Бу урещ предприе голяма контраофанзива в Брюксел, пише "Дневник". Румънските власти не искат продължаване на процедурите по международните осиновявания, заяви премиерът Адриан Нъстасе в Брюксел, където беше на официално еднодневно посещение.

Фактът, че все още нямаме законодателство в областта на осиновяванията в чужбина, не е по вина на румънското правителство, изтъкна премиерът. Той припомни, че румънските власти са обсъждали с ЕС в продължение на 2,5 г. текстовете на новите закони в областта на осиновяванията и че различните гледни точки на представители на страните, членки на съюза, не са позволили тези текстове да бъдат финализирани.

България е загубила близо 1,2 млн. души в годините на прехода от 1990 г. до 2002 г. - над 700 хил. са емигрирали в чужбина, с други 461 хил. души населението е намаляло заради ниската раждаемост и високата смъртност. Това съобщи проф. Минко Минков от Центъра за изследване на населението към БАН.

И БСП се обяви против сделката за БТК. След изявленията във вторник на членове от ръководството на ДПС, че още е рано да се пие шампанско за сделката за БТК, вчера и БСП се обяви против продажбата на компанията. "Коалиция за България" поиска да бъде свикано извънредно заседание на парламентарната икономическа комисия, на което да бъде представена информация за приватизацията на телекома. Левицата поиска още вицепремиерите Лидия Шулева и Николай Василев, както и изпълнителният директор на Агенцията за приватизация (АП) Илия Василев да запознаят членовете на комисията със съдържанието на подписания с "Вива Венчърс" договор.

Пенсионните фондове щели да инвестират в бизнеспроекти, пише "Сега". Пенсионноосигурителните дружества се насочват към инвестиции в малки и средни предприятия освен в държавни ценни книжа и акции от големи компании. 550 млн. лв. е инвестиционният портфейл на пенсионните фондове у нас, като към 2010 г. се очаква тези дружества да натрупат над 3 млрд. лв. Средната доходност на компаниите от сектора е 12% за 2003 г. Това каза Никола Абаджиев, председател на Българската асоциация на дружествата за допълнително пенсионно осигуряване.

Мелничари: Хлябът ще продължи да поскъпва. Цената на хляба у нас ще продължи да нараства и може да се увеличи с 10 стотинки за бройка през следващите две години. Това щяло да се отрази с около 1,5-2 лв. на месечната издръжка на човек. Поскъпването е неизбежно не защото хлебопроизводителите и мелничарите са спекуланти, а защото такива са икономическите реалности. Това заявиха членове на Съюза на българските мелничари вчера. Според тях неадекватната политика на Министерството на земеделието по отношение на зърното и далаверите на държавния резерв, който се държал като нелоялен конкурент на частниците, са довели до хаос на пазара и повишаване на цените.

Погват уличните млекари и баничари, информира "Стандарт". Домашното мляко, което се продава в пластмасови бутилки по пазарите, ще се конфискува и изхвърля от санитарните инспектори. Същото ще се случи и с други храни, които се продават по улиците без разрешително. Това съобщи Снежана Алтънкова от здравното министерство.

Британци вдигат вилни селища край Каварна. Българо-английската фирма "България сий пропъртийс" ще строи вилно селище в община Каварна. Компанията спечели търга за терен от 18 дка до комплекс "Корвуна". Те предложиха цена от 290 хил. лева. Селището, което ще е готово за сезон 2005, ще има 50 къщички на по 2-а и 3 етажа.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Божидар Саръбоюков след бронза: Най-сладко е да успееш в последния опит

България Преди 1 минута

22-годишният ни лекоатлет донесе първо отличие за България от европейско първенство от 8 години насам. Саръбоюков призна, че е поел голям риск в последния си скок от 8.26 м и обяви, че му предстоят участия в Диамантената лига

Пълна промяна: Синът на Анджелина Джоли шашна с ярка червена коса

Пълна промяна: Синът на Анджелина Джоли шашна с ярка червена коса

Любопитно Преди 18 минути

18-годишният син на Анджелина Джоли и Брад Пит – Нокс, зашемети с нова яркочервена прическа. Младежът, който наскоро взе диплома без фамилията на баща си, продължава да експериментира с визията си, следвайки хамелеонския стил на известната си майка

.

