П ри всички положения щях да напусна ГЕРБ. Това, което видях по време на Европейската кампания, ми даде мотивите да отида при Борисов и да му кажа, че ако не се върнем в периода, в който бяхме в началото, аз напускам.

Това заяви в предаването "Здравей, България" по NOVA лидерът на бъдещата партия "Републиканци за България" и бивш втори в ГЕРБ Цветан Цветанов.

Той обясни, че скандалът около апартаментите му не е единствената причина за оттеглянето му от управляващата партия.

Ако изборите бяха днес, кой влиза в парламента

"Аз не смятам, че съм нарушил закона и съм направил нещо нередно. Но когато се създаде тази ситуация, единственият разумен вариант беше да се оттегля. Колкото по-нависоко си, колкото по-независим си, естествено, ще се търсят повече компрометиращи факти и сюжети, които да те дискредитират", каза Цветанов.

Според него са преминати граници, а той е бил буфер, който е понасял много негативи от решенията на един човек.

Цветан Цветанов прави политическа партия

"Когато съм имал възможност да давам съответната обратна гледна точка, аз съм получавал подкрепа от тези, които в момента не смеят да изразят различно мнение. ДПС бяха обслужвани с всички горски в цялата страна, защото никой не ги защитаваше, освен мен или колегите по места. Попитайте господин Порожанов, това беше първият ни сблъсък. Той имаше един списък, а Борисов лично му беше разпоредил да се види с Карадайъ и да изчистят всички неща, свързани с горските. Този списък спрях да бъде реализиран. Това нещо колегите го знаят", сподели Цветанов.

Той разкри, че се е противопоставял на срещу обслужването на политически интереси на опозиционна партия.

За него политиката е кауза, такава е и новият му политически проект. Цветанов призна, че в миналото е допускал грешки, които няма да допусне да се случват отново. 

Цветан Цветанов напусна ГЕРБ

"Аз не съм предал ГЕРБ, просто ГЕРБ предаде всички тези ценности. Това според вас предателство ли е? Не е, предателство е, ако останеш и продължиш да правиш нещо, което е против твоето усещане и съществуване на политическата сцена", каза той.

Цветанов отхвърли всякакви обвинения относно снимките от спалнята на премиера Борисов. Според него тезите на управляващата партия са антикризисна мярка.

"Това са толкова несъстоятелни тези. При всички положения не мога да бъда аз, не може да бъде и мъж. За да снимаш човек, който спи, трябва да имаш достъп до спалнята му. Няма как при премиера това да бъде мъж. Влизането във вилата, в която пребивават президентът и премиерът, и достъпа до по-личните пространства, се охранява от НСО", каза той.

Според него отговорът на въпроса кой снима премиера трябва да дойде или от самия него, или от разследващите.

От ГЕРБ изразиха изненада от позицията на Цветан Цветанов.

Пред NOVA Менда Стоянова  заяви, че именно Цветанов е комуникирал най-много с Бойко Борисов и е разочарована, че сега отрича политиките на партията. 

"Аз съм малко изненада и разочарована от крайните позиции, които Цветанов заема спрямо партия ГЕРБ и политиките, които партията заема. Само до преди година той беше зам.-председател и основен фактор в партия. Той беше човекът, който беше най-близо до Борисов. В интерес на истината комуникацията с Борисов беше монополизирана от Цветанов", каза тя.

Цветан Цветанов подаде оставка от всички постове

Политолог: Ако Цветанов направи партия, е обречен

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
България е с най-висок ръст на реалните заплати в Европа

