Някои ветерани, интервюирани от вестника, са на мнение, че само химическо оръжие би имало ефект там, но тогава тъкмо американците възнегодували срещу употребата му. Други смятат, че времето е най-големият съюзник на талибаните, които вече призоваха САЩ да бъдат търпеливи, и предричат, че ако започнат война, американците ще се превърнат от жертви в палачи.
Във война с Афганистан армията е безполезна, твърдят ветерани и препоръчват по-скоро ювелирна работа на специалните служби от цял свят, включваща по-ефективно вербуване в средите на терористите, които да бъдат накарани да обърнат оръжията към своите лидери.
Вестникът помества и интервю с ген. Борис Громов, губернатор на Подмосковието, ръководил съветската операция в Афганистан и изтеглянето на войските оттам през 1989 г. Според генерала макар и да са отлично оборудвани и тренирани, животът в пустинята на Централна Азия ще бъде жестоко изпитание за американските войници. Невъзможно е там да бъде изпратен малък контингент, смята Громов и припомня, че СССР изгубили 15 000 души в 10-годишната война.
Не мисля, че американците биха загубили по-малко, ако изпратят в страната пехота, казва генералът. През 1989 г. той последен напусна афганистанската територия, а няколко години по-късно публикува мемоарите си под заглавие "Ограничен контингент" (така се е наричала съветската армия от 100 000 войници, изпратена в Афганистан. Ние обаче нямахме за задача да победим, казва Громов и припомня, че през декември 1979 г. съветските войници пресекли границата, за да помогнат на афганистанското правителство. Тогава руснаците владеели градовете, но селските райони били в ръцете на бунтовниците, а управляващите бездействали.