Феноменът Gen Z: Защо младите харчат за кафе и пътувания, но се отказват от собствен дом

Любопитно Преди 50 минути

Gen Z започва да спестява за пенсия 10 години по-рано от своите родители, но отказва да купува жилища. Вместо това младите избират „икономиката на малките удоволствия“ – харчейки за пътувания, козметика и ежедневни радости.

Двама се борят за шеф на НЗОК, един е кандидат за заместник

Двама се борят за шеф на НЗОК, един е кандидат за заместник

България Преди 53 минути

„Прогресивна България“ и „Продължаваме Промяната“ издигнаха свои номинации за управител на здравната каса

<p>Абсолютен рекорд свари реколтата в Южна Корея</p>

Климатичен кошмар: Вадят сварени картофи директно от нивите в Южна Корея

Любопитно Преди 1 час

Рекордната жега от 42,5°C в Южна Корея съсипа реколтата от картофи, правийки ги меки като сварени още в почвата. Овощните градини и зеленчуковите масиви са унищожени, а учените предупреждават за предстоящ срив и драстичен скок в цените на храните

Откриха мъртъв шеф на телевизия в Северна Македония, по тялото му има наранявания

Откриха мъртъв шеф на телевизия в Северна Македония, по тялото му има наранявания

Свят Преди 1 час

38-годишният Лирим Хайредини, директор на телевизионната станция „Алсат-М“, е намерен безжизнен край търговски център в центъра на Скопие, полицията разследва случая

Салма Хайек празнува изненадващата новина за бебе в семейството

Салма Хайек празнува изненадващата новина за бебе в семейството

Любопитно Преди 1 час

Доведеният син на Салма Хайек – Франсоа Пино-джуниър, и графиня Лара Козима станаха родители на момченце. Двойката запази бременността в тайна и загатна за сключен брак, а холивудската актриса показа първа снимка с новороденото си внуче

,

Холивудски трилър: Адриен Броуди и Шон Пен снимат филм за саботажа на „Северен поток“

Свят Преди 2 часа

Режисьорът Дъг Лаймън започна снимките на екшън трилъра „Snake Island“ в Загреб. Сюжетът проследява тайна мисия на украински водолази за взривяването на газопроводите, а в главните роли са носителите на „Оскар“ Шон Пен и Адриен Броуди

Размерът на осигуровките зависи не само от дохода, но и от вида на осигуряването, възрастта и категорията труд, показва актуализираната таблица на НАП.

НАП разясни осигуровките за 2026 г.: Какво се променя за работещи и самоосигуряващи се

Парите ни Преди 2 часа

Новите правила засягат осигурителните прагове, държавните служители, здравните вноски, непълното работно време и редица специални режими

Заради високия риск от пожари: Земеделският министър призова гражданите да бъдат внимателни и отговорни

Заради високия риск от пожари: Земеделският министър призова гражданите да бъдат внимателни и отговорни

България Преди 2 часа

За последното денонощие са регистрирани 10 много големи пожара, съобщи Пламен Абровски

IAB България представя AdEx 2025 – водещото проучване за дигиталния рекламен пазар у нас

IAB България представя AdEx 2025 – водещото проучване за дигиталния рекламен пазар у нас

България Преди 2 часа

Резултатите за инвестициите, тенденциите и развитието на пазара ще бъдат представени на 16 септември 2026 г. в София

5-годишното дете, пребито в Новачене, било бутнато от мост, твърдят съседи

5-годишното дете, пребито в Новачене, било бутнато от мост, твърдят съседи

България Преди 2 часа

Състоянието на момченцето остава критично, съобщиха от „Пирогов”

Къде отиват парите ви? 10 коварни разхода, които изяждат бюджета ви

Къде отиват парите ви? 10 коварни разхода, които изяждат бюджета ви

Любопитно Преди 2 часа

Заплатата ви все още дори не е имала време да „престои“ в сметката ви, а вие вече се чудите къде са отишли част от парите

След взривовете в склада за боеприпаси: Прокуратурата влезе на оглед в „ЕМКО“

След взривовете в склада за боеприпаси: Прокуратурата влезе на оглед в „ЕМКО“

България Преди 2 часа

На място са следователи от следствен отдел, както и вещи лица и експерти