Втори ден хиляди хора протестираха в София и страната
Източник: netinfo
Хл ляди хора се събраха за втори пореден ден на протест в София и страната.

В столицата протестиращи изпълниха първо пространството пред Министерски съвет, после се придвижиха до Парламента, а след това спряха и движението на Орлов мост.

Оттам по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" голяма част от хората стигна до Моста на влюбените при НДК, като блокира кръстовището на булевардите "България", "Фритьов Нансен" и "Черни връх". Протестиращите заобиколиха НДК и продължиха по бул. "Витоша", отправяйки се към площад "Света Неделя". През целия път те призоваваха хората, живеещи в околните сгради и клиентите на заведенията да се присъединят към шествието с викове.

Протестът завърши с обиколка на партийните централи на БСП, ДПС и "Атака". Там ги чакаха полицаи и жандармеристи, но до инциденти не се стигна. Недоволните граждани скандираха: "Долу БСП", "Долу ДПС", "Оставка", "Мафия", "Довиждане", а пред централата на "Атака" - и "Предател" и "Извини се!". Неколкократно беше изпят и националният химн.

Хората са недоволни от управлението като цяло и го призовават да си ходи. Част от тях искат нови избори.

По-рано протестиращи замерваха с бутилки от минерална вода и тоалетна хартия микробуса на ТВ 7, който бе паркирал до фонтана пред Президентството, и скандираха "Турци сте".  

По данни на полицията протестиращите са били около 6000 души, но присъстващите твърдят, че са се събрали много над 10 хил.

Сред тях имаше и родители с малки деца, както и възрастни хора.

Протестиращите обесиха чучело на площад "Независимост". На бесилото пишеше: "Не ядосвайте народа", а на чучелото има шаржове на Лютви Местан и Делян Пеевски.
Издигнати бяха плакати, на които пишеше "Не на БСП и ДПС, братя българи, събудете се" и "Не на мутрите".

Издигнат бе и транспарант, на който пишеше "Те продадоха България", като бе изобразено Народното събрание, с надписи на политическите партии.

Скандираха се още "Червени боклуци" и "Всеки ден ще е така, до победата". Чуваха се продължителни освирквания - "уууу".

На протеста бе дошъл мъж с тъпан, който отмерваше такта, а хората около него скандираха "Оставка".

Присъстващи казваха, че са информирани за това, че Делян Пеевски е заявил готовност да се оттегли.

Въпреки това обаче бяха дошли на протеста, защото не вярват на правителството.

Остана засилено полицейското присъствие. Протестът премина мирно.

Във "Фейсбук" протестът не бе отменен, но информацията за намерението на Делян Пеевски да се оттегли и решението на премиера Пламен Орешарски да приеме оттеглянето, бе разпространена веднага.

Протести имаше в 17 града. Над 1000 души блокираха центъра на Варна. Те скандираха, че нямат доверие на правителството и искат оставката му. Блокираха движението на кръстовището на бул. "Мария Луиза" пред общината.

В района имаше засилено полицейско присъствие. Един от водачите - Костадин Костадинов - заяви, че протестите в града ще продължат, докато не падне цялото правителство.

Повече от 200 души се събраха пред паметника на площад "Съединениe" в Пловдив и протестираха срещу цялото правителство на Орешарски.

Те се обявиха и против назначаването на Венцислав Каймаканов от ДПС за областен управител на Пловдив.

Някои от тях дори се заканиха, че няма да го допуснат в сградата на Областната управа в първия му работен ден в понеделник.

Протестиращите пловдивчани скандираха "Оставка" и "Червени боклуци".

Преобладаваха предимно млади хора. Сред тях бе и добилият известност учител с танца "Харлем шейк" Христо Данев. Той бе заедно с група свои ученици. Хората заявихаа, че това, че Делян Пеевски се е оттеглил от поста, няма да ги спре да протестират.

Едва десетина души се събраха в 18:30 ч. пред сградата на полицията в Пазарджик, на обявеното място за протест срещу назначаването на Делян Пеевски за председател на ДАНС. Сред тях нямаше такива, които да носят плакати или българския флаг.

Близо 200 души се събраха на протест пред сградата на община Бургас. Бургазлии изразиха ясно и категорично мнение, че не желаят мафиоти да управляват страната.

