Н ов обвиняем се появи по разследването срещи братя Бобокови и вече бившият зам.-министър на екологията Красимир Живков. Това е бизнесменът Васил Коцев, стана ясно от думите на прокурор Мария Дойчева, предаде агенция БГНЕС.

„Последно са изменени обвиненията на привлечените вече към наказателна отговорност лица, като е включено още едно лице за член на организираната престъпна група, а именно Васил Коцев.

Прокуратурата ще работи съвместно с тази в Италия по казуса Бобокови

Това е лицето с прякор „синът на зам.-министър Живков”, който е бил покровителстван от него”,

посочи тя пред журналисти.

На 30 май говорителят на главния прокурор Сийка Милева съобщи, че обвиняеми са 10 души по случая с организираната престъпна група за внос на отпадъци, 7 за участие в престъпна група с користна цел и с участие на длъжностни лица.

Днес Дойчева посочи, че Коцев има обвинение за член на организирана престъпна група, както и за вторични престъпления с фирмата за престъпления против околната среда.

Той е бил обвинен по досъдебно производство, наблюдавано в Софийска районна прокуратура,

което е било обединено миналия месец към материалите по делото от наблюдаващите прокурори по настоящото досъдебно производство, и вече е привлечен и за участие в група, юли месец тази година, след обединяване на досъдебното производство”, обясни тя.

Съдът отказа да пусне бизнесмена Атанас Бобоков

Апелативният спецсъд днес гледа мерките за неотклонение на Красимир Живков, Николай Миховски и Атанас Бобоков.

На заседанието стана ясно, че миналата седмица по-долната инстанция – Спецсъдът, е изменил мярката на Атанас Бобоков от „задържане под стража” в гаранция от 700 000 лв. Мярката на бившият зам.-министър Красимир Живков е била изменена в 80 000 лв. гаранция, а на Николай Миховски – в 300 000 лв. Дали ще излязат от ареста или не, се очаква да стане ясно по-късно днес, когато се произнесе апелативният спецсъд.

Апелативните магистрати заседават след протест на прокуратурата срещу определението на спецсъда, има и жалби на защитата. Прокуратурата поиска определението на спецсъда да бъде отменено, и да продължи действащите към момента мярка „задържане под стража” за тримата.

Бобоков, Живков и Миховски остават в ареста

В крайна сметка Апелативният специализиран наказателен съд, 1-ви въззивен състав, отмени протоколно определение по нчд №2088/2019 г. по описа на Специализирания наказателен съд, с което са били изменени изтърпяваните мерки за неотклонение на обвиняемите Красимир Живков, Николай Миховски и Атанас Бобоков от „задържане под стража“ в „парична гаранция“, както следва в размер на 80 000 лева, 300 000 лева и 700 000 лева, като вместо това остави без уважение молбите на обвиняемите Живков, Миховски и Бобоков за изменение на мерките им за неотклонение от „задържане под стража“ в по-леки такива.

Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Сблъсъци между протестиращите групи в Минеаполис

Сблъсъци в Минеаполис заради имиграционната политика на Тръмп

Свят Преди 9 минути

Голяма група протестиращи се появи в центъра на града и влезе в стълкновение с доста по-малка група хора, които демонстрираха в подкрепа на Бюрото за имиграционен и митнически контрол (ICE)

5 навика на "богатите момичета“ за по-добри финанси през 2026 г.

5 навика на "богатите момичета“ за по-добри финанси през 2026 г.

Любопитно Преди 1 час

Сред първите навици, цитирани от популярната финансова инфлуенсърка Миа Макграт, е поддържането на ежедневна видимост върху финансите ѝ

Махмурлукът се влошава с годините: Защо тялото вече не понася нощта на пиене като преди

Махмурлукът се влошава с годините: Защо тялото вече не понася нощта на пиене като преди

Любопитно Преди 2 часа

Много хора усещат разликата още в края на 30-те и началото на 40-те си години

Антиправителствен протест в Иран

Бивш депутат: Иран е използвал химическо вещество срещу протестиращи

Свят Преди 2 часа

Бившият член на британския парламент Бил Рамел заяви, че е видял „достоверен доклад“, описващ тежко малтретиране на задържани по време на продължаващите демонстрации

Кога да заведем детето на лекар в грипния сезон – отговаря педиатър

Кога да заведем детето на лекар в грипния сезон – отговаря педиатър

България Преди 4 часа

Средната възраст на заболелите деца през този сезон е около 3-4-годишна възраст, тоест става дума за деца в детските градини

Демократите в Сената са против новите мита на Тръмп заради Гренландия

Демократите в Сената са против новите мита на Тръмп заради Гренландия

Свят Преди 4 часа

Лидерът на малцинството в Сената на САЩ, демократът Чък Шумър, обяви, че ще се опита да блокира митата

<p>Защо батерията на смартфона пада, когато не го ползваме</p>

Защо батерията на смартфона пада, когато не го ползваме и какво можем да направим

Технологии Преди 5 часа

Доста хора забелязват това явление и смятат, че има проблем с устройството им, но всъщност, в повечето случаи, става дъма за съвсем нормална част от работата на смартфона. И все пак има начини консумацията на енергия да бъде намалена

Тодор Живков

18 януари: Арестът на бившия Бившия Първи в България

Любопитно Преди 6 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

На Атанасовден – черна кокошка, огньове и „прибиране“ на зимата

На Атанасовден – черна кокошка, огньове и „прибиране“ на зимата

България Преди 6 часа

Църквата почита св. Атанасий Велики, много българи празнуват имен ден

.

Тръмп: Време е Иран да потърси ново ръководство

Свят Преди 13 часа

Тръмп призова за край на 37-годишното управление на върховния лидер на Иран аятолах Али Хаменей

Мицотакис: Срещата с Ердоган вероятно ще се състои в началото на февруари

Мицотакис: Срещата с Ердоган вероятно ще се състои в началото на февруари

Свят Преди 14 часа

„Датата все още не е фиксирана, но се надяваме това да стане в първите 10 дни на февруари“, заяви Мицотакис

Матю Макконъхи патентова образа си, за да го защити от злоупотреби с изкуствен интелект

Матю Макконъхи патентова образа си, за да го защити от злоупотреби с изкуствен интелект

Любопитно Преди 14 часа

Артисти са обезпокоени от използването на техни изображения чрез генеративен изкуствен интелект

,

Премръзнал щъркел потърси спасение в малък параклис край Бургас

България Преди 15 часа

Спасителни екипи го намерили вторачен в икона

Шведският премиер отхвърли заплахите на Тръмп за мита заради Гренландия

Шведският премиер отхвърли заплахите на Тръмп за мита заради Гренландия

Свят Преди 15 часа

Швеция води интензивни разговори с други държави от ЕС, както и с Норвегия и Великобритания, с цел изработване на общ отговор

,

Антонио Коща: ЕС обмисля отговор на митата на Тръмп заради Гренландия

Свят Преди 15 часа

"Засега координирам съвместен отговор от държавите членки на Европейския съюз по този въпрос", посочи Коща