Епизодът, в който Гейтс ще играе себе си, ще се излъчи на 13 ноември. Ролята му предвижда той да се отбие в студиото по време на 2000-ото радиопредаване, за да честити този юбилей на д-р Фрейжър, а после да обясни на слушателите това-онова за "Майкрософт", разкриха от щаба на сериала. Появата на Гейтс на снимачната площадка предшества официалната премиера на новата операционна система на компанията - Windows XP.
Поканата за ВИП-участието обаче дошло по приятелска линия, тъй като софтуерният магнат е фен на доктора и приятел с един от режисьорите на сериала Уил Шринър. Репликите на Бил Гейтс били две-три странички и той се справил само с три-четири дубъла, разкриха продуцентите, които го описаха като "много сърдечен" и добавиха, че тъй като двамата с Грамър се оказали с еднакви ризи, на Гейтс му се наложило да смени своята в гардероба на продукцията.