Явор Куюмджиев: КАТ няма право да ме снима с мобилна камера
Източник: БГНЕС

"В акта пише, но има много неща, които трябва да бъдат изследвани. След акта следва наказателно постановление, в което се казва дали съм извършил нарушение. Аз сега обжалвам акта. Ако съм извършил нарушение, ще си понеса глобата, но проблемът е, че са ме заснели с мобилна камера".

Това заяви в сутрешния блок на Нова ТВ депутатът от "Коалиция за България" Явор Куюмджиев, когото КАТ глоби за шофиране с превишена скорост.

В края на февруари стана ясно, че мобилните камери на КАТ се връщат на пътя, след като Върховният съд обяви актовете заради снимки от тях за незаконни. Устройствата ще продължат да помагат на полицията при засичане на нарушители, но само като радари.

По думите му нарушенията по пътищата трябва да се намалят, но мобилните камери, с които се снимат шофьорите, били незаконни.

"КАТ няма право да ме снима с мобилна камера", категоричен бе Куюмджиев.

Той обясни, че се е легитимирал на полицаите, както и те на него и поясни, че не е имало конфликт между тях.

Депутатът обясни, че колата му е от 1999 г. и съвсем не е луксозна, каквито публикации са се появили в пресата вчера.

"Спазването на законите е за всички", заяви още Явор Куюмджиев, но поясни, че ще обжалва акта, написан от катаджиите.

В ефира на телевизията Явор Куюмджиев коментира и темата за цената на тока.

"Според нас няма икономически предпоставки токът да се вдига. Дали това ще се случи, или не - зависи от Даржавната комисия за енергийно и водно регулиране, която има експертите, информацията и начина за изчисление", отговори Куюмджиев на въпрос дали може да гарантира на българите, че токът няма да скочи до края на тази година.

Той обясни как по време на заседание на комисията попитал ЕРП-тата колко точно пари са инвестирали в България през последните близо 10 години, откакто са собственици. Целта му била да разбере колко от тези пари са техни собствени средства или привлечени заеми. Куюмджиев обаче не получил отговор.

"Истината е простичка. Всяка година те инвестират само парите, които са им одобрени от ДКЕВР, а те се отразяват в цената. Отражението в цената означава, че ние ги плащаме. За тези години тези инвестиции, които те твърдят, че са направили, сме ги платили ние", заяви още депутатът.

По негови данни само една от компаниите е инвестирала малко повече от одобрените инвестиции от ДКЕВР.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Голямата компания отблизо – първите впечатления на стажантите във Vivacom

Голямата компания отблизо – първите впечатления на стажантите във Vivacom

Любопитно Преди 15 минути

Реални проекти, подкрепящи екипи и свободата да учиш превръщат първите седмици в професионално приключение

Хиляди туристи са блокирани в Сицилия, Етна изригва

Хиляди туристи са блокирани в Сицилия, Етна изригва

Свят Преди 1 час

Тази сутрин само един самолет успя да излети

Принцеса Даяна в Хонконг през 1989 г.

Необичайното модно правило на принцеса Даяна, което Меган Маркъл копира 30 години по-късно

Любопитно Преди 1 час

През 2019 г. Меган заложи на смела комбинация от цветове, популяризирана от нейната покойна свекърва през 80-те години

Разследване по неволя и сделка по принуда в новата седмица на „Великият понеделник"

Разследване по неволя и сделка по принуда в новата седмица на „Великият понеделник"

Любопитно Преди 1 час

Криминална мистерия и анимационна комедия се борят за зрителския вот в кампанията на KINO NOVA

ДСБ иска изслушване на МВР и ДАНС за взрива в „ЕМКО“

ДСБ иска изслушване на МВР и ДАНС за взрива в „ЕМКО“

България Преди 1 час

Атанас Атанасов настоява парламентът да получи информация за разследването и заплахите за националната сигурност

Доналд Тръмп

5-те най-абсурдни скривалища на Доналд Тръмп

Свят Преди 1 час

Заплаха за атентат от Иран, разярени протестиращи и бягство за стек — как тайните служби превръщат американския президент в „невидим“

<p>&bdquo;Еърбъс&ldquo; влиза в разследването на мистериозния инцидент с &bdquo;Еър Индия&ldquo;</p>

„Еърбъс“ се включва в разследването на инцидента със самолет на „Еър Индия“

Свят Преди 2 часа

А320 внезапно е загубил височина по време на полет от Пукет към Делхи, а 17 души са били ранени

„Шперплат или примамка“: Борисов разкритикува правителството за падналия дрон

„Шперплат или примамка“: Борисов разкритикува правителството за падналия дрон

България Преди 2 часа

Лидерът на ГЕРБ заяви, че властта не е дала достатъчно информация и не е успяла да успокои обществото.

Убийството на млада майка бе загадка близо 40 години. Докато един ден телефонът не иззвъня

Убийството на млада майка бе загадка близо 40 години. Докато един ден телефонът не иззвъня

Свят Преди 2 часа

Искам да изясня нещата“: 70-годишен мъж сам позвъни на полицията, след като прочете статия за бруталното си престъпление от 1987 г.

Производители край Хасково казват, че при сегашните изкупни цени част от реколтата трудно намира пазар, а приходите не покриват направените разходи.

По-евтино е да изхвърлят реколтата: защо производители се отказват да продават

Парите ни Преди 3 часа

Ниските изкупни цени и липсата на пазар оставят част от земеделците без възможност да покрият разходите си

Снимката е илюстративна

Неуспешна китайска космическа мисия след 16 поредни успешни старта

Свят Преди 3 часа

Мисията от космическия център „Венчан“ се провали заради възникнала аномалия, съобщи китайската агенция Синхуа

ВСУ нанесоха удар по нефтопреработвателен завод в руския град Орск

ВСУ нанесоха удар по нефтопреработвателен завод в руския град Орск

България Преди 3 часа

Генералният щаб на ВСУ съобщи за удар по едно от големите нефтопреработвателни предприятия в Оренбургска област

<p>Башар Асад е осъден на смърт</p>

„Касапинът“ Башар ал-Асад е осъден на смърт

Свят Преди 3 часа

Сирийски съд призна президента за виновен във военни престъпления, убийства, изтезания и произволни задържания в задочен процес

Бруталното убийство на Младежкия хълм: Момичетата от групата обжалват ареста си

Бруталното убийство на Младежкия хълм: Момичетата от групата обжалват ареста си

България Преди 3 часа

15- и 17-годишните тийнейджърки, обвинени за зверския побой над 37-годишен мъж в Пловдив, искат по-леки мерки от съда