Кралска буря: Уилям планира да лиши Меган от титлата „Нейно Височество“
Източник: Getty Images

Р азгневеният принц Уилям, според съобщения в медиите, възнамерява да лиши Меган Маркъл и принц Хари от техните кралски титли „Негово/Нейно Кралско Височество“, след като наследи британския трон от крал Чарлз III.

„Чарлз може и да е склонен да търпи това, но Уилям няма да го направи“, заяви източник от кралското семейство пред Daily Beast, визирайки използването от страна на Маркъл на титлата „Нейно Кралско Височество“ при рекламирането на продукти от новия си лайфстайл бранд – включително и скъпо сладко.

„Той изпитва дълбока неприязън към Хари и Меган, смята ги за предатели на всичко, в което семейството вярва. Мисълта, че използват кралския си статут като маркетингов инструмент, го вбесява“, допълва източникът.

Същият твърди, че Маркъл е нарушила договореност с покойната кралица Елизабет II, като е използвала титлата „Нейно Кралско Височество“ – в английски оригинал Her Royal Highness – при популяризирането на своята марка As Ever. След участие в подкаст в понеделник, Маркъл е подписала подаръчна кошница – съдържаща „домашен ягодов сос“ – за водещата Джейми Кърн Лима, използвайки въпросната титла.

Бележка, придружаваща подаръка, гласяла: „С поздрави от Нейно Кралско Височество херцогинята на Съсекс“. Както бележката, така и кошницата са били показани в подкаста на Кърн Лима.

Приятел на принц Уилям подчерта, че чрез използването на титлата, Меган се възползва от нерешителността на крал Чарлз.

„Чарлз е напълно изгубил контрол“, коментира източникът и допълни, че е „очевидно“, че херцогът и херцогинята на Съсекс „възнамеряват да превърнат последните му години в изпитание“.

„Това, че Меган използва титлата Негово Кралско Височество, разкрива колко слаб и нерешителен е той“, продължава източникът. „Тя знае, че той няма да предприеме действия. Но няма начин крал Уилям да търпи това. Титлите просто ще бъдат отнети, когато той се възкачи на трона. Ще се намери начин.“

Източник, близък до Маркъл, отрече, че майката на две деца е нарушила споразумението, тъй като кошницата била „личен подарък“.

„Хари и Меган запазват титлите си Негово/Нейно Кралско Височество. Но съгласно постигнатото споразумение, не ги използват за търговски цели“, уточни източникът. „Макар да не използват публично тези титли, в случая става дума за личен жест и титлите им остават.“

Бивш служител от кралския двор определи това обяснение като „абсурдно“, подчертавайки, че условията при оттеглянето на двойката от официалните им задължения „ясно посочват, че са се съгласили никога и под никаква форма да не използват титлите Негово/Нейно Кралско Височество“.

Официалното и публично достъпно изявление по повод оттеглянето на двойката от кралския живот подкрепя тази позиция:

„С благословията на кралицата, херцогът и херцогинята на Съсекс ще продължат да поддържат своите частни патронажи и ангажименти“, гласи документът.

„Въпреки че вече не могат официално да представляват Нейно Величество, Съсексови ясно заявиха, че всичко, което правят, ще бъде в духа на ценностите ѝ.“

В заключение се посочва категорично: „Херцогът и херцогинята на Съсекс няма да използват титлите си Негово/Нейно Кралско Височество, тъй като вече не са действащи членове на кралското семейство.“

 

Дворецът Кенсингтън, както и представители на Хари и Меган, не са отговорили на исканията на Page Six за коментар.

Хари и Меган официално се оттеглиха от ролите си като висши членове на кралското семейство през 2020 г. и се преместиха да живеят в Южна Калифорния.

Оттогава двойката се радва на семейния живот с двете си деца – 5-годишния принц Арчи и 3-годишната принцеса Лилибет – в луксозното си имение в Монтесито.

43-годишната Маркъл стартира своя документален сериал в Netflix – „С любов, Меган“ – през март, а на 2 април официално представи лайфстайл марката As Ever. Сред продуктите, които бързо се разпродадоха, бяха малинов крем, чай от лимон и джинджифил, ядливи цветни поръски и смес за маслени бисквити.

