търговия, така и на иновациите и каузите в сектора. В допълнение, чрез „Истории от рафта“ веригата представя по-различен поглед към ритейла - отвъд традиционните представи.

„С този проект започваме нещо ново за Kaufland България. Истински щастливи и горди сме, че сме първата търговска верига в страната, която ще предлага интересно и полезно съдържание за своите най-млади потребители, а и не само за тях, в подкаст. Вярваме, че в нашия сектор освен продуктовото разнообразие, по рафтовете има и вълнуващи истории, които искаме да споделим. Те ще бъдат разказвани от изключително интересен екип от страхотни млади професионалисти. Планирали сме атрактивно съдържание и се надяваме, че „Истории от рафта“ ще спечели сърцата на слушателите.“, каза по повод старта на поредицата Гергана Димитрова, мениджър „Корпоративни комуникации“ в Kaufland България.

Епизодите ще бъдат достъпни в два формата - Audio shorts и Classic и ще излизат два пъти месечно на сайта на подкаста и в платформите Apple Podcasts, Google Podcasts и Spotify. Така наречените audio shorts версии са с продължителност 5 минути и ще бъдат публикувани всяка втора и последна сряда на месеца, като в тях ще бъдат отразени най-важните акценти от предстоящия нов епизод. Пълните версии Classic, с продължителност 10 минути, ще бъде достъпни всеки втори и последен петък на месеца. Освен специални гости, подкастът ще има и три постоянни рубрики. Първата е озаглавена „На входа“ и ще представя забавни топ факти по темата на епизода. Рубриката „Брей! Ти да видиш!“ ще разглежда и съпоставя различни продукти, технологии, иновации, храни и други. В „Ти си!“ място ще намират забавни игри и предизвикателства към аудиторията.

Разказвачите на истории също са трима - Елена Недялкова, Йоана Цанева и Иван Назъров. Триото водещи на „Истории от рафта“ се отличава с ентусиазъм, любопитство и разнообразни интереси, които ще им помагат да разказват за любопитни истории от света на модерната търговия. Младежите определят себе си като активни комуникатори, които обичат както да слушат, така и да разказват всякакви истории.

Елена и Йоана са на 22 години, студенти в специалностите „Реклама“ и „Връзки с обществеността“ в Нов български университет. Техен верен помощник е Иван, който учи „Журналистика“ в Софийски университет и живо се вълнува от здравословно хранене и спорт. Докато Елена и Йоана посрещат различни гости и водят епизодите, Иван ще бъде човекът на терен и ще се грижи за рубриката „Ти си!“ в ролята на специален агент, който отправя предизвикателства към слушателите.

Част от темите, в които ще се гмурнат Ели, Йо и Иван, са „Интернет на нещата в супера: модерни технологии в традиционно „аналогово" пазаруване“, „Пазаруване тук и там: Коледа иде и няма да съм сам вкъщи“, „Код Зелено: искам да пазарувам, без да замърсявам“, „Герой, докато пазарувам: как мога да съм от помощ на общността“ и други.

Партньори на Kaufland България в реализирането на „Истории от рафта“ са „Н4Н“ -консултантска агенция за преживяванията на хората в бизнеса, и първата българска агенция, изцяло специализирана в създаването на аудио подкaсти - 4 Web Studio.

 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
„Буря в чаша вода“: Напрежение в ПП–ДБ заради разпределението на мандатите

„Буря в чаша вода“: Напрежение в ПП–ДБ заради разпределението на мандатите

България Преди 16 минути

Асен Василев е дал срок на партньорите си до утре, за да решат дали искат той да избере Хасково

<p>Кралица на красотата почина от инфаркт на 31 години</p>

Бразилска кралица на красотата почина от сърдечен удар на 31 години

Свят Преди 41 минути

Светът на красотата е в траур след смъртта на Маяра Кристина де Лима Фиел. 31-годишната кралица на красотата е покосена от фулминантен миокардит – внезапно възпаление на сърцето, което не е оставило шанс на лекарите да спасят живота ѝ

Как изчезването на 11 учени роди една от най-шумните конспирации

Как изчезването на 11 учени роди една от най-шумните конспирации

Свят Преди 45 минути

За ентусиастите на тема извънземни от определен кръг, тази мистерия дойде като модерен Розуел

Русия удари Запорожка и Житомирска област с планиращи бомби, има загинали

Русия удари Запорожка и Житомирска област с планиращи бомби, има загинали

Свят Преди 45 минути

Разрушени са къщи, а взривната вълна и отломките са нанесли щети на сгради

Заловиха 119 флакона ботулинов токсин на „Капитан Андреево“

Заловиха 119 флакона ботулинов токсин на „Капитан Андреево“

България Преди 1 час

Шофьорът обяснил, че ги пренася с цел продажба, но не знаел, че трябва да ги декларира

Два влака се удариха челно в Дания, има ранени

Два влака се удариха челно в Дания, има ранени

Свят Преди 1 час

Инцидентът е станал на около 40 км северно от Копенхаген

Снимката е илюстративна

Унищожиха тонове негодно месо от кланица в Търговищко

България Преди 1 час

Констатирани са и несъответствия по отношение на сградния фонд и оборудването на предприятието

ВАС: Оценките от матурите след 12 клас вече ще могат да се оспорват

ВАС: Оценките от матурите след 12 клас вече ще могат да се оспорват

България Преди 1 час

Решението е окончателно и не подлежи на обжалване

Природният газ ще поскъпне с 5% през май

Природният газ ще поскъпне с 5% през май

България Преди 1 час

Енергийният регулатор ще вземе окончателно решение за цените на 30 април

Внимавайте! Гърция въвежда нова глоба от 350 евро за шофьорите

Внимавайте! Гърция въвежда нова глоба от 350 евро за шофьорите

Свят Преди 1 час

Новите правила в Гърция позволяват задържане на автомобила на границата при неплатени стари глоби

Снимката е илюстративна

Тъжната съдба на най-странния фен в света: Човекът статуя от ДР Конго Мишел Мболадинга гледа неподвижно 13 години, но изпусна Мондиала

Свят Преди 1 час

Мишел Мболадинга, „човекът статуя“ от ДР Конго, стана световен символ, гледайки футбол неподвижно в чест на Патрис Лумумба. Въпреки че вече е звезда, визов абсурд го спря за САЩ и той ще изпусне историческото участие на страната си на Мондиал 2026

Йордан от Hell’s Kitchen: Много пъти съм искал да се откажа от готвенето заради нулевия социален живот!

Йордан от Hell’s Kitchen: Много пъти съм искал да се откажа от готвенето заради нулевия социален живот!

Любопитно Преди 1 час

Признава, че е влязъл без почти никаква подготовка, след като приятелката му го записва за кастинг буквално дни преди първите снимки на предаването. Самият той не е очаквал да стигне толкова напред и приема отпадането си с усмивка, макар в края на участието напрежението вече да му е натежало

Инвестират 1,9 млн. евро за модернизация на детската онкохематология в ИСУЛ

Инвестират 1,9 млн. евро за модернизация на детската онкохематология в ИСУЛ

България Преди 2 часа

Клиниката не е ремонтирана основно повече от 17 години

След скандал: Син преби баща си със стол

След скандал: Син преби баща си със стол

България Преди 2 часа

Случаят е от Павликени