Цената на петрола с 6-месечен минимум
Източник: ЕПА/БГНЕС

Котировките на петрола се сринаха до шестмесечни минимуми на фона на продължаващите опасения на инвеститорите за отслабващото търсене на енергоизточници и вялата икономика на САЩ, съобщават Асошиейтед прес и Франс прес.

В сутрешната азиатска електронна сесия на Нюйоркската търговска борса американският лек суров петрол с доставка през септември поевтиня с 92 цента до 85,71 долара за барел.

В четвъртък цената на същите контракти спадна с цели 5,30 долара или 5,8% до 86,63 долара за барел.

Лондонският сорт Брент от Северно море със същия срок на доставка днес понижи стойността си с 13 цента до 107,12 долара за барел.

Същевременно на "Уолстрийт" низходящата тенденция се задълбочи

на фона на засилващите се опасения от забавяне на икономическия растеж в САЩ и Европа, предаде Асошиейтед прес.

Промишленият индекс Дау Джоунс се срина с над 350 пункта, заличавайки всички печалби за годината - индексът потъна с 3 на сто до 11 538 пункта.

По-широкообхватният индекс Стандард енд Пуърс 500 спадна с 42 пункта, или 3,4 на сто, до 1218 пункта, а индексът на високотехнологичните дружества Насдак се срина с 94 пункта, или 3,5%, до 2598 пункта.

С много силен спад на индексите започна търговията на европейските фондови борси

днес. Водещият индекс DAX на Франкфуртската фондова борса потъна с 3,91% до 6163,98 пункта, продължавайки силно низходящата тенденция от вчера и следвайки движението рязко надолу на Уолстрийт и азиатските борси.

Индексът САС 40 на Парижката фондова борса се сви с 3,07% до 3218,39 пункта, тъй като пазарът е обезпокоен силно от състоянието на американската икономика и дълговата криза в еврозоната.

Лондонският FTSE-100 също отчете силен спад - със 161,20 пункта или 3,05% спрямо закриването вчера до 5232,94 пункта в началото на днешната сесия на фона на безпокойството, близко до паника, на всички пазари.

Борсата в Милано откри днешната сесия със понижение от цели 3,5% под въздействие на почти паническия климат заради обезпокоителните перспективи пред световната икономика и опасенията от разпространение на дълговата криза в еврозоната.

Индексът FTSE Mib спадна до 15 563 пункта. В Мадрид индексът Ibex-35 отстъпи с 2,40%,
преминавайки под прага от 8500 пункта. Испания, също като Италия, е изправена пред недоверието на инвеститорите.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ЦИК: Заявления за гласуване по друг адрес се подават до 4 април

ЦИК: Заявления за гласуване по друг адрес се подават до 4 април

България Преди 3 часа

Заявления се подават и по електронен път през сайта на ГД ГРАО

Тръмп: Мисля, че войната с Иран е почти приключила

Тръмп: Мисля, че войната с Иран е почти приключила

Свят Преди 3 часа

Тръмп: Те нямат военноморски сили, нямат комуникации, нямат въздушни сили

Бенчев: Цената на петрола може до стигне до 150 долара

Бенчев: Цената на петрола може до стигне до 150 долара

Свят Преди 5 часа

Председателят на Управителния съвет на Българската петролна и газова асоциация опредли ситуацията като "абослютно невиждана"

РС Македония готви отговор за България

РС Македония готви отговор за България

Свят Преди 6 часа

Муцунски: Изненадан съм как България се отнася към наши граждани

МАЕ призова за освобождаване на петролни запаси

МАЕ призова за освобождаване на петролни запаси

Свят Преди 7 часа

Френският министър на финансите Ролан Лескюр заяви, че държавите от Г-7 „все още не са стигнали дотам“

Три дрона са засечени над летището в София снощи

Три дрона са засечени над летището в София снощи

България Преди 8 часа

Не се е наложило пренасочване на полети

Нови подробности за стрелбата по дома на Риана: Стреляно е с полуавтоматична пушка AR-15 (СНИМКИ)

Нови подробности за стрелбата по дома на Риана: Стреляно е с полуавтоматична пушка AR-15 (СНИМКИ)

Свят Преди 9 часа

Полицията публикува кадри на надупчената порта на имота; в колата на нападателката е открита полуавтоматична карабина AR-15 и седем гилзи

Лейди Гага с вълнуваща новина за сватбата си две години след годежа с Майкъл Полански

Лейди Гага с вълнуваща новина за сватбата си две години след годежа с Майкъл Полански

Любопитно Преди 9 часа

След месеци на пътувания и спекулации, поп иконата най-накрая разкри, че венчавката с бизнесмена Майкъл Полански наближава. Двойката планира церемонията „скоро“, докато звездата вече подготвя документите за защитата на своето състояние

Зам.-директорът на НКЖИ Нели Андреева подаде оставка

Зам.-директорът на НКЖИ Нели Андреева подаде оставка

България Преди 9 часа

Нели Андреева обясни, че се разделя с компанията след 20 години в сектора заради съмнителни назначения

Макрон: Когато Кипър е нападнат, тогава и Европа е нападната

Макрон: Когато Кипър е нападнат, тогава и Европа е нападната

Свят Преди 9 часа

Той каза това по време на посещение на средиземноморския остров, където пристигна днес, за да обсъди укрепването на регионалната сигурност с кипърския президент Никос Христодулидис и гръцкия министър-председател Кириакос Мицотакис на фона на ескалацията на войната в Иран и рязкото покачване на цените на петрола

Исмаилов: Недопустимо е 60% от служителите на Български пощи да са на минимална заплата

Исмаилов: Недопустимо е 60% от служителите на Български пощи да са на минимална заплата

Свят Преди 9 часа

Исмаилов: Изпълнителният директор получава заплата от над 7600 евро месечно

,

"Ангел" на борда: Тайните кодове, с които стюардесите съобщават за спешни случаи

Любопитно Преди 9 часа

Екипажите използват специфичен език от кодове и звукови сигнали, за да координират реакциите си при медицински инциденти, без да предизвикват паника сред пътниците

София купува 75 тролейбуса и 50 електробуса

София купува 75 тролейбуса и 50 електробуса

България Преди 9 часа

Чаушев подчерта, че това е комплексно предложение и не се работи на парче

,

Соня Йончева събира световния оперен и музикален елит на „Гала в София“

Любопитно Преди 10 часа

Оперната прима ще зарадва българската публика с два грандиозни спектакъла на сцена на площад „Св. Александър Невски” на 25 и 27 август в София

<p>Колко тежко е ранен новият върховен лидер на Иран?</p>

Колко тежко е ранен новият върховен лидер на Иран Моджтаба Хаменей?

Свят Преди 10 часа

Иранските медии го описват като "ранен от врага във войната"