Въпреки критиките, сериалът на Маркъл в Netflix вече е подновен за втори сезон.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп предупреди Иран с "нещо много крайно"

Тръмп предупреди Иран с "нещо много крайно"

Свят Преди 7 часа

Президентът на САЩ посочи също така, че обмисля изпращането на втори американски самолетоносач

Мистерия с изчезналата майка на известна водеща в САЩ

Мистерия с изчезналата майка на известна водеща в САЩ

Свят Преди 7 часа

Въоръжено лице изглежда е манипулирало камерата на входа на дома ѝ

Осъдиха афганистанец за брутално изнасилване на дете в Англия

Осъдиха афганистанец за брутално изнасилване на дете в Англия

Свят Преди 9 часа

Първоначално полицията не разкри, че обвиняемият има статут на кандидат за убежище

Полша иска европейска заповед за арест на Жобро

Полша иска европейска заповед за арест на Жобро

Свят Преди 10 часа

Адвокатът на Жобро каза, че на бившия полски министър на правосъдието е било предоставено убежище в Унгария

Великобритания удължи лиценза за българските дружества на "Лукойл"

Великобритания удължи лиценза за българските дружества на "Лукойл"

България Преди 10 часа

Първоначално лицензът трябваше да изтече на 14 февруари 2026 година

Слави Трифонов обяви ПП-ДБ за „секта“ заради „Петрохан“

Слави Трифонов обяви ПП-ДБ за „секта“ заради „Петрохан“

България Преди 10 часа

Василев определи критиките към коалицията във връзка със случая „Петрохан“ като „гнусна атака“

Протест блокира парламента в Скопие

Протест блокира парламента в Скопие

Свят Преди 11 часа

Искат депутатите да намалят собствените си привилегии и да предложат закон за повишаване на работническите заплати.

Съдът в Ловеч оправда бившия кмет Минчо Казанджиев

Съдът в Ловеч оправда бившия кмет Минчо Казанджиев

България Преди 11 часа

Оправдателна присъда получи и Тотка Симеонова

Освободиха Пастор от ЦСКА от ареста, осъден е условно

Освободиха Пастор от ЦСКА от ареста, осъден е условно

България Преди 12 часа

Той ще трябва да заплати и около 31 хил. евро

Приеха оставката на директора на детската болница в София

Приеха оставката на директора на детската болница в София

България Преди 12 часа

Министерството на здравеопазването категорично отхвърля внушенията за упражняван институционален натиск

Как изглежда хижа „Петрохан” след пожара

Как изглежда хижа „Петрохан” след пожара

България Преди 12 часа

Разследването по случая продължава

Андрю Маунтбатън-Уиндзор, бивш принц

Може ли бившият принц Андрю да свърши в затвора

Свят Преди 12 часа

Има „основателни причини“ опозореният член на кралското семейство да бъде разследван и обвинен в длъжностно престъпление

Източник: Принц Уилям смята Каръл Мидълтън за негова "втора майка“

Източник: Принц Уилям смята Каръл Мидълтън за негова "втора майка“

Любопитно Преди 12 часа

„Уилям винаги е имал добри отношения с родителите на Кейт, но особено с майка ѝ, Каръл“, разкри бивш кралски иконом на кралското семейство

Мъж от Оряхово прегази човек и избяга

Мъж от Оряхово прегази човек и избяга

България Преди 12 часа

Няколко часа по-късно е получено съобщение, че прегазеният е починал

Мъж уби пет души с чук и брадва в Украйна

Мъж уби пет души с чук и брадва в Украйна

Свят Преди 13 часа

Мотивът за атаката, станала рано тази сутрин, все още не е ясен

"Уау, сериозно ли?": Марго Роби разкри за обиден подарък от колега актьор

"Уау, сериозно ли?": Марго Роби разкри за обиден подарък от колега актьор

Любопитно Преди 13 часа

Марго Роби разкрива, че в началото на кариерата си е получила обиден и непоискан подарък от колега актьор – книга, която ѝ намеквала, че трябва да яде по-малко и да отслабне