В две последователни съдебни заседания днес Окръжен съд – Разград взе мерки за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 31-годишния Дж.К. и 28-годишния И.И., срещу които се води досъдебно производство за отвличане и грабеж, придружен с причиняване на средна телесна повреда. Това съобщиха от пресцентъра на съдебната институция в лудогорския град.

На 2 ноември тази година обвиняемите, заедно с още две лица, нахлули въоръжени и маскирани в дома на мъж от самуилското село Хърсово, отвлекли го с цел грабеж и му причинили средна телесна повреда. За извършеното престъпление – отвличане законът предвижда наказание от 7 до 15 години „лишаване от свобода“. По второто обвинение – грабеж, придружен със средна телесна повреда, наказанието е от 5 до 15 години „лишаване от свобода“.

След като се запознаха със събраните материали по делото, съдебните състави намериха, че би могло да се направи обосновано подозрение, че двамата обвиняеми имат отношение към авторството на престъпленията, за които са им повдигнати обвинения. За съда бе налице и наличието на реална опасност да извършат друго престъпление или да се укрият. Дж.К. е осъждан за умишлено престъпление от общ характер, като е извършил настоящото престъпление в изпитателния срок на изтърпяване на наложено от Районен съд – Кубрат наказание „лишаване от свобода“ в размер на една година. Другият обвиняем – И.И. е осъждан многократно, включително и за извършени тежки умишлени престъпления, за които му е налагано наказание лишаване от свобода. Съдът прие, че престъпленията, в извършването на които двамата мъже са обвинени, се характеризират с изключително висока степен на обществена опасност, а начинът на извършването им обуславя и високата степен на обществена опасност и на двамата обвиняеми, посочват от Окръжния съд. 

Източник: МВР

Определенията подлежат на обжалване пред Апелативния съд във Варна.

На пресконференция в следобедните часове днес окръжният прокурор Тихомир Тодоров и директорът на Областната дирекция на МВР в Разград старши комисар Мирослав Иванов заявиха, че двамата мъже  всъщност по погрешка са нападнали жертвата си. Навигацията на колата им ги завела на грешен адрес.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пожар и експлозия в завод за боеприпаси край Рим

Пожар и експлозия в завод за боеприпаси край Рим

Свят Преди 19 минути

Експлозията избухна в следобедните часове в град Колеферо

Швеция намали възрастта за наказателна отговорност на 14 години

Швеция намали възрастта за наказателна отговорност на 14 години

Свят Преди 41 минути

Правителството искаше да намали възрастта, на която децата могат да бъдат изпратени в затвора, на 13 години

Полицията откри 46 питбула в незаконен развъдник

Полицията откри 46 питбула в незаконен развъдник

България Преди 5 часа

На собствениците са съставени актове за административни нарушения

11 септември 2001 година, когато бе атакувано сърцето на Америка

13 август 2001: Хитрият ход на КСМ, който остава незабелязан преди 11 септември

Свят Преди 5 часа

КСМ е бил известен на американското разузнаване още от 90-те години, но през юни 2001 г. получава виза под фалшива самоличност

16 години по-късно: САЩ отново ще изпълнят три смъртни присъди за ден

16 години по-късно: САЩ отново ще изпълнят три смъртни присъди за ден

Свят Преди 6 часа

Антъни Хайнс, Джереми Уилямс и Карлос Куеста-Родригес са осъдени за убийства в три различни щата

"Бях готова да оставя кариерата си заради него": Никол Кидман с откровения за Том Круз

"Бях готова да оставя кариерата си заради него": Никол Кидман с откровения за Том Круз

Любопитно Преди 6 часа

Никол Кидман направи редки разкрития за брака си с Том Круз, признавайки, че на 23 години е била готова да съсипе кариерата си заради любовта. Актрисата проговори и за скорошния си развод с Кийт Ърбан и това как продължава да вярва в любовта

Иранци се подиграха на Тръмп - уплашил се от Иран

Иранци се подиграха на Тръмп - уплашил се от Иран

Свят Преди 6 часа

"Унижение" за американския лидер

Взрив в Ротердам, загинал и ранени

Взрив в Ротердам, загинал и ранени

Свят Преди 6 часа

От полицията заявиха, че на този етап няма непосредствени признаци за саботаж

Част от професиите, които традиционно дават първа работа на младите хора, се свиват, докато технологичните промени увеличават нуждата от нови умения.

67 милиона младежи са безработни: Технологиите променят първите стъпки в кариерата

Парите ни Преди 6 часа

Младежката безработица расте, а част от традиционните начални позиции на пазара на труда намаляват

Пулев: Предотвратихме крах и хаос и спряхме шоковото покачване на цените

Пулев: Предотвратихме крах и хаос и спряхме шоковото покачване на цените

България Преди 7 часа

Пулев: Правителството работи неуморно и в правилната посока

Украйна извади от строя още две руски рафинерии

Украйна извади от строя още две руски рафинерии

Свят Преди 7 часа

По-рано бе съобщено за удар и по обект на руската компания "Уайлдберис"

Парис Джексън разкри истината за детството си с Майкъл Джексън и битката с пороците

Парис Джексън разкри истината за детството си с Майкъл Джексън и битката с пороците

Любопитно Преди 7 часа

Парис Джексън разкри неподозряни подробности за детството си с Майкъл Джексън, строгите забрани за телевизия и атракциони, както и за тежката си битка с наркотичната зависимост, от която е напълно излекувана и трезва от 2020 година насам

Повечето икономисти очакват още едно повишение на лихвите на ЕЦБ, докато инфлацията остава над целта от 2%.

Икономисти очакват ЕЦБ да вдигне лихвите през септември

Парите ни Преди 7 часа

83% от анкетираните прогнозират депозитната лихва да достигне 2,50%

Нефтът за "Нефтохим Бургас“ е договорен до края на септември

Нефтът за "Нефтохим Бургас“ е договорен до края на септември

България Преди 7 часа

Евгени Симеонов: "Лукойл“ не купува и няма да купува нефт от санкционирани дружества

„Беше луда нощ“: Травис Келси с първи думи след сватбата с Тейлър Суифт

„Беше луда нощ“: Травис Келси с първи думи след сватбата с Тейлър Суифт

Любопитно Преди 8 часа

Звездата от НФЛ за първи път коментира сватбата си с поп иконата в „Медисън скуер гардън“. На грандиозното тържество с 1000 гости присъстваха звезди като Том Круз и Брад Пит, а водещ на пищната церемония беше комикът Адам Сандлър