"Труд": 200 души се биха в джамия
Източник: Георги Димитров-Бруно, Vesti.bg

Над 200 мюсюлмани посрещнаха с юмруци вместо с молитва свещения за следовниците на исляма месец Рамазан, съобщава "Труд" на първа страница.

Във вторник вечер Джумая джамия в Пловдив се превърна в арена на саморазправа между последователите на двата "мюсюлмански синода" - на Недим Генджев и на Мустафа Хаджи.

Посочва се, че пред "Дарик" радио шефът на джамийското настоятелство Ашим Асан е обявил, че в атаката на храма сред хората на Мустафа Хаджи били и трима пияни депутати на ДПС, от които той разпознал само Тунджай Наимов.

Обвиненият не бил открит, но колежката му Петя Раева го защитила, като казала, че това не е възможно, уточнява изданието.

Първата видеоконферентна система за разпит на свидетели, затворници и експерти в съда ще заработи в страната ни до декември, отбелязва под глава "Новинар".

Заради революционните онлайн заседания ще трябва да бъдат изработени нови призовки.

В тях ще бъдат изброени местата в страната, където, ако експертът не може да се яви в съдебната зала на уречената дата, ще трябва да застане пред видеоекран. Така, дори вещото лице да е заето, мегаделата няма да се отлагат.

Засега все още не е поставен на дневен ред въпросът дали видеосистемата за разпити може да се използва за даване на показания от вечно "болните" свидетели от леглата им в болница или у дома, пише "Новинар".

Ще има сливане на линиите на градския транспорт, твърди в интервю за "Монитор" Любомир Христов, зам.-кмет по транспорта в София.

В отговор на въпрос Христов коментира, че за момента не се очаква повишаване на цената на билетите за градския транспорт в столицата. По думите му по-скоро се обмисля варианта за увеличаване на глобата за нередовните пътници.

"Целта е да не се събират много при от глоби, а хората да бъдат разубеждавани да не пътуват без билет. Това ще доведе до относително намаляване на размера на гратиса. Този проблем го има навсякъде в Европа", коментира Христов.

Бизнесът е започнал да губи интерес към "Конкурентоспособност" - основната европрограма за финансиране на проекти на частния сектор, съобщава под глава "Дневник".

Все по-малко компании подават предложения по отворените до момента схеми за иновации и модернизация, двата основни приоритети на програмата.

Близо два пъти са намалели кандидатите по най-интересната мярка за бизнеса - модернизация на малки и средни предприятия. Миналата година компаниите бяха над 950, сега са под 600, сочат данните на Агенцията за малки и средни предприятия.

Рекордното поскъпване на зърното през последния месец и добрата реколта в България увеличиха очакванията за печалба на българските производители, пише под глава "Пари".

Те вече развалят фючърсни сделки и са готови да платят неустойки, за да продадат зърното си още по-скъпо извън страната, уточнява изданието.

Наблюдава се значително забавяне на разплащанията от страна на държавата към бизнеса, пише "Труд". Това се казва в анализ на Българската стопанска камара (БСК) за макроикономическото състояние на страната, уточнява изданието.

По експертни оценки към средата на юли държавата се е разплатила по обществени поръчки и други договори за едва 77 млн. лв. от дължимите 640 млн. лв., т.е. разплатеното е малко повече от 10%.

В интервю за "24 часа" ген. Симеон Симеонов коментира състоянието на армията ни. По думите му тя се справя трудно в годините на криза. Парите, които остават за капиталови разходи са много малко, под 1% от военния бюджет.

Няма западна армия, чиито капиталови разходи да са под 20%, казва Симеонов.

Според челото на "24 часа" хората, които наемат имот, поне за една година, вече ще имат право да развалят договора с хазяите, без да плащат неустойки, в първите 14 дни от сключването му.

