Ар риканският президент Джордж Буш помоли всички държави да изпълнят националния си химн утре, точно в 8,46 часа нюйоркско време. Това е точният момент, когато преди три месеца се разби първият самолет в първата кула на Световния търговски център. Едно емоционално припомняне за голямата трагедия, отбелязва "Франс соар".

Докато мирисът на смъртта все още се носи, Ню Йорк си измисля наново бъдещето, разсъждава от своя страна "Фигаро". Тези три месеца, които промениха Америка, й показаха, че нейната любов към свободата съвсем не е достатъчна, за да бъде обичана от всички. Вестникът обаче не пропуска да отбележи, че въпреки опасенията, три месеца след катастрофата, очакваният икономически колапс не се случи, като се изключат авио- и осигурителният сектор, които се намират в изключително затруднение. Икономическото приложение на "Фигаро" пише, че американската борса в момента е готова да заложи на своето съвземане и че с войната държавността в Съединените щати се закрепва. Вестникът отбелязва и патриотичният пример, даден от трикратният победител на "Тур дьо Франс" Ланс Армстронг, който заяви, че след атентатите на 11 септември се чувства още по-горд, че е американец. Холивуд пък отива на война, допълва "Либерасион" разсъждавайки върху примера на надпреварващите се актьори и режисьори, които отиват в Афганистан, за да повдигнат морала и да подкрепят американските части там.

Напълно е възможно пакистански ядрени експерти да имат връзка с терористичната организация Ал Кайда, разкрива от своя страна "Ню Йорк таймс". Докато американските сили продължават усилено да бомбардират околностите около пещарата Тора-Бора, сухопътните сили се подготвят за атака, продължава разкритията "Хералд трибюн". Вестникът е категоричен, че ловът на Бин Ладен се усилва. А за "Паризиен" терористът просто си играе на криеница. Докато американците се страхуваха от един нов Виетнам, Буш им предложи светкавична война, отбелязва "Ла Нувел Репюблик дю Сентр Уест". А "Ню Йорк таймс", отбелязва, че след мигновеното падане на режима на талибаните, критиките от страна на европейските партньори изведнъж пресекнаха.

И за една друга победа - заразяващата победа на френската жандармерия, както я окачествява "Фигаро". 1,5 млрд. френски франка отпусна премиерът Лионел Жоспен този уикенд, за да усмири гнева на жандармерията, допълва "Либерасион". И сега той ще трябва да убеждава противниците си, че не е клекнал твърде бързо и не е дал твърде много. Според френската преса обаче, проблемът се състои в това, че след тази отстъпка може да дойде ред на полицаите да плачат, че не са достатъчно обичани.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Непоколебимият Мартин Методиев е новият шампион на Hell’s Kitchen

Непоколебимият Мартин Методиев е новият шампион на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 4 часа

На финала той надви най-големия си опонент Ивайло в зрелищна вечерна резервация

Арести заради корупция в НАТО

Арести заради корупция в НАТО

Свят Преди 4 часа

Белгийските, нидерландските, италианските, испанските и американските власти проведоха едновременни операции

Арестуваха българи в Солун за принуда към проституция

Арестуваха българи в Солун за принуда към проституция

Свят Преди 4 часа

Принуждаваната колумбийка не е посмяла да се обърне директно към полицията

ФБР спря атака на „Ислямска държава“ в САЩ

ФБР спря атака на „Ислямска държава“ в САЩ

Свят Преди 5 часа

Според ФБР младеж е планирал масова стрелба в „Детройтския арсенал“

Стармър: Атака срещу демокрацията

Стармър: Атака срещу демокрацията

Свят Преди 5 часа

Полицията продължава разследването на нападението срещу имот и автомобил, свързани със Стармър.

Поне 15 ранени от мълния във Франция

Поне 15 ранени от мълния във Франция

Свят Преди 5 часа

Лице с германска националност в тежко състояние

Огромен пожар в Испания, десетки хиляди бяха предупредени да не излизат

Огромен пожар в Испания, десетки хиляди бяха предупредени да не излизат

Свят Преди 6 часа

На този етап няма информация за ранени

МФ: Столична община разполага с достатъчно пари

МФ: Столична община разполага с достатъчно пари

България Преди 8 часа

МФ подчертава, че посочените суми представляват публична информация

Психолози настояват за разследване на Гюцова

Психолози настояват за разследване на Гюцова

България Преди 9 часа

Домашното насилие не е любов, а престъпление

<p>Ужас в Българин, отвличане, мъчения, изнасилване</p>

Ужас в Българин, измъчвали отвлечена двойка, насилвали жената

България Преди 9 часа

Обвиняемите изнудвали близките на жертвите за пари

Затварят изцяло пропадналия път Девин - Кричим

Затварят изцяло пропадналия път Девин - Кричим

България Преди 9 часа

Подпорната стена в участъка пропадна, а с нея и голямо парче от пътното платно

<p><strong><span style="color:#ff0000;">Метрото няма да спира</span></strong>, но блокадата на София остава</p>

Метрото няма да спира, но блокадата на София остава

България Преди 10 часа

Служителите са взели решение и в четвъртък да няма наземен транспорт.

Предлагат промени за първия учебен срок

Предлагат промени за първия учебен срок

България Преди 10 часа

Това е заложено в проекта за промяна в Наредбата за организацията на дейностите в училищното образование

„Страхувам се за живота си“: Хали Бейли с тежки обвинения срещу бившия си

„Страхувам се за живота си“: Хали Бейли с тежки обвинения срещу бившия си

Свят Преди 10 часа

„Не мога да позволя повече това насилие“, пише актрисата от "Малката русалка" в съдебни документи

Дженифър Лопес показа шевове на лицето си след инцидент (СНИМКИ)

Дженифър Лопес показа шевове на лицето си след инцидент (СНИМКИ)

Любопитно Преди 11 часа

Травмата е станала по време на репетициите на Американските музикални награди