Мюмюн Мюмюн напусна ПГ на "Алианс за права и свободи"
Източник: БГНЕС

Н ародният представител Мюмюн Мюмюн напуска парламентарната група на "Алианс за права и свободи". Това стана ясно от публикация в неговия Фейсбук профил. 

С неговото оттегляне групата, оглавявана от Хайри Садъков, остава с 16 народни представители. 

Той посочва, че фракцията около Ахмед Доган е допуснала много грешки и заговори за вътрешно разделение. 

"Миналата седмица изразих недоволството си от случилото се и случващото се. Допускаме много грешки. За пример ще дам въпросната публикация на ДПС Пресцентър с призив да се преименува групата "Аз подкрепям Ахмед Доган". Аз съм присъствал на заседанията на ЦОБ и на ЦОБ и ПГ с областни и кметове, на които г-н Доган е изразявал това мнение и е декларирал точно тази позиция. Грешката вчера беше, че това трябваше да го каже той, а не да излиза тази позиция от Пресцентъра. С това той позволи да се нападне ПГ и ръководството за пореден път. 

Същото се случи и с желанието на г-н Доган да подкрепим това правителство, а в последствие – да не подкрепим вота на недоверие срещу него. Тогава у хората остана впечатлението, че ръководството е действало против неговата воля. След което във въпросната група започнаха и продължават и до ден днешен нападки срещу партийното ръководството", заявява той.

Народният представител критикува Ахмед Доган и фактът, че той не участва активно в политическия живот в страната. По думите му това е довело до усещането, че партийният актив е изоставен. 

"През изминалите месеци изразявах своето недоволство от липсата на представителство от страна на г-н Доган. От изборите до сега, почитаният от нас през всички тези години лидер, трябваше да бъде при кметовете на общини и по областите. Сега се чудим защо кметовете вече не са с нас. Ами защото се чувстват предадени и оставени да оцеляват САМИ. Дори и кметът на Минерални бани г-н Искендер не усети моралната подкрепа на лидера си след всичко, на което беше подложен и преживя през последната почти 1 година. Нещата можеха да бъдат много по-различни ако г-н Доган действаше навременно. Дори можехме да запазим своята партия", казва той.

Мюмюн Мюмюн е скептичен и за възможността да бъде създадена нова партия, каквато бе анонсирана преди месец:  

"Сега след всичко това сме в очакване на действия за учредяване на нова партия. Всички чакат някого. Но кого? Още повече, че обобщението от разговорите ми е, че хората се обезвериха. Не вярват, че ще има действие в тази посока и че изобщо посоката е правилна. Както казах – разговорите приключват с: "Ти си там и виждаш нещата най-добре", "Ти прецени". 

Истината е, че не се прави нищо за създаване на истинска партия, която да отговаря на очакванията на хората. Днес някои казват, че г-н Доган има план. Аз не вярвам, а и смятам, че ако ще се прави партия, то тя не трябва да се създава тайно с план, а съвсем прозрачно и открито с енергията на младите.

Съществуваше ясно формулирана визия за излъчване на млад председател, но и тази възможност бе целенасочено възпрепятствана".

Въпреки това обаче посочва, че би подкрепил подобен политически проект, ако той бъде стартиран: "Ако видим правилни действия в тази посока, аз и хората, от които съм получил подкрепа за това, оставаме в готовност да действаме в политическите процеси, но дотогава сме "Пас".

Той обявява, че ще напусне парламентарната група, за да защитава интересите на хората. 

"В знак на несъгласие със случващото се, оставам в това Народно събрание като независим народен представител. Ще продължавам да защитавам интересите на хората. Няма да водя политика на разединение и няма да подкрепям такива действия от когото и да било.