Това предвиждат поправките в Закона за защита на потребителите, пуснати от икономическото министерство за обществено обсъждане. С тях се включва цяла нова глава, която регламентира договорите за разпределено във времето право на ползване на собственост и за дългосрочни ваканционни продукти, уточнява изданието.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Задържаха мъж с бижута за 10 млн. евро в бельото му в Париж

Задържаха мъж с бижута за 10 млн. евро в бельото му в Париж

Свят Преди 1 час

Арестуваният и негов съучастник били спрени за рутинна проверка

Полиция в Ботевград заради разгневена тълпа след смъртта на мъж

Полиция в Ботевград заради разгневена тълпа след смъртта на мъж

България Преди 2 часа

Жители потрошиха къща на предполагаем дилър на наркотици след смъртта на 30-годишен мъж

Водата в Брезник не е годна за пиене и битови нужди, обяви РЗИ

Водата в Брезник не е годна за пиене и битови нужди, обяви РЗИ

България Преди 4 часа

На управителите на „ВиК“ ООД – Перник е връчено предписание за предприемане на незабавни действия

Полицията започна проверки за нападението над екип на NOVA в Сопот

Полицията започна проверки за нападението над екип на NOVA в Сопот

България Преди 5 часа

Иван Янев: Започнаха да ги псуват, да ги плюят, да ги ритат и спъват, започнаха да блъскат по техниката

"Възраждане" осъди опитите за възпрепятстване на работата на екипа на NOVA в Сопот

"Възраждане" осъди опитите за възпрепятстване на работата на екипа на NOVA в Сопот

България Преди 6 часа

Опазването на свободата на словото и достойнството на личността са две от темите, с които "Възраждане" винаги се е ангажирала, посочват от партията

Тръмп се скара на Индия: Вече е късно

Тръмп се скара на Индия: Вече е късно

Свят Преди 6 часа

Индийското посолство във Вашингтон не е коментирало изявлението му

PURAстични снимки с новия смартфон флагман на Huawei

PURAстични снимки с новия смартфон флагман на Huawei

Технологии Преди 7 часа

Huawei PURA 80 Ultra вдига нивото на мобилната фотография

Бул. "Панчо Владигеров" в София пропадна, затвориха го

Бул. "Панчо Владигеров" в София пропадна, затвориха го

България Преди 7 часа

В близост се изгражда станция на метрото

Задържаха мъж на 59 г. за блудство с малолетно дете

Задържаха мъж на 59 г. за блудство с малолетно дете

България Преди 7 часа

Сигналът е подаден от близка роднина на пострадалото момче

<p>ЕК потвърди за атаката: България подозира Русия</p>

ЕК потвърди, че е уведомена за атаката: България подозира Русия

Свят Преди 7 часа

Смущенията и фалшификациите на GPS сигнали са се превърнали в почти ежедневие

Кремъл отрече за атаката в България срещу самолета на Урсула фон дер Лайен

Кремъл отрече за атаката в България срещу самолета на Урсула фон дер Лайен

България Преди 8 часа

ЕК: Българските власти подозират "умишлена намеса от страна на Русия"

Масови протести на ученици в Израел срещу войната в Газа

Масови протести на ученици в Израел срещу войната в Газа

Свят Преди 8 часа

Новата учебна година започна днес за около 2,5 милиона израелски ученици

Любовни обрати и нови участници в „Диви и красиви“

Любовни обрати и нови участници в „Диви и красиви“

Любопитно Преди 8 часа

Игра на чувства и стратегии в новите епизоди на романтичното риалити всеки делничен ден от 21:00 ч.

Здравно-профилактични карти на децата вече ще могат да се издават електронно

Здравно-профилактични карти на децата вече ще могат да се издават електронно

България Преди 8 часа

От утре по план стартират обученията на медицинските специалисти от детските градини и училищата в страната

Не се опитвайте да заблуждавате тези зодиакални знаци: Те имат най-силна интуиция

Не се опитвайте да заблуждавате тези зодиакални знаци: Те имат най-силна интуиция

Любопитно Преди 8 часа

Тези зодиакални знаци усещат скритото и рядко грешат – вижте кои са в галерията

Мъж с тежки изгаряния почина в болница в Русе

Мъж с тежки изгаряния почина в болница в Русе

България Преди 8 часа

Причините за възникване на пожара са в процес на изясняване