Пи ишаването цените на телефонни разговори през БТК и новите министри са сред водещите теми за софийските всекидневници, информира Българската редакция на Би Би Си.

"БТК въвежда такса "начало на разговор" е водещото заглавие на "Сега".

Вестникът обяснява, че от 1 април компанията променя напълно начина, по който ще се образуват цените.

Вместо в импулси телефонните разговори ще се отчитат в минути и секунди. Въвежда се и такса (13,2 ст.) с ДДС, която ще се плаща за всяко започване на градски и междуградски разговор.

"Дневник" добавя, че според БТК с промяната се дава възможност на хората да говорят повече и по-дълго. Проучванията сочели, че домашните и бизнес абонатите говорят кратко.

Изданието определя новата ценова политика на телекома като "революция в тарифите".

"Монитор" намира добрата страна на повишението на цените: "Нощем и през уикенда говорим на воля за 11 ст."

Важно уточнение прави "Новинар": хората, които ползват тарифните абонаментни планове на БТК с включени безплатни минути, ще плащат такса "обаждане" след изтичането на минутите.

Изданието коментира новата ценова политика на компанията така: "Телекомът обаче ни остави утехата, че можем да говорим нощем и пет часа, ако искаме, само срещу 15 ст. Така към активния ни нощен живот се прибавя още една възможност - да си говорим по телефона. Докато готвим, чистим с прахосмукачката и пускаме пералнята заради "евтиния" ток."

"24 часа" обобщава новите цени така: "Говориш кратко, плащаш скъпо; говориш дълго, сметката пада".

"Чилова и Доган го отнесоха за рокадите в кабинета" - така "Сега" обобщава продължилите четири часа дебати в парламента на предложените от премиера Сакскобургготски промени в правителството.

Изданието посочва, че парламентарните дебати за структурните и персонални промени в кабинета преминали във вяла атака и слаба защита.

Според "Дневник" очакванията са, че целият екип на Министерството на икономиката ще остане въпреки слуховете, че заместниците били подали оставки.

Новият министър на земеделието Нихат Кабил, още преди официално да встъпи в длъжност, каза, че ще помоли премиера да назначи двама заместници.

Нина Чилова, която поема новото Министерство на туризма и културата, обеща да привлече изтъкнати интелектуалци и артисти и експерти финансисти.

Тя щяла да заложи на нестандартни решения за финансиране на културата. "Дневник" е озаглавил статията "На посрещане".

С подобно заглавие излиза и "Монитор": "Сдаването на властта" - като уточнява, че Милко Ковачев не е поел официално ангажимент пред Шулева да запази зам.-министрите на постовете им.

"Стандарт" свързва темата с ремонтирания кабинет с повишението на цените и излиза с драматично заглавие на първа страница: "Нови цени с новия кабинет. Телефоните поскъпват, вдигат тарифите на тока за фирмите. Удрят ни с жесток данък върху наемите".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Джафар Панахи

Триумф в Кан: Иранският режисьор Джафар Панахи спечели "Златна палма"

Любопитно Преди 8 часа

Режисьорът два пъти е бил в затвора в Иран, като доскоро нямаше право да напуска родината си

Отиде си легендата на българския футбол Кирил Ивков

Отиде си легендата на българския футбол Кирил Ивков

България Преди 9 часа

Легендата на "Левски" почина на 78-годишна възраст

Започна розоберът в Казанлъшко

Започна розоберът в Казанлъшко

България Преди 11 часа

Традиционните ритуали розобер са част от програмата на “Празник на Розата”

Александър Варов: Нека да не приемаме изкуствения интелект за говореща маймунка

Александър Варов: Нека да не приемаме изкуствения интелект за говореща маймунка

България Преди 11 часа

Изпълнителният директор на „Нетинфо“ е сред участниците в 20-а Световна среща на българските медии

62 мъртви, 0 виновни: Траурен марш за жертвите от „Пулс“ в Кочани

62 мъртви, 0 виновни: Траурен марш за жертвите от „Пулс“ в Кочани

Свят Преди 11 часа

Протестът е организиран от семействата на жертвите при пожара в дискотека „Пулс“

Градушка с размери на орех удари Старозагорско (ВИДЕО)

Градушка с размери на орех удари Старозагорско (ВИДЕО)

България Преди 11 часа

Има нанесени поражения върху овошки и селскостопанска продукция

Премиерът разпореди допълнителни мерки по пътя Телиш - Радомирци

Премиерът разпореди допълнителни мерки по пътя Телиш - Радомирци

България Преди 12 часа

Това съобщиха от правителствената пресслужба

"Екс" се срина: Хиляди съобщават за проблеми със социалната мрежа

"Екс" се срина: Хиляди съобщават за проблеми със социалната мрежа

Свят Преди 12 часа

За втори път тази седмица се наблюдават нарушения в достъпа до социалната мрежа

Министър Вълчев: Бъдещето е на изкуствения интелект, трябва да имаме повече програмисти

Министър Вълчев: Бъдещето е на изкуствения интелект, трябва да имаме повече програмисти

България Преди 13 часа

Това каза министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, който участва във втория панел "Новото знание в медиите"

„Той е точно като нас!“: Педро Паскал летя в икономична класа на път за Кан (ВИДЕО)

„Той е точно като нас!“: Педро Паскал летя в икономична класа на път за Кан (ВИДЕО)

Любопитно Преди 13 часа

Актьорът изненада феновете си, след като беше заснет да лети с редовен търговски полет от Лондон до Ница

Тир помля бензиностанция край Плевен – за щастие, без жертви

Тир помля бензиностанция край Плевен – за щастие, без жертви

България Преди 14 часа

Превозното средство е отнесло табелката с цените на обекта

Пожар остави Кан без ток, подозират умишлен палеж

Пожар остави Кан без ток, подозират умишлен палеж

Свят Преди 14 часа

Светофарите в Кан и близкия Антиб са спрели след 10 ч., което е причинило задръствания и хаос в центровете на градовете

Британци се сбиха в центъра на Слънчев бряг

Британци се сбиха в центъра на Слънчев бряг

България Преди 14 часа

Не е ясна причината за сбиването, но по всяка вероятност е продиктувана от приемането на солидно количество алкохол

Ердоган се срещна със сирийския президент в Истанбул

Ердоган се срещна със сирийския президент в Истанбул

Свят Преди 14 часа

Ердоган прие Шараа с официална церемоня в президентския дворец Долмабахче

Русия и Украйна си размениха по още 307 военнопленници

Русия и Украйна си размениха по още 307 военнопленници

Свят Преди 14 часа

Ведомството заяви, че размяната на военнопленници ще продължи

Почина журналистът Красимир Ганев

Почина журналистът Красимир Ганев

България Преди 15 часа

Поклонението е на 28 май от 13:00 ч. в столичния храм „Света София“