България е с най-висок ръст на реалните заплати в Европа

България Преди 5 часа

След България се нареждат Хърватия и Литва

Путин с първа предизборна реч в Русия

Путин с първа предизборна реч в Русия

Свят Преди 5 часа

Тази година в Русия ще има парламентарни избори

СГП разследва съдия от ВАС за злоупотреба със служебно положение

СГП разследва съдия от ВАС за злоупотреба със служебно положение

България Преди 8 часа

В рамките на досъдебното производство ще бъде назначена комплексна експертиза

ЕК: България поиска отлагане на срокове по ПВУ

ЕК: България поиска отлагане на срокове по ПВУ

България Преди 8 часа

ЕК: Това, което ние сега ще направим, е да оценим промените

В киберзащитата най-съществената роля е на екипа, който внедрява технологиите

В киберзащитата най-съществената роля е на екипа, който внедрява технологиите

Любопитно Преди 8 часа

Според директора “Корпоративни продажби” във Vivacom Никола Гечев отношението към киберсигурността се променя в последните поне 5 години, но от началото на тази година разговорите се развиват много по-интензивно

Тежка катастрофа на AM "Тракия"

Тежка катастрофа на AM "Тракия"

България Преди 8 часа

На място има изпратени екипи на Спешна помощ, пожарна и полиция

Тъмната тайна на Коко Шанел: Как иконата на стила стана агент на Хитлер

Тъмната тайна на Коко Шанел: Как иконата на стила стана агент на Хитлер

Любопитно Преди 9 часа

Разсекретени архиви и нови разследвания доказват, че модната икона Коко Шанел е била агент на нацисткия Абвер с псевдоним и мисии. Докато създава империя за елегантност, тя съзнателно сътрудничи на Хитлер и предава своите еврейски бизнес партньори

Ген. Златко Златев: Румен Радев пое отговорност за спасителна операция

Ген. Златко Златев: Румен Радев пое отговорност за спасителна операция

България Преди 9 часа

Първият ми полет на правителствения "Еърбъс" беше с него, но съм превозвал Иван Костов, Георги Първанов, Симеон Сакскобургготски, принца на Япония, разказва бившият шеф на Авиоотряд 28

Установиха занижена хигиена в кабинета на лекаря, поставил филър в гърдите на починала жена

Установиха занижена хигиена в кабинета на лекаря, поставил филър в гърдите на починала жена

България Преди 9 часа

Д-р Борис Дашков продължава да предлага забранената процедура

Надува се за 3 минути. Усеща се като истинско легло

Надува се за 3 минути. Усеща се като истинско легло

Любопитно Преди 9 часа

С удобната си височина и стабилна конструкция Restform Max създава усещане, близко до това на истинско легло

56-годишната Дженифър Лопес изуми с тяло, показа „стоманена“ коремна преса

56-годишната Дженифър Лопес изуми с тяло, показа „стоманена“ коремна преса

Любопитно Преди 9 часа

Дженифър Лопес изуми феновете със стоманена коремна преса и призна, че след развода с Бен Афлек се намира в своята „щастлива ера“. Звездата заложи на година почивка и дисциплина, за да се почувства за първи път истински свободна и уверена

Откриха мъртъв топ мениджър в Русия

Откриха мъртъв топ мениджър в Русия

Свят Преди 10 часа

Според разследването той отишъл за риба

Снежна буря помете Москва в края на април

Снежна буря помете Москва в края на април

Свят Преди 10 часа

Анулирани полети и повалени дървета

Не яжте това! Експерти посочиха най-опасната храна в света

Не яжте това! Експерти посочиха най-опасната храна в света

Любопитно Преди 10 часа

Сутрин повечето хора нямат време да приготвят подходяща закуска, така че често избират бързи варианти – включително зърнени храни и плодов сок

Батискафът "Титан"

„Дойдоха в две малки кутии, като за обувки“: Изповедта на вдовицата от подводницата „Титан“

Свят Преди 10 часа

Три години след трагедията Кристин Давуд разказва за деветте месеца чакане, отказа да приеме „смесено ДНК“ и защо е избрала да не мрази Стоктън Ръш, за да не му дава власт над живота си

<p>Левит с пророчески думи:&nbsp;Ще има изстрели тази нощ</p>

Говорителят на Белия дом: Ще има изстрели тази нощ

Свят Преди 10 часа

Левит с пророчески думи преди събитието