Правя тази крачка с гордо вдигната глава, защото останах верен и лоялен – към себе си, към принципите си и към доверието на хората. Издържах най-важния изпит пред съвестта си".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Украйна заяви, че е ударила рафинерия, Русия - че е превзела села

Украйна заяви, че е ударила рафинерия, Русия - че е превзела села

Свят Преди 1 час

В зоната на поразяване на рафинерията са регистрирани експлозии и пожар, а размерът на щетите се изяснява

Германия с нова военна служба - доброволци и евентуална задължителна казарма

Германия с нова военна служба - доброволци и евентуална задължителна казарма

Свят Преди 1 час

Редица членове на консервативния блок предупредиха, че доброволният модел няма да бъде достатъчен, предвид напрегнатата ситуация около сигурността в Европа

Кой ще спечели седмия сезон на „Игри на волята”? (ВИДЕО)

Кой ще спечели седмия сезон на „Игри на волята”? (ВИДЕО)

Любопитно Преди 2 часа

Какво всъщност се случва, когато камерите спрат, когато емоциите кипят и когато решенията тежат повече, отколкото зрителите подозират?

Въпреки КЗП: Столична община не отменя двойния скок на паркирането

Въпреки КЗП: Столична община не отменя двойния скок на паркирането

България Преди 3 часа

От КЗП изискват от градската администрация да посочат обективни икономически основания защо се налага ръста в цените

Украйна преговаря за освобождаване на 1200 пленници до Нова година

Украйна преговаря за освобождаване на 1200 пленници до Нова година

България Преди 3 часа

„Работим неспирно, за да направим така, че украинците, които ще се приберат от плен, да са си у дома за Нова година и Рождество Христово“, заяви шефът на кабинета на президента Зеленски по сигурността Рустем Умеров

Тези 5 прости навика забавят стареенето, разкриват експерти

Тези 5 прости навика забавят стареенето, разкриват експерти

Любопитно Преди 3 часа

Тайната на дългия живот не е нужно да бъде толкова сложна

Как да следите траекторията на кометата 3I/ATLAS

Как да следите траекторията на кометата 3I/ATLAS

Технологии Преди 3 часа

​Междузвездната комета 3I/ATLAS достигна най-близката си точка до Слънцето. Ето как да следите останалата част от пътя ѝ извън нашата Слънчева система

<p>13-те най-често срещани сънища</p>

Гол на публично място и целувка със знаменитост: 13-те най-често срещани сънища

Любопитно Преди 3 часа

Падането е най-често срещаният сън, преживяван от 53% от британците

Володимир Зеленски

Украйна ще внася газ от Гърция през България

Свят Преди 5 часа

Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че Украйна работи и с полски партньори, за да осигури дългосрочен договор с Азербайджан

The Independent: НАТО не е готов за война с Русия и масови жертви

The Independent: НАТО не е готов за война с Русия и масови жертви

Свят Преди 5 часа

Открита война може и да не избухне. А може и да е неизбежна

Банско

България е в топ 3 на най-изгодните ски курорти в Европа

България Преди 7 часа

Във всички курорти са убедени, че зимният сезон ще бъде много успешен

Световен ден на жертвите на пътя: 478 загинали в катастрофи за 2024 г.

Световен ден на жертвите на пътя: 478 загинали в катастрофи за 2024 г.

България Преди 7 часа

От всички причини за смъртност в световен мащаб пътнотранспортните произшествия остават водеща причина за преждевременното прекъсване на живота сред децата и младите хора

Снимката е илюстративна

„Нашият кошмар с Новичок“ – ужасяващи подробности за отравянето от 2018 г.

Свят Преди 8 часа

Сергей Скрипал, двоен агент, предавал информация на MI6, и неговата тогава 33-годишна дъщеря Юлия едва не загубиха живота си при нападението от руски агенти в град Солсбъри на 4 март 2018 г.

Протестът в Мексико

Хиляди протестират в Мексико, 120 ранени след жестоки сблъсъци

Свят Преди 8 часа

Шествието беше организирано от младежки групи от поколение Z, като привлече подкрепа от граждани, протестиращи срещу нашумели убийства, включително убийството само преди седмици на кмета на Уруапан Карлос Мансо

Апостол Матей

Днес е ден на промяна и традиции, имен ден имат...

Любопитно Преди 9 часа

Почитаме един от дванадесетте апостоли на Христос свети Матей