Част от тях призоваха за свалянето на кабинета „Орешарски” и насрочването на нови парламентарни избори, въпреки уверението на премиера, че би приел оставката на Делян Пеевски.

Протестиращи в Добрич се обявиха против избирането на Делян Пеевски за председател на ДАНС се събраха пред областната управа тази вечер.

"ДАНС трябва да се управлява от чист човек. Нека правителството да внимава, да бъде нащрек и да знае, че гражданите ще реагират на всяка глупост", заяви Синтия Недялкова, която бе сред лицата на протестите и през зимата.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
НКЖИ уволни 9 от 15-те свои служители, крали ябълки

НКЖИ уволни 9 от 15-те свои служители, крали ябълки

България Преди 11 минути

Вецков: Подобни действия нямат място в нашето предприятие

Европейските депутати обсъдиха върховенството на закона в България

Европейските депутати обсъдиха върховенството на закона в България

Свят Преди 1 час

Дебатът беше включен в дневния ред по искане на групата на „Обнови Европа“

Обвиниха строители, измамили хора със стотици хиляди

Обвиниха строители, измамили хора със стотици хиляди

България Преди 1 час

За схемата разказа журналистът Вероника Симеонова

<p>Истинската история зад хоръра &bdquo;Хелоуин&ldquo;</p>

Истинската история зад „Хелоуин“: Смразяващият поглед на 12-годишно момче вдъхновил Майкъл Майърс

Любопитно Преди 2 часа

Джон Карпентър се вдъхновил от един пациент, който срещнал по време на посещение в психиатрична болница

Евроюст: Уредените тенис мачове са координирани от България

Евроюст: Уредените тенис мачове са координирани от България

Свят Преди 2 часа

Девет заподозрени са арестувани във Франция, четирима в България и по един в Испания и Румъния

КЗК, КЗП, КРС и „Активни потребители“ обединяват усилия за защита на потребителите по време на „Черен петък“

КЗК, КЗП, КРС и „Активни потребители“ обединяват усилия за защита на потребителите по време на „Черен петък“

България Преди 2 часа

Целта е защита на потребителите и недопускане на нелоялни търговски практики, които засягат и конкурентните отношения

От Porsche 911 до Aurus: Какви луксозни коли карат държавниците?

От Porsche 911 до Aurus: Какви луксозни коли карат държавниците?

Свят Преди 2 часа

Държавниците по света обичайно се возят в черни бронирани лимузини

Нови правила за цената на водата приеха на първо четене

Нови правила за цената на водата приеха на първо четене

България Преди 3 часа

Територията на страната се разделя на 28 обособени територии

Пастор се подигра на жена заради малко дарение

Пастор се подигра на жена заради малко дарение

Свят Преди 3 часа

„Това са само 1200 долара. Не слушате какво ви казвам"

Нови подробности за внезапната смърт на басиста на Limp Bizkit

Нови подробности за внезапната смърт на басиста на Limp Bizkit

Свят Преди 3 часа

Нови детайли разкриват обстоятелствата около внезапната смърт на Сам Ривърс на 48 години

<p>Изстрели и пожар пред парламента в Сърбия</p>

Вучич: Терористичен акт пред сръбския парламент

Свят Преди 3 часа

Човек е прострелян, има арестуван

България има готовност за електронни шофьорски книжки

България има готовност за електронни шофьорски книжки

България Преди 3 часа

Засега възрастта за шофиране няма да бъде намалявана

Никола Саркози е в затвора с двама охранители

Никола Саркози е в затвора с двама охранители

Свят Преди 3 часа

Той получи петгодишна присъда за престъпна конспирация

Задържаха мъж за кражба на десетки Labubu кукли за хиляди долари

Задържаха мъж за кражба на десетки Labubu кукли за хиляди долари

Свят Преди 3 часа

Полицията извърши обиск в имот в Мелбърн, като иззе 43 кукли, някои от които са лимитирани издания

Джиджи и Бела Хадид отидоха боси на сватбата на сестра си

Джиджи и Бела Хадид отидоха боси на сватбата на сестра си

Любопитно Преди 4 часа

Алана Хадид се омъжи за продуцента Рос Уилямс в Лос Анджелис